ورود و ثبت نام
وبلاگ
همان‌طور که می‌دانیم، بخاطر وجود وضعیت بد اقتصادی، مردم اغلب به خرید خودروهای دست دوم رو می‌آورند. در این مطلب، به یکی از معضلات بازار خودروهای دست دوم اشاره کرده‌ایم. اگر شما هم قصد خرید خودروهای کارکرده را دارید، با ما همراه شوید.
در بازار خریدوفروش خودروهای دست دوم، شاهد رواج فروش خودروهایی با بدنه دوتکه هستیم. شاید وقتی از بیرون به این خودروها نگاه کنید، در ظاهر چیزی به نظرتان نرسدِ. خودروهای دوتکه همان خودروهای تصادفی‌ای هستند که با صافکاری و نقاشی جزئی قابل‌تعمیر نبوده و دلالان قسمت آسیب‌دیده را با تکه‌های بریده شده از یک ماشین دیگر جایگزین کرده‌اند! قسمت آسیب دیده‌ی بدنه برش می‌خورد و با قسمت سالم یک ماشین تصادفی دیگر جوش داده می‌شود.
یکی از بدترین مشکلات فنی یک خودرو، وجود ایراد در بدنه‌ی آن است. بدنه‌ی یک خودرو، محل حضور سرنشینان آن بوده و باید از استحکام کافی برای حفظ امنیت آنان برخوردار باشد. خودروی دوتکه‌ای که بدنه آن‌ برش خورده و به تکه دیگری جوش خورده است، به هیچ عنوان امنیت کافی برای راننده و سرنشینان نخواهد داشت! شدت تصادف در اکثر خودروهای دوتکه به حدی بوده که در ناحیه‌ی چرخ‌های عقب به جلو یا چرخ‌های جلو به عقب و یا حتی از ناحیه شش ستون و قسمت سقف تعویض می‌شوند؛ عملی که بسیار خطرناک و مرگبار است. خودروهای دوتکه موردتایید پلیس راهنمایی‌ رانندگی و سازمان استاندارد کشور نبوده و از این رو طبق مصوبه‌‌ای در سال ۹۲، خدماتی چون معاینه‌فنی و تعویض پلاک نیز برایشان انجام نخواهد شد. همچنین خرید و فروش و تردد این خودروها نیز جرم محسوب می‌شود.
راه درست برای تعمیر خودروهایی که آسیب شدید دیده‌اند، می‌تواند هزینه‌بر باشد. اگر در یک تصادف شدید اتاق ماشین‌تان دچار آسیب شدیدی شده است، ابتدا باید به پلیس راهور مراجعه و نامه‌ی تعویض اتاق دریافت کنید. سپس از کارخانه‌ی سازنده‌ی خودرو یک اتاق خریداری کرده و روی خود خودرو سوار کنید. از آنجا که برخی دلالان سودجو به دنبال هزینه کمتر و سود بیشتر هستند، از این اقدامات صرف‌نظر می‌کنند. خودروهای سرقتی اغلب نقش کلیدی‌ای در این ماجرا دارند. بیشتر قطعات و تکه‌های برید شده از خودروهای سالم یا تصادفی سرقی برداشته می‌شوند. اینگونه پلیس و مالک خودرو نیز قادر به شناسایی و یافتن خودروی مسروقه نیز نخواهند بود. مخاطب بازارهای دوتکه، افرادی با اطلاعات فنی کم هستند که برای پرداخت هزینه کمتر، طعمه‌ی این دلالان می‌شوند.
اگر نمیخواهید به دام این کلاهبرداران بیفتید، در ابتدا این موارد را رعایت کنید:
۱. تا جایی که ممکن است، قولنامه‌ای خرید نکنید.
۲. از بازدید و کارشناسی دقیق خودرو به هیچ عنوان غافل نشوید!
۳. مقداری بیعانه به فروشنده داده و رسید دریافت کنید، تا ترجیحا پس از تعویض پلاک واریز وجه را بطور کامل انجام دهید.
۴. اگر مجبورید قولنامه‌ایی خرید کنید، میزان تصادف و رنگ خودرو را در متن آن ذکر کنید.
۵. شماره موتور، شاسی، رنگ و سایر موارد ذکر شده را با اسناد و مدارک خودرو مطابقت دهید.
اما مهم‌ترین نکته در بین تمامی این موارد، بررسی خودرو توسط یک کارشناس مجرب و خبره است. اگر می‌خواهید از سلامت خودرو هنگام خرید مطمئن شوید، کافی است با کارشناسان مجرب ما در مجموعه‌ی تامین‌خودرو تماس بگیرید. کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان در محل حاضر شده و با بررسی تخصصی بیش از ۴۰۰نقطه از خودرو، خریدی امن و مطمئن را برایتان رقم خواهند زد.
اگر شما هم می‌خواهید به جمع خانواده‌ی بزرگ آزمون‌خودرو بپیوندید، کافی است با ما تماس بگیرید.


آزمون خودرو مرجع تخصصی آموزش کارشناسی رنگ و بدنه خودرو ، دیتیلینگ خودرو شامل واکس و پولیش و سرامیک خودرو ،دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور. به همراه کار آموزی رایگان و نامحدود است .
بلاگ
حساب کاربری من
استعلام مدارک
تست بینایی رنگ
ورود


source

توسط khodrocamp