یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
خودرو، یکی از معدود کالاهای سرمایه‌ای است که هر روز آن را از خانه بیرون می‌آوریم، در خیابان‌ها با آن می‌چرخیم و آن را در معرض تصادف، دزدی و خطرات دیگر قرار می‌دهیم. گرچه این خطرات، در کمین خودرو است اما همه ما تلاش می‌کنیم با استفاده از ابزارهای مختلف، از ماشین‌مان محافظت کنیم.
دزدگیر خودرو، یکی از اولین ابزارهایی است که برای مقابله با سرقت خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه، دزدگیرهای مختلف، از مدل‌های بسیار ساده گرفته تا پیشرفته و تصویری با آپشن‌های مختلف، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
گفته می‌شود اولین سرقت خودرو در سال ۱۸۹۶ رخ داده است. بعد از این اتفاق کم‌کم ایده ساخت دزدگیر شکل گرفت. بنابر مستندات موجود، اولین دزدگیر در سال ۱۹۱۳ روی یک خودرو نصب شد. ۳ سال بعد دزدگیر پیشرفته‌تری ساخته شد که در آن با روشن شدن اتومبیل، سیگنالی به گیرنده دزدگیر فرستاده می‌شد. گیرنده در دست صاحب خودرو بود و به این ترتیب، او از روشن شدن ماشینش مطلع می‌شد.
با توسعه تکنولوژی، دزدگیرها هم پیشرفت کردند و حالا شاهد ساخت دزدگیرهای به‌روز و تصویری هستیم که کار سارقان خودرو را بسیار مشکل کرده است.
سال‌ها پیش، قفل کردن در‌های ماشین آن هم با کلید تنها اقدام امنیتی بود که مالکان خودرو برای حفظ امنیت‌شان انجام می‌دادند. اما باز کردن قفل درب خودرو چندان کار پیچیده‌ای نبود و سارقان با کمک یک پیچ‌گوشتی به راحتی به خودرو دستبرد می‌زدند. اما حالا دزدگیرها سرقت خودرو را سخت و حتی غیرممکن می‌کنند.
در حال حاضر دزدگیرها در چهار نوع ساده ریموت‌دار، سیمکارت ‌خور، تصویری و ماهواره‌ای در بازار موجود هستند.
دزدگیر ساده ریموت‌دار، همان دزدگیری است که در حال حاضر روی بیشتر خودروها نصب می‌شود. این دزدگیرها به دلیل مجهز بودن به سنسور تشخیص خطر، در اثر ضربه شروع به آژیر کشیدن می‌کنند. گرچه میزان حساسیت این ابزار ضد سرقت، قابل تنظیم است اما نمی‌توانید زیاد روی امنیت بالای آن حساب باز کنید چون سارقان به سادگی آن را از کار می‌اندازند.
نصب این دزدگیرها اگرچه چندان پیچیده نیست اما باید توسط افراد متخصص انجام شود. برای نصب کردن دزدگیر ریموت‌دار ساده، باید تغییراتی در سیستم برق خودرو ایجاد شود. به همین دلیل اگر نصب آن توسط افراد غیر حرفه‌ای انجام شود، ممکن است دچار دردسر شوید.
دزدگیرهای سیم‌کارت‌خور، نسل بعدی سیستم ضد سرقت خودرو هستند. روی این دزدگیرها می‌توان سیم‌کارت‌های مختلفی را نصب کرد.
هنگام خطر با استفاده از سیم‌کارتی که روی این دزدگیرها نصب شده و سیستم امنیتی ماشین، به صاحب خودرو پیامی فرستاده می‌شود. در این دزدگیرها قابلیت خاموش و روشن کردن خودرو از راه دور نیز تعبیه شده است.
دزدگیر تصویری خودرو، یکی از پیشرفته‌ترین نسل‌های دزدگیر ماشین است. این وسیله ضد سرقت با کمک سنسورهای مختلفی که در قسمت‌های مختلف اتومبیل نصب می‌شوند می‌‌تواند وضعیت خودرو را با استفاده از یک مانیتور کوچک به اطلاع مالک خودرو برساند.
دزدگیرهای تصویری قابلیت‌های دیگری مانند مدیریت خودرو از راه دور را هم دارد. این دزدگیرها در حال حاضر، یکی از بهترین سیستم‌های ضد سرقت خودرو هستند. طبیعی است که این دزدگیرها با توجه به قابلیت‌هایی که دارند، قیمت بالایی داشته باشند.
دزدگیرهای ماهواره‌ای خودرو، جدیدترین و به‌روز ترین دزدگیرهای خودرو در دنیا هستند. این دزدگیرها سیستم کاملا پیچیده‌ای دارند و با استفاده از سنسور ردیاب GPS موقعیت خودرو را به شما اطلاع می‌دهند.
این دزدگیرها قابلیت‌های اصلی دزدگیرهای دیگر را دارند و علاوه بر آن با استفاده از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های اختصاصی می‌توانند با کمک انواع دوربین‌ خودرو، وضعیت داخل خودرو را به شما نشان دهند.
به جز این امکانات، با استفاده از دزدگیرهای ماهواره‌ای نزدیک‌ترین جایگاه‌های سوخت هم بر اساس نقشه‌های اینترنتی به اطلاع شما خواهد رسید.
این دزدگیرها، قیمت بسیار بالایی دارند و از انواع دیگر گران‌تر هستند.
دزدگیرها شاید به نظر سیستم‌‌های چندان پیچیده‌ای نیایند اما حتی ساده‌ترین نوع آن هم از ۵ بخش اصلی تشکیل شده‌اند.
به جز ۵ بخش اصلی هر دزدگیر، ۶ قطعه دیگر نیز معمولا در دزدگیرها مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته وجود این قطعات ضروری نیست.
در حال حاضر انواع مختلف دزدگیر در بازار وجود دارند. همین تنوع، ممکن است زمان انتخاب دزدگیر مناسب برای خودرو، کمی شما را گیج کند. بنابراین بهتر است نکات مهمی را هنگام خرید آن، مورد توجه قرار دهید.
تقریبا همه ما هنگام خرید خودرو، به نکات بسیار زیادی توجه می‌کنیم، چون قرار است هزینه بالایی برای خرید آن بپردازیم و نمی‌خواهیم متضرر شویم. همانقدر که سلامت خودرو اهمیت بسیاری دارد، تامین امنیت این کالای سرمایه‌ای هم باید مورد توجه قرار بگیرد. بنابر این بهتر است هنگام خرید دزدگیر هم وسواس زیادی داشته باشیم و با توجه به امکانات آن، مناسب‌ترین نوع دزدگیر را روی خودرو خود نصب کنیم.
فروش آنلاین خودرو
نویسنده: فاطمه امین الرعایا
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp