یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
حتما دیرتون شده اما ماشینتون روشن نمی شود. علت روشن نشدن ماشین چیست؟ چه کاری باید انجام دهید؟
همون اول بگم که روشن نشدن ماشین احتمالا دو علت دارد:
■موتور نمی چرخد یا به کندی می چرخد.
■موتور می چرخد ولی کار نمی کند.
 
هنگامی که کلید خودرو خود را در استارت می‌چرخانید یا دکمه استارت خودرو را فشار می‌دهید، یک موتور الکتریکی با باتری فعال می‌شود. این موتور الکتریکی چرخش موتور را شروع می کند که هوا و سوخت را به داخل سیلندرهای خود می فرستد تا با هم مخلوط شوند.
سپس این مخلوط به داخل محفظه‌های احتراق موتور هدایت می‌شود، جایی که سیستم احتراق جرقه ایجاد می‌کند. این جرقه مخلوط سوخت و هوا را مشتعل می کند و باعث انفجار کوچکی می شود که پیستون را در سیلندر موتور به سمت پایین هل می دهد و با حرکت پیستون ها به موتور نیرو می دهد.
اگر اول صبح هست و ماشین شما روشن نمی شود، احتمالا دلیل آن ضعیف بودن باتری یا تخلیه در سیستم الکتریکی است. اما اگر بعد از رانندگی موتور آرام می چرخد (موتور داغ است)، احتمالاً استارت معیوب است یا شارژ باتری ضعیف شده.
اگر در این هنگام به مکانیک نیاز داشتید می توانید با خدمات مکانیک سیار تهران و کرج و سایر شهرستان ها تماس بگیرید.
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
 
علت روشن نشدن ماشین
 
باتری مرده علت شماره 1 عدم استارت است. اگر باتری ضعیف باشد، اما کاملاً خراب نشده باشد، ممکن است استارت به آرامی بچرخد. در این حالت صدای آهسته یا ناله مانند خواهید شنید.
هنگامی که ولتاژ باتری حتی بیشتر کاهش می یابد، هیچ صدایی هم وجود نخواهد داشت. در این حالت وقتی کلید را می‌چرخانید، حتی چراغ‌های نشانگر روی صفحه ابزار ممکن است کم‌نور شوند.
معمولاً با استارت زدن احتمالا ماشینتان روشن می شود، اما مطمئن شوید که علت خاموش شدن باتری را پیدا کنید وگرنه وضعیت دوباره تکرار خواهد شد. حتما باطری را شارژ کنید، سیستم شارژ را کنترل کنید. سفت کردن گیره های شل هم ممکن است راه حل دیگری باشد.
دومین دلیل روشن نشدن موتور ، مربوط به «خرابی باتری» است. باتری اگر سالم باشد، مشکلی در روشن شدن ماشین پیدا نمی‌کند اما اگر عمر مفیدش را کرده باشد، خیلی راحت روی عملکردش تاثیر می‌گذارد.
اگر موقع سوار شدن فهمیدید که قفل مرکزی کار نمی‌کند یا چراغ داشبورد روشن نمی‌شود، باید حدس بزنید که باتری ضعیف شده باشد.
سپس اگر استارت زدید و موتور روشن نشد، کلاچ را فشار دهید و دوباره استارت بزنید. این کار را چندین مرتبه تکرار کنید چراکه ممکن است موتور روشن شود. در صورتیکه مطمئن شدید مشکل از باتری است، یا با امداد خودرو آقای امداد تماس بگیرید یا باتری را تعویض نمایید.
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
 
علائم خرابی باطری ماشین
باتری ماشین یک باتری قابل شارژ است که برق مورد نیاز برای ماشین را فراهم می کند. اگر کابل های باطری خراب یا شل شده باشند باعث روشن نشده ماشین حتی در دور آرام موتور می شوند. حتما پست های باطری را تمیز و یا عوض کنید. اتصال های استارت را محکم کنید.
 
طول این کابل بصورت تقریبی ۳۰ یا ۴۰ سانتیمتر است. اگر اتصال منفی خودروی شما بر بدنه و بر موتور دچار ضعف شده باشد باعث خاموش شدن ماشین می شود.
شما باید اولاً کابل اتصال منفی را باز کرده و جای اتصال آن بر باتری و بر بدنه موتور و بدنه خودرو (که جای اتصال آن برای هر خودرو فرق می‌کند) را تمیز کنید. و دوماً با بررسی خود کابل، اگر ضعیف شده باشد، خود کابل را هم تعویض کنید.
 
استارت خودرو یکی از قسمت های حساس ماشین شماست که با رعایت نکردن و درست استارت نزدن مشکلات زیادی برای این قسمت مهم ماشین بوجود می آید. استارت باید سالم باشد و مشکلی نداشته باشد تا ماشین روشن شود و هر گونه خرابی در استارت باعث می شود که خودرو روشن نشود.
پس با خرابی و مشکل استارت باید حتما نسبت به درست کردن آن اقدام کنیم چرا که بدون استارت روشن کردن ماشین کار مشکلی است. پس حتما آن را تعمیر و یا تعویض نمایید.
 
با استفاده طولانی از روغن موتور، خاک، آب، سوخت و سایر آلاینده ها را به خود جذب می کند که به مرور باعث سفت شدن روغن موتور ماشین می شود. این مایع غلیظ ژل مانند می تواند آسیب جدی به موتور ماشین شما وارد کند و یا باعث روشن نشدن آن شود. حتما فیلتر و روغن موتور را تعویض نمایید.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp