یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
اگر در جستجوی یافتن بهترین روغن موتور جهان هستید، باید بدونید که روغن موتور خوب چه ویژگی هایی دارد. هر روغن موتور ویژگی های خاصی دارد که دوام و کارایی آن را تعیین می کند. از ویژگی های اصلی یک روغن موتور خوب، شاخص ویسکوزیته بالا، پایداری حرارتی و پایداری اکسیداسیون است.
متأسفانه، برای یک صاحب خودرو ناآگاه، یک روغن موتور باکیفیت و یک روغن بی کیفیت ظاهر و احساس یکسانی دارد.
داشتن خودرو به این معناست که فرد باید مسئولیت پذیر باشد و از بهترین روغن موتور استفاده کند. خودرو باید برای بازرسی دوره ای نزد مکانیک برده شود تا برای مدت طولانی سالم بماند. تصادفات جاده ای کوچک یا بزرگ می تواند به قسمت های داخلی خودرو آسیب برساند، بنابراین در صورت وقوع هر حادثه ای باید به مرکز خدمات رسانی منتقل شود.
روغن موتور خون موتور هر خودرویی است. نمی توان اهمیت روغن موتور برای سلامتی هر خودرویی را انکار کرد. روغن موتور علاوه بر روان سازی، عملکردهای مختلفی نیز دارد. اگرچه نیاز به روغن موتور اغلب دست کم گرفته می شود، اما نمی توان انکار کرد که روغن موتور یکی از اجزای اساسی خودرو است.
اگر نمی دانید که بهتر است از کجا روغن موتور با کیفیت بخرید، بهتر است با یک متخصص خودرو مشورت کنید که می‌تواند یک مارک روغن موتور خوب برای خودرو شما پیشنهاد کند.
سرویس تعویض روغن آقای امداد به صورت شبانه روزی آماده اعزام متخصص برای خدمات سرویس روغن سیار و فیلترها است.
 
ویژگی روغن موتور خوب
روش دیگر برای پیدا کردن یک روغن موتور خوب، خواندن دفترچه راهنمای خودرو شما است. در این دفترچه لیست روغن هایی که خودروساز برای خودروی شما توصیه می کند آورده شده است. همچنین ممکن است بسته به اینکه در آب و هوای گرم یا سرد زندگی می کنید، روغن های مختلفی را توصیه کند.
مهمترین چیز این است که از روغنی با ضخامت یا ویسکوزیته مناسب برای موتور خودروی خود استفاده کنید. روغنی که بیش از حد غلیظ یا حتی رقیق باشد، محافظت لازم را برای موتور شما ایجاد نمی کند، که می تواند منجر به آسیب های پرهزینه شود.
روغن ها همچنین باید با استانداردهای کیفی مختلفی مطابقت داشته باشند. استانداردهای مورد نیاز برای ماشین شما نیز در دفترچه راهنمای خودرو ذکر شده است. گاهی اوقات خودروسازان استانداردهای منتشر شده توسط انجمن مهندسین خودرو یا موسسه استاندارد را فهرست می کنند.
بعد آن اطلاعات روی ظرف روغن درج خواهند شد و می توانید طبق آن خرید کنید. خود موتور همیشه عامل نهایی برای تشخیص کیفیت روغن موتور است. موتور همچنان داور نهایی کیفیت روغن است.
برای کارکرد موتور، روغن باید دارای خواص فیزیکی و شیمیایی خاصی باشد. شرایط سرویس نیز ممکن است بسته به محیط و نحوه استفاده از وسیله نقلیه بسیار متفاوت باشد. در نتیجه، انتخاب روغن موتور برای برآوردن نیازها و شرایط خدماتی خاص، مستلزم آگاهی از چندین ویژگی مهم روغن، از جمله ویسکوزیته است.
 
ویسکوزیته اساساً مقاومت سیالات در برابر جریان است. برای اطلاع از کیفیت روغن به عنوان یک روان کننده، توجه به ویسکوزیته آن در دماهای مختلف بسیار مهم است. شاخص ویسکوزیته بالا اصلی ترین ویژگی است که بهترین روغن موتور در جهان باید داشته باشد.
خوشبختانه فروشگاه آقای امداد روغن های موتوری را عرضه می‌کند که نرخ ویسکوزیته بالایی دارند و روغن های موتور عرضه شده در این فروشگاه از بهترین روغن های موجود در ایران هستند.
 
از آنجایی که مولکول های سیال تا حدی به یکدیگر جذب می شوند، برای جدا کردن آنها و ایجاد جریان به انرژی نیاز است. به طور کلی، مولکول های بزرگتر جاذبه بیشتری بین خود دارند و ویسکوزیته بالاتری دارند. انرژی مورد نیاز برای غلبه بر این جاذبه مولکول به مولکول و تولید جریان سیال را می توان نوعی اصطکاک در نظر گرفت.
همین اصطکاک مولکولی از خروج سریع روغن زمانی که دو سطح موتور در حرکت نسبی تحت فشار به هم نزدیک می شوند، جلوگیری می کند. هر چه ویسکوزیته بیشتر باشد، جذب مولکول های روغن بیشتر و محافظت در برابر سایش بیشتر می شود.
 
یکی دیگر از ویژگی های مهمی که یک روغن موتور خوب باید داشته باشد، پایداری دمای بالا آن است. از آنجایی که روغن به عنوان روان کننده در قسمتی از موتور ماشین یا دوچرخه شما کار می کنند که دما در آن بالا است، به همین دلیل است که آنها باید دارای ویژگی هایی باشند که اجازه ندهند در دمای بالا خراب شوند.
یک روغن موتور خوب باید بتواند موتور را در دمای پایین روشن کند و در دماهای بالا بدون مشکل نگه دارد. در غیر این صورت، پایداری حرارتی ضعیف می تواند منجر به از بین رفتن موتور شما به دلیل ویسکوزیته بالا شود.
یک روغن موتور خوب باید قادر به مقاومت در برابر دمای بالا باشد و موتور را حتی در دمای بسیار پایین روشن نگه دارد. به طور خلاصه، روغن موتور دارای کیفیت پایداری حرارتی است و این مورد است که آن ها را به بهترین روان کننده در جهان تبدیل می کند.
 
بهترین روغن موتور بازار
یکی دیگر از ویژگی های مهمی که یک روغن موتور خوب باید داشته باشد، پایداری اکسیداسیون است. منظور از اکسیداسیون واکنش شیمیایی است که بین روغن روان کننده و اکسیژن رخ می دهد. در صورت نرخ اکسیداسیون بالاتر عمر روغن موتور به عنوان یک روان کننده کاهش می یابد.
نه تنها این، بلکه ویسکوزیته بالا، ایراداتی در روغن ایجاد می کند که منجر به تولید لجن می شود. برای اینکه موتور به خوبی و درستی کار کند، باید روغن موتوری را انتخاب کنید که از ترکیب شدن با اکسیژن خودداری کند.
به این ترتیب موتور ماشین شما سالم می ماند و روغن موتور برای مدت طولانی قادر به کار خواهد بود. روغن موتور های آقای امداد پایداری اکسیداسیون خوبی دارند که عمر بهتری را برای موتور شما فراهم می کند.
در داخل موتور، همه چیز به واکنش های شیمیایی بستگی دارد. هرچه بیشتر سعی کنید از واکنش های شیمیایی مضر جلوگیری کنید، عمر بیشتری برای موتور شما خواهد داشت.
روغن موتور از بازدارنده های زنگ زدگی و خوردگی تشکیل شده است که در برابر سایش و زنگ زدگی به صورت منظم از موتور ماشین محافظت می کند. این ویژگی به کاهش اکسیداسیون روغن کمک می کند و عملکرد بهتر و طول عمر موتور خودرو را تضمین می کند.
 
یکی از مزایای اصلی روغن موتور کاهش تماس فلز به فلز است. روغن موتور یک لایه محافظ بر روی قسمت های در حال کار موتور تشکیل می دهد که مانع از عدم تماس قطعات فلزی با یکدیگر می شود.
 
بیشتر روغن های موتور از موادی به عنوان مواد افزودنی تشکیل شده اند که ناخالصی ها و سایر رسوبات را از روغن حذف می کنند تا به تمیز ماندن قطعات در حال کار کمک کنند. این به ایمنی موتور در برابر هرگونه آسیب جدی کمک می کند.
 
روغن های موتور دارای خاصیت خنک کننده هستند که کارایی موتور را بالا ببرد و قطعات در حال کار آن را خنک نگه می دارد. همچنین از اتلاف انرژی و خراب شدن موتور خودرو جلوگیری می کند.
 
پیستون و سیلندر فضایی دارد که چندان هموار نیست. روغن موتور به عنوان پرکننده شکاف عمل می کند و به بهبود راندمان و عملکرد موتور کمک می کند.
مارک روغن موتور خوب
 
پیشنهاد مطالعه: علت کم شدن روغن موتور خودرو؛ کدام بخش خودرو را بررسی کنیم؟!
انتخاب نوع روغن موتور مناسب برای خودرو بسیار مهم است. می توان به صورت آنلاین جستجو کرد و بررسی ها و متون موجود در اینترنت را مطالعه کرد تا بفهمید کدام روغن موتور برای ساخت و مدل هر خودروی خاص مناسب است.
سه نوع روغن موتور در بازار موجود است: روغن مصنوعی، ترکیبی مصنوعی و روغن معدنی. روغن ترکیبی مصنوعی ترکیبی از روغن معدنی و روغن مصنوعی است.
نسبتا روغن معدنی کمتر از روغن مصنوعی تصفیه شده است اما به راحتی در فروشگاه های خرده فروشی روغن موتور در دسترس است. روغن موتور اصل را می توانید از فروشگاه های مجاز آقای امداد جستجو کنید.
فروشگاه آقای امداد، روغن موتور را برای برندهای معروف خودرو تهیه کرده است و شما می توانید طیف گسترده ای از روغن موتور را از فروشگاه اینترنتی مجاز آقای امداد تهیه کنید.
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp