یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

ژانویه 14, 2023

تسلا در جدیدترین اقدام خود به منظور افزایش تقاضا، قیمت خودروهای برقی خود را در بازار ایالات متحده، آلمان و بریتانیا کاهش داد که شامل تمام مدل‌ها می‌شود و در برخی مدل‌ها این کاهش قیمت به ۲۰ درصد نیز می‌رسد.

تسلا به تازگی قیمت خرید خودروهای برقی مدل ۳ و مدل Y را در ایالات متحده با اختلاف درخورتوجهی کاهش داده است. به گزارش insideevs، خرید برخی از انواع تا ۲۰ درصد ارزان‌تر از قبل خواهد بود و اگرچه تحویل گرفتن تسلا مدل ۳ یا Y شاید گزینه‌ی دلخواه تمام مشتریان نباشد، مطمئناً به افزایش تقاضا کمک می‌کند.
خودروساز برقی آمریکایی سال ۲۰۲۲ را با سه ماهه چهارم خوبی پشت سر گذاشت، اما ارقام مربوط به تحویل محصولات در ایالات متحده کاملاً مطابق با پیش‌بینی‌های تحلیلگران نبود. این کاهش قیمت‌ها برای پیشنهاد تیپ‌های پایه هر محصول می‌تواند نشانه‌ای باشد که تسلا می‌خواهد مطمئن شود تقاضا را تقویت می‌کند تا به هدف فروش خود در سال برسد و سرمایه‌گذاران را مطمئن کرده و از افت بیشتر قیمت سهام خود جلوگیری کند.
تسلا مدل 3 قرمز / Tesla Model 3
تسلا قیمت مدل ۳ محرک عقب را با کاهش ۳،۰۰۰ دلاری از ۴۶،۹۹۰ دلار به ۴۳،۹۹۰ دلار رسانده که نشان‌دهنده‌ی کاهش ۶/۵ درصدی است. تسلا برای مدل ۳ پرفورمنس، کاهش قیمت ۹،۰۰۰ دلاری ( ۱۴/۲ درصدی) اعمال کرد و قیمت را از ۶۲،۹۹۰ دلار به ۵۳،۹۹۰ دلار کاهش داد.
برای مدل Y، قیمت‌ها حتی بیشتر از تسلا مدل ۳ کاهش یافته است. مدل Y دوربرد هم‌اکنون ۲۰ درصد ارزان‌تر از قبل است و اکنون ۵۲،۹۹۰ دلار در مقایسه با ۶۵،۹۹۰ دلار قبلی قیمت دارد که ۱۳،۰۰۰ دلار کمتر برای مشتریان هزینه دارد. در نتیجه تسلا مدل Y پنج نفره دوباره واجد شرایط دریافت ۷،۵۰۰ دلار اعتبار مالیاتی فدرال می‌‌شود. مدل Y پرفورمنس حدود ۱۹ درصد ارزان‌تر است و هم‌اکنون ۱۳،۰۰۰ دلار کمتر از قبل قیمت دارد. بنابراین قیمت آن از ۶۹،۹۹۰ دلار به ۵۶،۹۹۰ دلار کاهش می‌یابد.
قیمت خودروی برقی تسلا مدل Y سفید / Tesla EV
تسلا همچنین مدل‌های بزرگ‌تر مدل S و مدل X را ارزان‌تر کرد. برای مدل S، کاهش قیمت ۱۰،۰۰۰ دلار (حدود ۱۰ درصد) بود و قیمت نهایی از ۱۰۴،۹۹۰ دلار به ۹۴،۹۹۰ دلار کاهش یافت، در حالی که برای نسخه‌ی پلد (Plaid) این قیمت حتی درخورتوجه‌تر است. قیمت این مدل با کاهش ۱۵ درصدی یا حدود ۲۱،۰۰۰ دلاری، از ۱۳۵،۹۹۰ دلار به ۱۱۴،۹۹۰ دلار کاهش یافت. مدل اس پلد بیشترین کاهش قیمت را در بین کل محصولات خط تولید تسلا متحمل می‌شود.
مدل X نیز ارزان‌تر از قبل خواهد شد و هم‌اکنون به جای ۱۲۰،۹۹۰ دلار، با افت قیمت ۱۱،۰۰۰ دلاری (۹ درصدی)، ۱۰۹،۹۹۰ دلار قیمت دارد. نوع Plaid نیز ۱۴ درصد ارزان‌تر است و ۱۹،۰۰۰ دلار از قیمت قبلی ۱۳۸،۹۹۰ دلاری خود کم کرده و آن را به ۱۱۹،۹۹۰ دلار کاهش می‌دهد.
قیمت خودروی برقی تسلا مدل ایکس/ Tesla EV سفید
با این حال، به خاطر داشته باشید که کاهش شدید قیمت‌ محصولات تسلا پس از یک سال افزایش قیمت اتفاق می‌افتد که قیمت تمام مدل‌ها را به سطوحی که قبلاً دیده نشده بود، رساند. خودروساز برقی آمریکایی امیدوار است که این امر به وسایل نقلیه‌اش اجازه می‌دهد تا در مقابل رقبای با استعداد بیشتری که عرضه می‌شوند، محبوب‌ترین خودروهای الکتریکی آمریکا باقی بمانند.
 
تسلا نه تنها در ایالات متحده بلکه در اروپا نیز قیمت محصولات خود را کاهش داد. در بریتانیا، سازنده خودروهای برقی قیمت‌ها را تا ۸،۰۰۰ پوند کاهش داد،  که معادل ۹،۷۶۰ دلار طبق نرخ ارز فعلی است. به گزارش insideevs، در آلمان بیشترین کاهش قیمت معادل ۹،۱۰۰ یورو (۹،۸۴۵ دلار) بود.
تسلا مدل 3 سفید / Tesla Model 3
در بریتانیا، سدان تسلا مدل ۳ و کراس‌اور تسلا مدل Y تخفیف‌های درخورتوجهی دریافت کرده‌اند که دومی شاهد چشم‌گیرترین کاهش قیمت بوده است.
بیشترین کاهش برای مدل Y پرفورمنس اعمال شده و این خودروی الکتریکی هم‌اکنون ۵۹،۹۹۰ پوند قیمت دارد که ۸،۰۰۰ پوند کمتر از قبل است. قیمت نسخه‌ی پایه دیفرانسیل عقب تسلا مدل Y با ۷،۰۰۰ پوند کاهش از ۴۴،۹۹۰ پوند شروع می‌شود، در حالی که مدل Y دوربرد همراه با افت قیمت ۵،۰۰۰ پوندی با قیمت ۵۲،۹۹۰ پوند به فروش می‌رسد.
قیمت خودروی برقی تسلا مدل اس / Tesla EV
در مورد تسلا مدل ۳ نیز بد نیست بدانید که مدل دوربرد از بیشترین کاهش (۶،۵۰۰ پوند کاهش) بهره می‌برد و قیمت آن به ۵۰،۹۹۰ پوند کاهش می‌یابد. قیمت تسلا مدل ۳ دیفرانسیل عقب با کاهش ۵،۵۰۰ پوندی به ۴۲،۹۹۰ پوند رسیده، در حالی که مدل ۳ پرفورمنس هم‌اکنون ۳،۵۰۰ پوند ارزان‌تر شده و قیمت آن ۵۷،۹۹۰ پوند است.
یکی از نمایندگان تسلا به اتوکار گفت:
مشتریانی که سفارش‌های تحویل‌نشده دارند، تا زمانی که هزینه اصلی بیشتر باشد، قیمت‌هایشان به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود تا تغییرات جدید را منعکس کند.
طبق گزارش تسلامگ، کاهش قیمت مشابهی در آلمان، بزرگترین بازار خودروی اروپا اعمال شده است. تسلا مدل ۳ محرک عقب هم‌اکنون ۶،۰۰۰ یورو ارزان‌تر و معادل ۴۳،۹۹۰ یورو است. قیمت مدل ۳ دوربرد ۵،۵۰۰ یورو کاهش یافت و به ۵۳۹۹۰ یورو رسید، در حالی که مدل ۳ پرفورمنس با کاهش قیمت ۲،۵۰۰ یورو به ۶۰،۹۹۰ یورو رسیده است.
بزرگترین کاهش قیمت در آلمان مربوط به تسلا مدل Y محرک عقب است که با قیمت پایه جدید ۴۴،۸۹۰ یورو، ۹،۱۰۰ یورو تخفیف دریافت کرد که آن را فقط ۹۰۰ یورو گران‌تر از مدل ۳ محرک عقب می‌کند.
قیمت خودروی برقی تسلا مدل 3 / Tesla EV
تسلا مدل Y دوربرد ۲،۰۰۰ یورو تخفیف دارد و هم‌اکنون قیمت آن از ۵۴،۹۹۰ یورو شروع می‌شود، در حالی که مدل Y پرفورمنس کمترین کاهش را داشته و قیمت آن با کاهش ۵۰۰ یورویی، به ۶۴،۹۹۰ یورو رسیده است.
تخفیف‌های جدید در ایالات متحده و اروپا یک هفته پس از اعلام کاهش مشابه برای چین و سایر بازارهای آسیایی صورت می‌گیرد. در چین، برخی از مالکان که خودروهای تسلای خود را قبل از کاهش قیمت خریداری کرده بودند، در نمایشگاه‌ها و مراکز تحویل مختلف اعتراض کردند.
تخفیف‌های کنونی بخشی از تلاش‌های تسلا برای افزایش تقاضا پس از تولید ۳۴،۰۰۰ خودرو بیشتر از فروش آن در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ است. این اولین باری است که عرضه‌ی خودروهای برقی تسلا از تقاضای بازار پیشی می‌گیرد.
ehsan fa
الون با خرید توییتر خودش رو وارد حاشیه بی پایان کرد ، الانم با کیا وارد جنگ شدند . جاروبرقی ها قراره آینده رو تشکیل بدن پس بزارید ببینیم چی میشه
زنده باد آمریکا جز کرایسلر ملعون
آفرین
هزینه تولید خودروهای الکتریکی فک کنم ۱۰ هزارتا کمتره ک کمترم میشه
چیزی برام جالبه تو این مجله درباره خودرو هایی صحبت میشه ک ما تصورش هم نمیتونیم کنیم
مثل اینه برا کسایی که خر و قاطر سوار میشن بگی ماشین چیه
نوید
کاهش قیمت خودرو….
چه اصطلاح قشنگ اما دست نیافتنی و نا آشنایی واسه ما
Avan
مدیران صنایع خارج باید یک دوره نزد مدیران ایرانی بگذرانند تا روش درست مدیریت و سود بیشتر را یاد بگیرند.
ADAK
حالا اینا هم هی نمک رو زخم ما می پاشن…
پویان
چیزی رو ارزون نکرده. اون موقع زیادی گرون بوده.
دلیل دیگش قیمت رقبای چینیه.
HamiD
با وجود اینهمه چینی در ایران چرا خودرو های ایران خودرو ارزون نمیشن پس؟! جواب بده ببینم
TESLA
تسلا رو با چینی ها مقایسه میکنی !!؟🤔🤔 ، داش انشالله خدا شفات بده 😐🤣🤣🤣🤣
Taha Malek
واقعا نمیفهمم هرسال ۵K 10K میکشید رو قیمت ماشینا بعد الان اومده قیمتو میاره پایین خوبم نتیجه میگیره
مثل تخفیف های داخل ایران ۵۰۰تومن میکشن رو قیمت اولش بعد ۵۰۰ توممممن تخفیف میزارن البته تو خودروسازی همین هم نداریم
Amiro
می‌دونید خوبیه قضیه اینه که با ارزانی کیفیت داغون نمیشه مثل بعضی ها …
قیمتو کم کنن از اون طرف خرج رو دست خریدار
الآنم که دارن از طریق بورس عشق میکنن
خدایا ما رو هم به عشق ها مون برسون
سلامتی اون روز که ……….
TESLA
حتی با قیمت های قبلی هم تسلا پرفروش ترین بود اما با این کار فروشش رو ۲ برابر میکنه ، شما یه خودروساز به من بگید که با ۱۱۴ هزار دلار یه ماشین ۱۰۲۰ اسبی با صفر تا صد زیر ۲ ثانیه بده !!! واقعا نیست این کلر تسلا یه هشدار جدی هم به رقبای آلمانی از جمله پورشه هست الان قیمت تایکان توربو s از حدود ۱۹۰ هزار دلار شروع میشه که با احتساب آپشن های گرون قیمت پورشه خیلی راحت ۲۰۰ هزار دلار ( یا حتی ۲۵۰ هزار دلار ) رو رد میکنه همه اینا در حالی که پرچمدار تایکان فقط ۷۵۰ اسب بخار قدرت داره و برای رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به حدود ۲/۶ ثانیه زمان نیاز داره ( یعنی ۷ دهم ثانیه از پلد ۱۱۴ هزار دلاری کند تر ) الان ارزون ترین تایکان مدل تک موتوره دیفرانسیل عقب هست که قیمتش از حدود ۹۰ هزار شروع میشه ، خب معلومه که دیگه هیچ کس نمیره تایکان بخره تا وقتی که تسلا داره با این قیمت مناسب محصولاتش رو عرضه میکنه ، مگر اینکه زودتر نسخه ۳ موتوره تایکان رو رونمایی کنه تا بتونه ارزشش رو پیش مردم بیش تر کنه
Hamid3x
مشخصه مدیران بیسواد و نالایقی دارند، چرا تورم و گرونی و افزایش قیمت فولاد و عناصر جدول مندلیف رو حساب نکردن تا ببین چقدر ضرر بزرگی دارند میدن، قطعا نیاز دارند به مدیران مدبر و لایق و دانای ما
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.