یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

ژانویه 20, 2023

سال ۲۰۲۲ خودروهای الکتریکی در سراسر جهان فروش ۷.۸ میلیون دستگاهی داشته و برای اولین بار ۱۰ درصد از کل فروش خودرو را به خود اختصاص داده‌اند.

در سال ۲۰۲۲ خودروهای الکتریکی با فروش ۷.۸ میلیون دستگاهی، بهترین سال خود را تجربه کرده‌اند. این یعنی برای اولین بار در تاریخ صنعت خودروسازی، خودروهای الکتریکی ۱۰ درصد از کل فروش خودرو در سراسر جهان را به خود اختصاص داده‌اند. به گزارش وال‌استریت ژورنال، فروش خودروهای برقی در سال ۲۰۲۲ در سراسر جهان نسبت به سال ۲۰۲۱ افزایشی ۶۸ درصدی را تجربه کرده است. چین که بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان محسوب می‌شود، همچنان بزرگ‌ترین بازار فروش خودروهای برقی بوده و حدود دوسوم از کل فروش این مدل‌ها را به خود اختصاص داده است.

طبق آمارها، تقریباً از هر پنج خودروی فروخته‌شده در چین طی سال گذشته یکی الکتریکی بوده است. برای مقایسه، در اروپا این نسبت یک به ۱۰ است اما اگر فروش مدل‌های پلاگین‌هیبریدی را هم به تمام الکتریکی‌ها اضافه کنیم این نسبت به یک به پنج می‌رسد. در آلمان، خودروهای برقی ۲۵ درصد از کل فروش خودرو را به خود اختصاص داده‌اند درحالی‌که در ماه دسامبر، آلمانی‌ها بیشتر از خودروهای درون‌سوز اقدام به خرید مدل‌های بری کرده‌اند زیرا خریداران به دنبال بهره‌مندی از مشوق‌های دولتی بودند که در سال ۲۰۲۳ کاهش پیدا کرد.

حتی در بازار ایالات‌متحده که در استقبال از خودروهای الکتریکی از چین و اروپا عقب‌تر است، فروش مدل‌های برقی در حال افزایش است. هرچند در سال ۲۰۲۱ تنها ۵.۸ درصد از کل خودروهای فروخته‌شده در این کشور الکتریکی بوده‌اند اما این رقم در سال ۲۰۲۱ تنها ۳.۲ درصد بود. در همین حال، تسلا جایگاه خود به‌عنوان بزرگ‌ترین سازندهٔ خودروهای برقی در جهان را همچنان حفظ کرده درحالی‌که شرکت‌های چینی بی‌وای‌دی و سایک در تعقیب آن هستند. ازآنجایی‌که این برندها به همراه شرکت‌هایی مثل فولکس‌واگن، فورد و جنرال موتورز ظرفیت تولید خودروهای برقی بیشتری دارند، تسلا طی سال‌های آینده در حفظ برتری خود کار دشواری در پیش خواهد داشت.

از سوی دیگر، تحلیلگران در رابطه با احتمال کند شدن رشد بازار خودروهای برقی هشدار داده‌اند زیرا با کاهش رونق اقتصادی، خریداران نسبت به خرید خودروهای جدید بی‌میل خواهند شد و تقاضا کاهش پیدا خواهد کرد. این موضوع در ترکیب با افزایش قیمت انرژی در اروپا ممکن است باعث شود سال ۲۰۲۳ به‌اندازهٔ ۲۰۲۲ برای خودروهای برقی خوب نباشد.
911
فاقد هرگونه ارزش.
به ما چه که خوبی اون گودزیلای بدبخت و چلنجر و چارجر مرحوم و افسانه هایی که دارن از دست میرن. به من چه. اسن برید ۵۰ درصد بفروشید.
mahdi-es17
۹۰ درصد مردم ماشینی میخوان که توش ارامش داشته باشن نه ماشینی که صدای هواپیما میده🙂
زمستانم
جان ؟ ما که نوستالوژیمون ار دی و پیکان و پرایده نباید اصلا حرف بزنیم برادر ما چه پیشینه خودرو سازی داریم که بخوایم تازه نظر منفی در این رابطه هم بدیم . ؟
کمال پاشا
این یعنی روزانه ۸ میلیون خودرو دود کمتری به اسمون قرار بفرستن 👍
911
ببخشید چجوری باید عکس بزاریم؟
من یه ۹۱۱ آماده کردم می خوام بزارم.
Car love
آمار فروش برند های برقی هم بزارین دقیق،خیلی کلی مقاله میزارین دیگه
TESLA
بر اساس پیش بینی کارشناسان car and driver : تا سال ۲۰۲۶ بیش از ۶۰ درصد خودروهایی که سالانه در جهان فروخته می‌شود الکتریکی خواهد بود و پس از پایان این دهه ( پس از سال ۲۰۳۰ ) که بسیاری از دولت های جهان فروش خودروهای درونسوز را ممنوع اعلام می‌کنند این مقدار بسیار بیش تر نیز می‌شود تا حدی که تا قبل از ۲۰۴۰ یعنی زمانی که دیگه تقریبا همه کشور های جهان ( البته کشور های متمدن نه عقب مانده ای مثل ایران ) فروش بنزینی ها رو ممنوع کنند ، برقی ها کل سهم بازار رو تصرف خواهند کرد ⚡️⚡️💪💪💪
T
بزار اینقدر بفروشند تا جونشون درآد🤗😂
محسن
چرا آمار فروش لوازم خانگی رو پدال منتشر کرده!😂😂😂
Sohrab
سهم خودروهای برقی در سال ۲۰۲۲ در آلمان ۱۸ درصد بوده نه ۲۵ درصد. نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۲۳ درصد رشد داشته و در کل ۴۳۵ هزار خودرو تمام الکتریک به فروش رسیده در سال ۲۰۲۲.
سهم فروش خودروهای برقی در آلمان از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ به ترتیب، ۳،۷ و ۱۴ درصد بوده ولی متاسفانه سال گذشته فقط ۱۸ درصد بود. به نطرم این کاهش رشد به دلیل کمبود تراشه و بازخورد منفی خریداران در هنگام استفاده در اتوبان و هوای سرد بود.
در سال گذشته حدود ۹ هزار یورو کمک مالی دولت و خودروساز رو خودروهای برقی بود که امسال به ۶ هزار یورو کاهش یافته و با این شرایط به نظر میاد که امسال هم سهم خودروهای برقی در آلمان مثل سنوات پیشین خیلی رشد نکنه.
زمستانم
بخندیم ؟
pouya98645
خدا کنه بیشتر از ۱۰ درصد بشه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.