یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
هیچ جایگزینی برای خواندن دفترچه راهنمای مالک شما وجود ندارد. در اینجا لیست می شود که خودروساز چه نوع روغنی را برای خودروی شما توصیه می کند. همچنین ممکن است بسته به اینکه در آب و هوای گرم یا سرد زندگی می کنید، روغن های مختلفی را توصیه کند.
مهمترین چیز این است که از روغنی با ضخامت یا ویسکوزیته مناسب برای موتور خودروی خود استفاده کنید. روغنی که بیش از حد غلیظ یا نازک باشد، محافظت لازم را برای موتور شما ایجاد نمی کند، که می تواند منجر به آسیب های پرهزینه شود. اگر نمی توانید محصول توصیه شده را پیدا کنید، کتابچه راهنمای مالک شما ممکن است روغن با وزن جایگزین قابل قبولی را توصیه کند.
روغن ها همچنین باید با استانداردهای کیفی مختلفی مطابقت داشته باشند. استانداردهای مورد نیاز برای ماشین شما نیز در دفترچه راهنمای مالک شما ذکر شده است. گاهی اوقات خودروسازان استانداردهای منتشر شده توسط انجمن مهندسین خودرو یا موسسه نفت آمریکا را فهرست می کنند. اینها روی ظرف روغن درج خواهند شد.
برخی دیگر استانداردهای خود را دارند که لزوماً با استانداردهای SAE یا API مطابقت ندارند. هر فروشنده خودرویی که این برند را می‌فروشد، و اکثر فروشگاه‌های قطعات خودرو، روغن‌هایی را فهرست می‌کنند که با این استانداردها مطابقت دارند.
از آنجایی که روغن موتور استاندارد نمی تواند بسیاری از این استانداردها را برآورده کند، بسیاری از خودروهای امروزی به روغن های مصنوعی نیاز دارند.
اگرچه برخی از مکانیک‌ها به مارک‌های خاصی از روغن سوگند یاد می‌کنند، مهم‌تر از همه، استفاده از وزن مناسب روغنی که استانداردهای لازم را دارد، بسیار مهم است.
بهترین روغن موتور برای پیکانتو
“بهترین روغن موتور برای پیکانتو” به گفته کیا موتورز روغنی با غلظت ۵W40، حجم ۳٫۵ لیتر و گرید کیفی SN است، توجه داشته باشید که گرید کیفی در انتخاب روغن موتور برای این خودرو بسیار حائز اهمیت است پس آن را نادیده نگیرید. در تصویر زیر میتوانید چند نمونه از برند های پیشنهادی روغن موتور برای پیکانتو را مشاهده کنید.
بهترین برند روغن موتور برای خودروی کیا پیکانتو، روغن سوپر پلاتینوم، ادینول و سوپر پایا را می توان نام برد.
بهترین روغن موتور برای اپتیما
اپتیما یکی از مدل های پر فروش کمپانی کیا در ایران است که با اتاق ها و موتورهای مختلفی وارد بازار شده است، در این بخش “بهترین روغن موتور برای اپتیما” به تفکیک سال بررسی خواهد شد.
اولین نسل اپتیما که وارد بازار ایران شد مدل ۲۰۰۹ این خودرو است و بهترین روغن موتور برای اپتیما ۲۰۰۹ (نسل قدیم اپتیما) روغنی با غلظت ۵W40، حجم ۴٫۸ و گرید کیفی SN یا SM است.
بهترین روغن برای اپتیما مدل ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ روغنی با گرانروی ۵W30 و گرید کیفی SN یا SM و حجم ۴٫۶ لیتر است.
در نهایت بهترین روغن موتور برای اپتیما سال ۲۰۱۶ به بعد، غلظت ۵W20 با گرید کیفی SM و SN است که حجم روغن موتور آن حدود ۴ لیتر می باشد.
توجه داشته باشید که انتخاب روغن موتور مناسب برای اپتیما به دلیل حساسیت موتور این خودرو بسیار حائز اهمیت است، در تصویر زیر میتوانید برندهای روغن موتور پیشنهادی مناسب برای این خودرو را بسته به رنج قیمتی آن مشاهده کنید.
بهترین روغن موتور برای اسپورتیج
کیا اسپورتیج نیز یکی دیگر از محصولات کیا موتورز بوده که بازار موفقی را در کشور تجربه کرده است و در حال حاضر ۳ مدل از این خودرو در ایران یافت می شود. “بهترین روغن موتور برای اسپورتیج GT Line” روغنی با غلظت ۵W30 و گرید SM و یا SN است که حجم روغن مورد نیاز برای آن هم از سوی کمپانی سازنده ۴٫۲ لیتر معرفی شده است.
از طرفی باید گفت “بهترین روغن موتور برای اسپورتیج” ۴ سیلندر مدل ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ نیز روغنی با گرانروی ۵W30 و حجم روغن ۴ لیتر می باشد، همچنین توجه داشته باشید که این مدل ها رایج ترین مدل های اسپورتیج در کشور هستند.
اما بهترین روغن برای اسپورتیج قدیمی ۶ سیلندر روغنی با غلظت ۵W40 است که این مدل از اسپورتیج هم ۴٫۵ لیتر روغن موتور نیاز دارد.
بهترین روغن موتور برای سراتو
مدل های قبل از ۲۰۱۰ سراتو دارای غلظت سرد و گرم ۱۰W40 هستند و مدل های بعد از ۲۰۱۰ دارای غلظت ۵W40 می‌باشند ولی برای هر دو مدل گرید SM و SN و حجم های ۴ . ۴٫۳ لیتری مناسب است. “بهترین روغن موتور برای سراتو” وارداتی، ایسین و برای سراتو سایپا، کاسترول می باشد، دقت داشته باشید که سراتو وارداتی روغن متفاوتی با سراتو مونتاژ می خورد که در عکس پایین به صورت دقیق قابل مشاهده است.
بهترین روغن موتور سورنتو
کیا سورنتو نیز از دیگر خودروهای شرکت کیا است و میتوان “بهترین روغن موتور برای سورنتو” را آدینول نامید که البته نکته ی مهم این جاست که چنانچه خودروی شما محصول سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ باشد باید از روغن ۵W40 و حجم ۵٫۲ لیتر و چنانچه از باقی سال ها باشد باید روغن ۵W30 و حجم های ۵٫۵ . ۵٫۲ لیتر استفاده کنید. در پایین عکسی برای انتخاب راحت تر شما قرار گرفته است.
بهترین روغن موتور برای موهاوی
کیا موهاوی از بزرگترین خودرو های کمپانی کیا در کشورمان است که با موتور های ۶ و ۸ سیلندر در بازار ایران عرضه شده است، به گفته کیا موتورز “بهترین روغن موتور برای موهاوی” هم با موتور ۶ و هم ۸ سیلندر روغن موتوری با گرانروی ۵W30 است که موتور ۶ سیلندر موهاوی ۵٫۵ لیتر و موتور ۸ سیلندر آن ۷ لیتر روغن موتور نیاز دارد. در تصویر زیر میتوانید سه برند پیشنهادی روغن موتور برای این خودرو را مشاهده کنید.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp