یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

ژانویه 21, 2023


در روزهای قبل با وجود این که قیمت ارز روندی رو به رشد داشت، اما خودروها روزبه‌روز ارزان تر می شدند، اما طی دو روز گذشته با افزایش قیمت دلار، خودروهای صفر بازار نیز گران شدند و دیگر در قیمت‌شان شاهد شیب منفی نیستیم.
امروز قیمت دلار به ۴۲ هزار و ۸۰۰ تومان رسید و دلار فردایی نیز بالای ۴۳ هزار تومان معامله شد. به دنبال این قضیه، قیمت خودروهای صفر ایرانی و چینی نیز رشد قابل توجهی داشتند و بیش تر از دیروز قیمت گذاری شدند. با وجود این که در پنجشنبه های گذشته با رکود نسبی در بازار مواجه بودیم، اما این پنج‌شنبه فرق داشت و همه بازارها با روند صعودی روبه‌رو بودند.
در بین خودروهایی که افزایش قیمت داشتند، این فیدلیتی و تیگو ۸ پرو بودند که هر کدام به ترتیب ۱۰۰ و ۹۰ میلیون گران تر شدند و از طرفی دیگر، در بین ایرانی ها بیش ترین افزایش قیمت مربوط به ۲۰۷ مولتی کالر بود که حدود ۳۵ میلیون رشد کرد.
بیشتر بخوانید: قیمت روز خودرو
۲۰۷ مولتی کالر امروز در صدر جدول خودروهای گران شده ایرانی قرار گرفته است و همان طور که گفته شد، حدود ۳۵ میلیون به قیمتش اضافه شد. در بین دیگر تولیدات ایران خودرو، دنا اتوماتیک و ۲۰۷ اتوماتیک سقف فلز جدید هم حدود ۳۰ میلیون افزایش قیمت داشتند. کم ترین رشد قیمت هم مربوط به تیپ ۳ و خانواده سورن پلاس بود که حدود ۱۶ میلیون ثبت شد.
در بین محصولات سایپا این کوییک اتوماتیک معمولی و آر بودند که بیش تر از همه تغییر قیمت دادند. تنها محصولات اتوماتیک سایپا امروز حدود ۱۴ میلیون گران تر از دیروز شدند، اما جالب ترین نکته در مورد افزایش قیمت محصولات سایپا این بود که شاهین به اندازه پراید و حدود ۷ میلیون گران تر شد و در مسابقه رشد قیمتی پایین تر از تیبا، کوییک و ساینا قرار گرفت.
طبق روال همیشگی با تغییر قیمت ارز، قیمت خودروهای چینی نیز تغییر می کند، از این رو، امروز نیز در بازار این دسته از خودروهای مونتاژی، شاهد افزایش قیمت چشمگیرتری هستیم. در میان این خودروها فیدلیتی های پنج و هفت نفره و تیگو ۸ پرو از همه بیش تر تغییر قیمت دادند و توانستند بیش تر گران شوند، اما محصولات کرمان موتور بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون رشد داشتند و در مقایسه با بقیه کم تر تغییر کردند.
رو اخبار کوشا خودرو کار کنید لطفا حرف شما سندیتش از خیلی جاها و سایتا بیشتره گویا چاخان می کرده که نمایندگی کیا هست. و دفتر کیا تو دوبی این موضوع تکذیب کرده