یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

دسامبر 21, 2022


کیا سلتوس ۲۰۲۳ دیگر خودروی نشان کیا است که براساس آیین نامه واردات امکان ورود آن به کشور مهیا شده است و به زودی به گمرکات کشور می رسد.
با ابلاغ آیین نامه واردات و اعلام اسامی شرکت های واردکننده، کوشا خودرو یکی از نام هایی بود که به عنوان واردکننده خودروهای نشان کیا اعلام شد. پس از آن، بیلبوردهای تبلیغاتی این شرکت در سطح شهر اکران شد و کوشا خودرو اعلام کرد به زودی خودروهای کیا را به بازار ایران عرضه می کند. با توجه به آیین نامه واردات و سقف قیمتی لحاظ شده در آن، کیا سلتوس ۲۰۲۳ یکی از مدل هایی است که می تواند به ایران بیاید و در وب‌سایت کوشا خودرو هم نام آن دیده می شود. در ادامه این خودروی جدید وارداتی را بررسی می کنیم.
کیا سلتوس یک کراس اوور ساب کامپکت است که نخستین بار در سال ۲۰۱۹ معرفی شد. این خودرو در سبد محصولات کیا بالاتر از کیا سول و سونت و پایین تر از اسپورتیج قرار می گیرد. سلتوس یک محصول استراتژیک برای کمپانی کیا محسوب می شود و این یعنی در اکثر بازارهای هدف این کمپانی نام سلتوس را می بینیم. همین باعث می شود سلتوس را در این بازارها با مشخصات مختلف ببینیم. برای مثال، کیا سلتوسی که در بازار آمریکا یا استرالیا به فروش می رسد با مدلی که در بازار در حال توسعه ای مثل هند دیده می شود بسیار متفاوت است. در چین هم نسخه ای خاص از سلتوس تولید می شود که KX3 نام دارد. نام این محصول از اسطوره های یونان باستان (پسر هرکیولس) گرفته شده و مدلی از کمپانی کیا است که بازار هدف، جوانانی را دنبال می کند که خودرویی اقتصادی می خواهند.
طراحی این کراس اوور کوچک کیا ساده تر از مدلی مثل اسپورتیج است. البته این سادگی هم از اقتصادی تر بودن این کراس اوور ناشی می شود. در نمای جلو سبک خاص طراحی های کیا را می بینیم که به تایگر نوز معروف است و امضای طراحی کیا محسوب می شود. چراغ ها کشیده طراحی شده و قطعات کرومی را در حاشیه جلوپنجره و سپر می بینیم که باعث شده چهره ای چابک تر برای کیا سلتوس ۲۰۲۳ داشته باشیم. دور تا دور کراس اوور را فلاپ های مشکی رنگ می بینیم که باعث شده چهره اسپرت تری در این کراس اوور داشته باشیم.
در نمای عقب هم چراغ ها کشیده را داریم و دو چراغ به وسیله یک قطعه کرومی به هم متصل می شوند. رنگ سقف، ستون و چراغ ها با بدنه متفاوت است و سپر عقب هم مشکی رنگ طراحی شده است. دیفیوزر نقره ای رنگ طراحی شده و با المان های جلو هماهنگ است و در مجموع، طراحی کیا سلتوس ۲۰۲۳ به عنوان یک کراس اوور اقتصادی خوب و معقول ارزیابی می شود، اما این را در نظر داشته باشید نسبت به طراحی محصولاتی مثل اسپورتیج یا K5 ساده تر است.
کیا سلتوس ۲۰۲۳ در بازارهای هدف مختلف با مشخصات فنی متفاوتی عرضه می شود. پیشرانه ۱.۶ تنفس طبیعی،  توربو GDi و ۲ لیتری برای این خودرو در بازارهای هدف در نظر گرفته شده است، اما اگر مبنای واردات را بازار حاشیه خلیج فارس در نظر بگیریم، این کراس اوور با پیشرانه ۱.۶ لیتر تنفس طبیعی به ایران می آید که توان تولید نهایت قدرت ۱۲۱ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۵۱ نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۶ سرعته AT به چرخ های جلو منتقل می شود. مصرف سوخت در این کراس اوور ساب کامپکت ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و نهایت سرعت در آن به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. پس کیا سلتوس ۲۰۲۳ مشخصات فنی عجیب و غریبی ندارد و نباید انتظار شتاب‌گیری آن‌چنانی از آن داشته باشیم. سلتوس صرفاً یک کراس اوور کوچک اقتصادی است که طراحی به روزی دارد و از سازنده آن از چینی های حاضر در بازار معتبرتر است.
از آن جا که با یک کراس اوور کوچک اقتصادی طرف هستیم پس طراحی داخلی هم بسیار ساده است. حتا در بحث امکانات هم سطح عجیب و غریبی از امکانات در در نمونه فول این خودرو نمی بینیم. اجزای داخلی مشکی رنگ طراحی شده اند و صفحه نمایش لمسی در وسط، سیستم اطلاعات سرگرمی را در دسترس قرار می دهد. درون کابین قطعات پلاستیکی زیادی در رودری ها و داشبورد می بینیم که همین باعث شده در بسیاری از بررسی های خارجی این خودرو، این مورد به عنوان یکی از ضعف های سلتوس عنوان شود که البته اقتصادی بودن آن باعث شده است این ضعف هم توجیه شود.
در نمونه فول کیا سلتوس ۲۰۲۳ امکاناتی نظیر تهویه اتوماتیک، کروز کنترل، کلاستر نیمه دیجیتال، گرم‌کن و سردکن صندلی های جلو، دریچه تهویه عقب، سنسور پارک جلو و عقب، سنسور نور و باران، شارژر وایرلس، انتخاب حالت رانندگی و… را می بینیم که البته باید ببینیم با توجه به محدودیت های قیمتی در واردات، این خودرو در چه نسخه ای و با چه آپشن هایی به بازار ایران می آید.
از آن جا که بیلبوردهای تبلیغاتی کوشا خودرو با تصاویر کیا سراتو اکران شده است، به نظر می رسد اولویت این شرکت برای واردات این سدان باشد، اما بعد از آن نوبت به سلتوس و دیگر محصولات می رسد. پس احتمالاً اواخر سال جاری و یا اوایل سال آینده کیا سلتوس ۲۰۲۳ را در ایران خواهیم دید. سلتوس در بازارهای حاشیه خلیج در بازه قیمتی ۱۹ تا ۲۵ هزار یورو به فروش می رسد. نسخه ۲۵ هزار یورویی همان نسخه GT از سلتوس است که به نوعی جذاب ترین تریم آن به حساب می آید، اما با توجه به محدودیت های قیمتی واردات خودرو بعید است این نسخه را در ایران ببینیم. نسخه پایه از کیا سلتوس ۲۰۲۳ حدود ۸۰۰ میلیون تومان ارزش ریالی دارد و احتمالاً براساس تعرفه واردات و هزینه های جاری، قیمت پایه این خودرو در بورس کالا حدود ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود. پس از آن باید دید سرانجام چه قیمتی برای این خودرو در بورس کالا کشف می شود.
نظر شما در مورد کیا سلتوس ۲۰۲۳ چیست؟ به نظر شما این خودرو می تواند یک وارداتی موفق باشد؟ نظر خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید.
این کراس اوور با پیشرانه ۱.۶ لیتر تنفس طبیعی به ایران می آید که توان تولید نهایت قدرت ۱۲۱ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۵۱ نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۶ سرعته AT به چرخ های جلو منتقل می شود.
در نمونه فول کیا سلتوس ۲۰۲۳ امکاناتی نظیر تهویه اتوماتیک، کروز کنترل، کلاستر نیمه دیجیتال، گرم‌کن و سردکن صندلی های جلو، دریچه تهویه عقب، سنسور پارک جلو و عقب، سنسور نور و باران، شارژر وایرلس، انتخاب حالت رانندگی و… را می بینیم.
سلام
حالا پس از آزادی واردات تعدادی از خودروها ما معنی خودرو اقتصادی را فهمیدیم . با ین قیمتهای اعلامی که هنوز قطعی هم نشده من به تنهایی اگر خواسته باشم کیای سلتوس را بخرم باید ۱۲ سال تمام حقوقم را پس انداز کنم و هیچ چیزی نخورم اگر حقوق همسرم را هم لحاظ کنم آنوقت دو نفری به همراه فرندان باید ۶ سال همه حقوقمان را پس اندار کنیم و هیچ چیزی نخوریم . مبارک است
جمع کنید کاسه کوزه تون
احتمالا تو قد و قواره های تیولی باشه
اگه با موتور ۲ لیتری بیاد قطعا موفقیت خوبی خواهد داشت
اما با ۱۲۰ اسب بخار آنچنان که شایسته ش باشه نخواهد بود
واردات اینا زمانی به درد میخوره که با قیمت ۲۰۰م الی ۱ میلیاردی عرضه بشن ولی متاسفانه درحالی که لاماری ۱.۶ میلیارد و K7 حدود ۱.۸ میلیارد فروخته میشن پس قطعا این وارداتی ها بالای ۲ میلیارد باید فروخته بشن تا خدایی نکرده از سود سرشار و حرام شرکت های مونتاژی چیزی کم نشه
خاک بر سرما خااااااک یعنی واقعا خااااااک بر سرمون کنن چقدر ذلیل شدیم چقدر بدبخت شدیم فقط خدا میدونه بعد چهل سال منم منم کردن افتادیم به گدایی ماشین از چین و ماچین و آچین و واچین یعنی خااااااک بر سرمون کنن خاااااااک بر سرمون که نه غیرتی برامون مونده نه دینی نه شرفی نه عابرویی هیچی هیچی همه چیو غارت کردن تو مملکتو دم نزدیم اینم وضعمون . همون پیکانو صفر تا صدشو اگه داخل کشور میساختن شرف داشت به این وضعیت همونو یک میلیارد میدادم با افتخار سوار میشدم ولی کاسه لیسی هیچ بنی بشری و نمیکردیم بهتر بود رو سفید تر بودیم با عابرو تر بودیم . ماشین سوار میشیم ولی اول به همه کس و کارمون فحش میدن بعد با منت و تو سری دوبرابر میخریم و سوار میشیم به همدیگه پز می دیم واقعا خاک بر سرمون یعنی مردن تو خاک رفتن شرف داره به این وضعیت .
کلا توی این لیستای احتمالی خبری از خودرو زیر ۱۰ هزارتایی نیست گویا. سر ملت شیره مالیدن. حالا هم دارن همین فرقونای داخلی رو گرون و گرونتر میکنن. دولت هم که سود خودشو داره و میگه گور پدر ملت
حالا دیگه باید بریم کشف قیمت هم بکنیم، خدایا شکرت، تو کشورهای معمولیه دیگه کمپانی های معتبر بدنبال کشف مشتری هستن اینجا از صدقه سر انحصار و رانت و سو مدیریت این دوتا کارخونه هر بلایی که میخوان سر مشتری مظلوم میارن ،قول میدم همین ماشین قیمتش بالای دونیم میلیارد کشف بشه.
کوشا خودرو با ۱۰ مدل از برند کیا وارد میشه، کل سر سبد K5 و اسپورتیج هست، در پارت های اول شاید این مدل ها واردات انجام نشه اما در پارت های بعدی تمام این ۱۰ مدل وارد خواهد شد.
این موضوع تایید شده توسط کوشا خودرو
میتونید به وبسایت این شرکت مراجعه کنید
قیمت قطعا بالتر از تیولی و در حدود ۲ میلیارد خواهد بود 😢
هیچکدوم از اینایی که این یک دو هفته میگن راست نیست . هیچ چیز جز چینی اشغال وارد نخواهد شد . این خزئبلات رو برا بستن دهن مردم میگن .