یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

تیم تحریریه
به نظر می رسد که پلیس راهنمایی و رانندگی در حال سختگیری زیادی در مورد خودرو هایی است که عمل مخدوش کردن پلاک را انجام می دهند. پلیس با شناسایی کردن این خودرو ها از طریق دوربین های نظارتی رانندگان آن ها را اعمال قانون می کنند و بعضا ممکن است این عمل منجر به صدور حکم یک سال حبس برای راننده متخلف شود!
معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، گفت: در طرح جدیدی که طی سه هفته گذشته اجرایی کرده‌ایم به شکل مکانیزه و با استفاده از دوربین‌ها، تخلفات احصا می‌شود و اگر کسی پوشش پلاک را انجام داده باشد با سامانه‌های پلیس قابل شناسایی،‌ اعمال قانون و جریمه است.
سرهنگ محمد رازقی در رابطه با تخلفات پلاک خودرو،‌ گفت: اگر تخلفات را دسته بندی کنیم، بخشی از تخلفات شامل تخلف از ناحیه پلاک می‌شود. خوردوهایی که فاقد پلاک حرکت می‌کنند، خودروهای تک پلاک، آنهایی که پلاک خودرو را مخدوش کرده‌ یا آن را پوشانده‌اند؛ از نظر راهنمایی و رانندگی تخلف محسوب می‌شود و برابر قانون انواع مختلف این تخلفات تا ۶۰ هزار تومان اعمال قانون دارد.
وی افزود: البته بخشی از این مخدوشی‌های پلاک و دستکاری در ارقام پلاک وسیله نقلیه برابر با ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، به هر شکلی جرم است و قاضی می‌تواند پس از تشکیل پرونده و ارسال به دادسرا، راننده مجرم را تا یکسال به زندان بفرستد.
وی تاکید کرد: ما در مناطقی که فراوانی این تخلف زیاد است مانند ورودی‌های محدوده طرح ترافیک، ورودی طرح کاهش آلودگی هوا و جاهایی که دوربین وجود دارد متاسفانه این معضل ترافیکی و این ناهنجاری را مشاهده می‌کنیم.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر اینکه تخلفات حوزه پلاک خودرو جزو خط قرمزهای پلیس راهور است، اظهار کرد: ما به محض مشاهده این تخلفات، اعمال قانون انجام داده و برخورد می‌کنیم.
وی بااشاره به طرح جدید پلیس در این باره گفت: در این طرح که طی سه هفته گذشته اجرایی کرده‌ایم به شکل مکانیزه و با استفاده از دوربین‌ها تخلفات احصا می‌شود و اگر کسی پوشش پلاک را انجام داده باشد با سامانه‌های پلیس قابل شناسایی است. پوشش دو یا سه رقم از پلاک یا پوشاندن حرف روی پلاک با سامانه‌های پلیس قابل تشخیص است که این وسیله نقلیه پلاکش چیست و متعلق به چه کسی است.
سرهنگ رازقی ادامه داد: با توجه به وضعیت خودرو و مشخصات آن اعم از رنگ، کاربری و نوع خودور این تشخیص صورت گرفته و اعمال قانون در نظر گرفته می‌شود. کار جدیدی که برای تخلفات در نظر گرفته شده است این است که راننده باید در کلاس‌های آموزشی _ توجیهی شرکت کند. در مورد جرایم هم که اعزام به دادسرا و سایر روند حقوقی_قضایی که ذکر کردم رخ می‌دهد.
وی درباره متخلفین پلاکی که از شرکت در کلاس‌های آموزشی خودداری می‌کنند، بیان کرد: با عدم مراجعه، شکایت منع خدمات بر وسیله نقلیه ثبت شده و در سوابق او می‌ماند و اگر بعدا برای دریافت خدمت (نظیر شماره‌گذاری یا تعویض پلاک) به پلیس راهور مراجعه کند قطعا دچار مشکل می‌شود و هر نقطه‌ای از ایران باشد به راهنمایی و رانندگی تهران ارجاع داده می‌شود تا در این کلاس‌ها شرکت کند و بعد شکایت از وسیله نقلیه برداشته شود.
سرهنگ رازقی درباره تعداد تخلفات ثبت شده پلاک خودرو طی سه هفته گذشته، تصریح کرد: در این مدت حدود ۳۵۰۰ تخلف پوشش پلاک اعمال قانون شده‌اند و حدود ۷۰۰ نفر هم در این کلاس‌های آموزشی شرکت کرده‌اند.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در خاتمه گفت: دوربین‌های راهنمایی و رانندگی پلاک خودروها را ثبت می‌کنند و در سامانه مشخص ما بر مبنای سایر مشخصات خودرو، پلاک اصلی تشخیص داده می‌شود.
آخرین طرح فروش ایران خودرو تبدیل به یک جنگ واقعی شد؛ 9 میلیون نفر برای تنها 20 هزار خودرو! مراسم قرعه کشی 4 محصول ایران خودرو که برای گروه های…
بورس کالای ایران امروز دوشنبه مورخ 26 آذر ماه 1401 میزبان عرضه 10 هزار دستگاه خودروی دنا پلاس بود. این عرضه با یک روز تاخیر انجام شده بود و کشف…
طبق برنامه قبلی، قرار بود امروز مورخ 25 دی ماه 1401 تعداد 5000 دستگاه خودروی دنا پلاس در بورس کالا عرضه شوند. قبلا مدیرعامل ایران خودرو در نامه ای به…
طبق اعلام مدیران خودرو، فروش فونیکس FX پریمیوم از امروز مورخ 24 دی ماه 1401 آغاز شده است. قیمت فروش این خودرو در نمایندگی های مدیران خودرو 1 میلیارد و…
گروه صنعتی ایران خودرو در اولین طرح فروش زمستانی سال 1401 خود چهار محصول را با موعد تحویل 3 ماهه عرضه کرده است. با توجه به اختلاف قیمت بسیار زیاد…
قرار بود روز یکشنبه مورخ 25 دی ماه 1401 تعداد 5000 دستگاه خودروی دنا پلاس در بورس کالا عرضه خواهد شود. اما مدیرعامل ایران خودرو در نامه ای به بورس…
موتور این ماشین رو نمدونم ولی ظاهرش خیلی بده و میتونست خیلی بهتر باشه نمی…
موتور این ماشین رو نمدونم ولی ظاهرش خیلی بده و میتونست خیلی بهتر باشه نمی…
سلام من سه فرزند دارم که بکیش ۱۰ سالشه دومی ۲ سالشه سومی ۲ماهشه والله…
سلام من سه تا ورزند دارم که یکیش ۱۰ساله هست دومی۲ساله سومی۲ماهه هست چرا برای…
این چه مسخره بازیه چرا به اینایی که اصلا خودرو ندارن در اولویت اول نیستن…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.
source
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp