یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
مجله خودرو کارستان – آموزش تعمیرات و بررسی خودرو
فهرست مطالب
علائم خرابی استپر موتور علائم خرابی استپر موتور پراید علت خرابی استپر موتور آموزش بستن استپر موتور پراید آموزش بستن استپر موتور پژو 405 آموزش بستن استپر موتور پژو 206 آموزش تنظیم استپر موتور استپر موتور استپر موتور 206 استپر موتور چیست تمیز کردن استپر موتور تعویض استپر موتور ال 90 تعمیر استپر موتور دلایل گاز خوردن ال 90 دلایل گاز خوردن الکی دلایل نوسان دور موتور پژو بالا رفتن دور موتور سمند آموزش مکانیک خودرو آموزش عیب یابی خودرو آموزش تعمیر خودرو
اگر قصد دارید خودتان نسبت به تعمیر دریچه گاز ۲۰۶ تیپ ۵ اقدام کنید بهتر است ابتدا با دریچه گاز خودرو آشنایی مختصری داشته باشید.
در اکثر مواقع نیاز به استفاده‌ حداکثری از توان خودرو وجود ندارد، به همین دلیل باید توان خروجی موتور تحت کنترل باشد که در موتور‌های داخلی این وظیفه به عهده‌ دریچه ‌گاز (یا همانThrotte body )است، که به وسیله یک شیر پروانه‌ای و تغییر دادن زاویه‌ آن میزان جریان هوایی را که وارد موتور می‌شود را تنظیم می‌کند، و به تبع آن میزان پاشش سوخت هم همان‌قدر که میزان هوا کاهش می‌یابد، کمتر شده و به این ترتیب توان موتور تنظیم می‌شود. از طرف دیگر دریچه‌ گاز از یک مسیر جانبی دیگر به موتور خودرو این اجازه را می‌دهد که زمانی که تحت بار نبوده و پدال گاز فشرده نمی‌شود به شکل بدون بار روشن بماند.
اطلاعات فنی دریچه هوا آموزش مکانیک خودرو آموزش عیب یابی خودرو سنسور دریچه گاز چیست استپر موتور چیست دریچه گاز پراید علائم خراب شدن دریچه گاز دلایل گاز خوردن پراید علت گاز خوردن سمند علت گاز خوردن ماشین گاز خوردن خودرو اول صبح مجله خودرو کارستان
انواع دریچه‌گاز بر اساس جنس بدنه
انواع دریچه گاز بر اساس نحوه عملکرد
 انواع دریچه گاز  اورینگ دریچه گاز ال ۹۰ کجاست  باز کردن دریچه گاز پژو 206  پتانسیومتر دریچه گاز چیست  تعمیر دریچه گاز 206  تست سنسور دریچه گاز  تعمیر سنسور موقعیت دریچه گاز  تعویض دریچه گاز 206  تعویض اورینگ دریچه گاز ال 90  تعویض سنسور دریچه گاز پیکان  تعویض سنسور دریچه گاز سمند  تفاوت دریچه گاز برقی با سیمی  خطای دریچه گاز پژو 206  دریچه گاز پراید  دریچه گاز موتور سیکلت کجاست  دریچه گاز برقی 206  دریچه گاز  سنسور دریچه گاز زیمنس  علائم خرابی سنسور دریچه گاز پارس  قیمت دریچه گاز مگان  تعویض دریچه گاز برقی  ریست دریچه گاز برقی 206  مزایای دریچه گاز برقی  معایب دریچه گاز برقی 206  قیمت دریچه گاز برقی 206  تنظیم دریچه گاز برقی تویوتا  دریچه گاز سیمی چیست  شستن دریچه گاز هیوندا  مشکلات دریچه گاز خودرو  زاویه دریچه گاز چیست  سنسور دریچه گاز چیست
شناخت اجزای تشکیل دهنده دریچه گاز در تعمیر دریچه گاز ۲۰۶ تیپ ۵ بسیار مهم است. دریچه گاز به کمک شیر پروانه‌ای با تغییر زاویه‌ خود، مقدار موثر عبور جریان هوا را تغییر می‌دهد و همچنین مقدار ورود جریان هوا به موتور را تنظیم می‌کند. این شیر‌های پروانه‌ای در دریچه گاز‌های مکانیکی توسط کابل گاز و به طور مستقیم با عملکرد و دستوری که راننده می‌دهد (یعنی همان فشردن پدال گاز ) عمل می‌کند، اما در دریچه‌های گاز برقی به وسیله‌ دستوری که از طرف سیستم مدیریت موتور داده می‌شود زاویه خود را تغییر می‌دهد.
بدنه این دریچه اکثرا از جنس آلومینیوم یا از ترکیب چند مواد (composite) ساخته می‌شود که استفاده از این مواد ترکیبی در بدنه دریچه گاز به دلیل سبک‌تر بودن و هم به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل خوردگی، نسبت به جنس آلومینیوم آن بیشتر پیشنهاد می‌شود.
در دریچه برقی برای اجرای دستوراتی که توسط سیستم مدیریت موتور برای تغییر زاویه دریچه از عملگرها و حسگرهای وضعیت دریچه گاز استفاده می‌شود. این حسگر یا همان سنسور‌ها موقعیت و وضعیت دریچه گاز را برای تشخیص وضعیت دور آرام، وضعیت‌های مربوط به شتاب گیری و تمام بار، کاهش سرعت ماشین را به واحدی که مسئول مدیریت موتور یعنی Ecu ارسال می‌کند.
دریچه گاز برقی به علاوه مسیر‌هایی که مخصوص ورود هوا از طریق دریچه پروانه‌ای است همچنین دارای یک مسیر جانبی دیگر است که هوا می‌تواند از طریق آن عبور کند، این کار از طریق استپر موتور تنظیم کنترل می‌شود. استپر موتور به دلایل زیر استفاده می‌شود:
قبل از دریافتن نحوه‌ تعمیر دریچه گاز ۲۰۶ تیپ ۵ بهتر است با نحوه عملکرد انواع دریچه گاز اشنا شویم.
بیشتر بخوانید: آموزش پاک کردن چراغ آچار ۲۰۶
انواع دریچه گاز اورینگ دریچه گاز ال ۹۰ کجاست پتانسیومتر دریچه گاز چیست باز کردن دریچه گاز پژو 206 تعمیر دریچه گاز 206 تست سنسور دریچه گاز تعمیر سنسور موقعیت دریچه گاز تعویض دریچه گاز 206 تعویض دریچه گاز برقی ریست دریچه گاز برقی مزایای دریچه گاز برقی تفاوت دریچه گاز برقی با سیمی تنظیم دریچه گاز برقی تویوتا معایب دریچه گاز برقی 206 ریست دریچه گاز برقی 206 قیمت دریچه گاز برقی 206 دلایل گاز نخوردن پژو دلایل گاز نخوردن دنا علت گاز نخوردن پژو 206 دلایل گاز نخوردن ماشین دریچه گاز سیمی چیست آموزش عیب یابی خودرو آموزش تعمیر خودرو آموزش نکات فنی خودرو استپر موتور چیست
در این شکل از دریچه گاز کابل گاز مستقیما به پدال گاز وصل شده و زاویه دریچه گاز را تنظیم می‌کند. این نوع دریچه مکانیزم چندان پیچیده‌ای نداشته و قیمت مناسبی دارد.
این نوع از دریچه فرایند تغییر زاویه شیر پروانه‌ را با توجه به عملکرد شخص راننده و شرایط حرکتی ماشین دستور تغییر زاویه را می‌دهد. همچنین در این نوع، دریچه گاز مستقیما به پدال گاز وصل نیست و از آنجا که دریچه گاز برقی نسبت به دریچه گاز مکانیکی قابلیت کنترل دقیق‌تر مقدار هوایی را که به موتور وارد می‌شود را دارد، راندمان و کارایی خودرو را افزایش می‌دهد.
در تعمیر دریچه گاز ۲۰۶ تیپ ۵ از آنجایی که امکان تنظیم و کنترل دریچه گاز خودرو در نوع برقی آن با توجه به نیاز مشتری وجود دارد، پس استفاده از یک نوع دریچه گاز برای موتور‌های مختلف امکان‌پذیر است.
این نوع دریچه مصرف سوخت و آلاینده‌ها را کاهش می‌دهد، چون در دریچه مکانیکی هنگامی که راننده به طور ناگهانی پدال گاز را می‌فشارد دریچه مکانیکی این عمل را مستقیما به دریچه منتقل می‌کند و به صورت کامل این عمل اجرا می‌شود و باعث می‌شود که سوخت و هوا از حالت بهینه خارج شده و مصرف سوخت و به تبع آن آلایندگی افزایش یابد. اما در دریچه گاز برقی این فشرده شدن ناگهانی پدال گاز توسط سامانه مدیریت شده و کاهش می‌یابد و به صورت ملایم‌تر به دریچه منتقل می‌شود.
لازم به ذکر است که در موتور‌های پیشرفته مثل موتورهایی با سیستم پاشش سوخت مستقیم و ویژگی کنترل کردن سرعت کروز حتما باید از دریچه گاز برقی استفاده شود.
دریچه گاز‌های برقی برای اینکه دستوری که از طرف Ecu برای تغییر زاویه دریچه گاز ارسال شده را اجرا کنند از حسگر موقعیت دریچه‌ گاز استفاده می‌کنند و همانطور که گفته شد این حسگرها وضعیت در لحظه، دریچه گاز را برای تشخیص دادن وضعیت دور آرام، کاهش سرعت، شتاب گیری و تمام بار و … به Ecu ارسال می‌کند. که همین موضوع اصلی‌ترین دلیل برتری دریچه گاز برقی به نسب دریچه گاز مکانیکی می‌باشد.

با توجه و اقتباس از اطلاعیه فنی و تعمیراتی ، معاونت فنی و مهندسی /مدیریت مهندسی خودرو؛ تا به حال ۲ مدل دریچه گاز بر روی موتور Tu5 با سیستم سوخت رسانی boschme7.4.5 بر روی خود رو های ۲۰۶ و۲۰۷ نصب شده است که به شرح زیر می‌باشند:
هنگام تعمیر دریجه گاز ۲۰۶ تیپ ۵ باید توجه داشته باشیم که موارد مختلفی ممکن است باعث ایجاد خلل در عملکرد آن شده باشد،حال ما در ادامه به برخی از این عوامل خواهیم پرداخت:
یکی از این عوامل به مشکل خوردن حسگر دریچه گاز می‌باشد که دارای علایم زیر است؛
برای عیب یابی این حسگر می‌توانید از دستگاه دیاگ که اطلاعات این سنسور را در دستگاه دیاگ به صورت درصدی که از صفر شروع شده و با گاز دادن و بالا رفتن دور موتور تا سقف ۱۰۰ درصد بالا می رود استفاده کنید.
همان‌طور که در وظایف استپر بیان کردیم یکی از وظایف این قطعه جبران افت دور موتور در هنگام کولر گرفتن است. گاهی در پراید دیده می‌شود شما زمانی که کولر می‌گیرید دور موتور به شدت افت کرده و دور موتور تا نزدیک خاموش شدن پایین می‌آید. اینجا دلیل را باید در موتور پله‌ای جست‌وجو کنید.
از دیگر عواملی که موجب به مشکل خوردن دریچه گاز شده و موجب نیاز به تعمیر آن می‌شود کثیفی آن است. در این صورت برای تعمیر دریجه گاز ۲۰۶ تیپ ۵ کافی است که آن را شست و شو دهید . شست‌وشوی دریچه گاز ماشین تاثیر بسیاری روی شتاب و حرکت و درست کار کردن خودروی شما دارد.
این کار توسط نمایندگی‌های خاص خودرو و یا ‌نیز انجام می شود و در قبال انجام آن هزینه‌ای معادل ۴۵ هزار تومان دریافت می‌شود. اما خود شما به راحتی می‌توانید دریچه گاز خودروی خود را شست‌وشو داده و به تعمیر دریجه گاز ۲۰۶ تیپ ۵ بپردازید. برای انجام این کار در ابتدا یک اسپری مخصوص شست‌و شوی دریچه گاز تهیه کنید (که قیمت آن بسته به مدل و برند آن متفاوت است)
حالا دریچه ماشین شما تمیز شده امیدواریم که تاًثیر آن را در عملکرد ماشین خود مشاهده کنید.
stepper motor آموزش عیب یابی خودرو آموزش مکانیک خودرو بهترین سایت آموزشی تعمیرات تخصصی خودرو دلایل نوسان دور موتور پژو علائم خرابی استپر موتور گاز خوردن خود به خود 206 گاز خوردن خود به خود پراید گاز خوردن خود به خود پژو پارس نوسان دور موتور پراید نوسان دور موتور سمند
در خودروهایی که دارای دریچه گاز برقی هستند اگر Ecu بنا به هر دلیلی موقعیت دریچه گاز را درست تشخیص ندهد، خطای برنامه ریزی در دریچه به وجود آمده و موتور گاز نخواهد خورد. در این وضعیت باید دریچه گاز را تعریف کنیم‌ برای انجام این کار کافی است مراحلی را که در زیر شرح داده شده را طی کنید:
مراحل جدا کردن محفظه دریچه گاز جهت تعمیر دریچه گاز ۲۰۶ تیپ ۵ به ترتیب در بخش فوق بیان شد، لازم به ذکر است که پس از اتمام کار و تعمیرات برای نصب مجدد دریچه گاز به جای خود تنها کافی است فرایند فوق را مرحله به مرحله به صورت برعکس دوباره انجام دهید.
نکات ایمنی
کلام آخر
 انواع دریچه گاز  اورینگ دریچه گاز ال ۹۰ کجاست  باز کردن دریچه گاز پژو 206  پتانسیومتر دریچه گاز چیست  تعمیر دریچه گاز 206  تست سنسور دریچه گاز  تعمیر سنسور موقعیت دریچه گاز  تعویض دریچه گاز 206  تعویض اورینگ دریچه گاز ال 90  تعویض سنسور دریچه گاز پیکان  تعویض سنسور دریچه گاز سمند  تفاوت دریچه گاز برقی با سیمی  خطای دریچه گاز پژو 206  دریچه گاز پراید  دریچه گاز موتور سیکلت کجاست  دریچه گاز برقی 206  دریچه گاز  سنسور دریچه گاز زیمنس  علائم خرابی سنسور دریچه گاز پارس  قیمت دریچه گاز مگان  تعویض دریچه گاز برقی  ریست دریچه گاز برقی 206  مزایای دریچه گاز برقی  معایب دریچه گاز برقی 206  قیمت دریچه گاز برقی 206  تنظیم دریچه گاز برقی تویوتا  دریچه گاز سیمی چیست  شستن دریچه گاز هیوندا  مشکلات دریچه گاز خودرو  زاویه دریچه گاز چیست  سنسور دریچه گاز چیست
در مقاله فوق ما به معرفی دریچه گاز و انواع آن و برخی ازمشکلاتی که ممکن است در روند فعالیت آن ایجاد شود و راه‌های تعمیر دریچه گاز ۲۰۶ تیپ ۵ پرداختیم. البته توصیه ما به شما این است که اگر از دلیل مشکلی که برای خودرو شما پیش آمده مطمئن نیستید و یا از راه حل این مشکل اطمینان ندارید قبل از اینکه خودتان دست به کار شوید خودرویتان را به یک تعمیر کار و متخصص در این زمینه نشان دهید.
انوع رینگ چرخ خودرو + عکس
راهکارهایی مفید برای رفع خرابی موقت و راه اندازی مجدد خودرو
آموزش تمیز کردن استاتور و روتور دینام ماشین
مهم ترین دلایل ضربه زدن جعبه فرمان هنگام چرخش ماشین چیست؟
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
document.getElementById(“comment”).setAttribute( “id”, “a07697df14871950cffff2a7f9895d6c” );document.getElementById(“b338828522”).setAttribute( “id”, “comment” );

مطالب پربازدید
راکر در گیربکس چیست و چه کاربردی دارد؟
چگونه رینگ و لاستیک را براق و سیاه کنیم؟
معرفی ۱۰ برنامه دیاگ خودرو با گوشی موبایل!
چگونه ترک های داشبورد را تعمیر یا ترمیم کنیم ؟
اولین خودرو مدرن ساخت افغانستان +عکس
عیب یابی و تعمیر
انوع رینگ چرخ خودرو + عکس
راهکارهایی مفید برای رفع خرابی موقت و راه اندازی مجدد خودرو
نحوه تعمیر و تعریف دریچه گاز ۲۰۶ تیپ ۵
آموزش تمیز کردن استاتور و روتور دینام ماشین
مهم ترین دلایل ضربه زدن جعبه فرمان هنگام چرخش ماشین چیست؟
اخبار روز
انوع رینگ چرخ خودرو + عکس
کل‌کل دو خودروی چینی پُرطرفدار بازار ایران
کدام خودرو ایرانی بدنه مقاوم‌تری دارد؟
جیپ چینی جدید در ایران +عکس
نکاتی درباره عبور و مرور دانش آموزان ، برای کودکان و بزرگترها
راهکارهایی مفید برای رفع خرابی موقت و راه اندازی مجدد خودرو
معرفی استون مارتین DBS 770 آلتیمیت
مصدومیت ۶ مسافر در آتش‌سوزی اتوبوس مشهد- قم
نحوه تعمیر و تعریف دریچه گاز ۲۰۶ تیپ ۵
آموزش تمیز کردن استاتور و روتور دینام ماشین
مهم ترین دلایل ضربه زدن جعبه فرمان هنگام چرخش ماشین چیست؟
هرآنچه که یک راننده باید در شرایط بحرانی بداند
قوانین راهنما زدن در رانندگی چیست ؟
جزئیات اولیه از بازگشایی پاکات مزایده خودروهای توقیفی
شانس برنده شدن در قرعه کشی ایران خودرو
کاربرد پلی یورتان در خودرو چیست ؟
علائم خرابی مفصل توپی بالا و پایین (سیبک طبق) خودرو
دلایل سوختن چراغ جلو در خودروها چیست ؟
معرفی دنا پلاس توربو جدید با پیشرانه EFP +عکس
سیستم چهار چرخ محرک کواترو چیست و چگونه کار می کند ؟
تفاوت فوتون تونلند یورو 4 با تونلند یورو 5 ایران خودرو
بررسی پیکاپ فوتون تونلند اتوماتیک G7 + تصاویر
فروش فوری پیکاپ فوتون تونلند اتوماتیک -بهمن 1401
توقیف لندکروزهای میلیاردی در آب‌های جزیره قشم
۵ روش بالا بردن سیستم تعلیق (ارتفاع) ماشین
اخبار داغ
شناخته‌شده‌ترین تکنولوژی‌ها برای پرفورمنس بهتر خودرو
۳۰۰ سازنده ایرانی محصول پژو ۳۰۱ تولید داخل را می‌ سازند
چگونه از لاستیک وتیوب نگهداری کنیم؟
کدام کشور‌ها برای خودرو‌های خودران آماده‌ترند؟+اینفوگرافیک
چه زمانی شمع نیاز به تعویض دارد؟
خودرو
مشخصات فنی تندر ۹۰ ایرانی سایپا
همه گزینه‌های «پروتون» برای بازار ایران +قیمت و تصاویر
معرفی سوپر اسپرت آئودی R8 مدل ۲۰۱۹ +تصاویر
ابرشاسی‌ بلند مسابقه‌ ای لامبورگینی به زودی معرفی می‌ شود+عکس
۶ محصول سایپا چهار ستاره کیفی گرفتند/ کوییک، ارزان‌ ترین سه‌ ستاره کشور
مسابقات
اسامی نامزدهای عنوان خودروی سال بانوان 2022
نتایج نهایی توزیع مدال کشورهای اسلامی
سرجیو آگوئرو لامبورگینی خود را می فروشد +عکس
محمود شیعی ، رییس هیات مدیره باشگاه پیکان شد
غایبان جام جهانی 2022 قطر چه کسانی هستند؟
آشپزی
طرز تهیه سالاد ماکارانی خوشمزه
خواص حیرت‌انگیز هندوانه
طرز تهیه قطاب یزدی؛ خوشمزه و مجلسی
طرز تهیه آش رشته + فوت و فن ها
فوایدباورنکردنی گل کلم که نشنیده‌اید
source
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp