یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یکی دو ماه مانده به آخرین روز سال میلادی، کارشناسان و خبرنگاران بهترین خودروهای سال را برای جوایز و رسانه‌های گوناگون اعلام می‌کنند. امسال هم مثل همیشه، فهرست فینالیست‌های جایزه خودرو سال اروپا و بعد از آن جایزه خودرو سال آمریکای شمالی مشخص شد. اروپایی‌ها هر سال جایزه خود را فقط به یک خودرو می‌دهند، در صورتی که جایزه خودرو سال آمریکای شمالی شامل سه بخش بهترین خودرو، بهترین وانت و بهترین شاسی‌بلند می‌شود.
۵۰ خبرنگار و کارشناس آمریکایی و کانادایی، از بین ۲۶ خودرویی که به مرحله نیمه‌نهایی رسیدند بودند، ۹ خودرو را در سه بخش برای حضور در فینال انتخاب کردند و اسامی این ماشین‌ها در نمایشگاه لس آنجلس اعلام شد. برندگان خودرو سال ۲۰۲۳ آمریکای شمالی، روز ۱۱ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۱ دی ۱۴۰۱) در دیترویت معرفی خواهند شد.
هیات داوران خودرو سال آمریکای شمالی که از ۵۰ کارشناس و خبرنگار آمریکایی و کانادایی تشکیل شده، ۹ ماشین را در سه بخش خودرو، وانت و شاسی بلند به عنوان فینالیست‌های سال ۲۰۲۳ معرفی کرد.
این ۹ خودرو توسط ۸ برند ساخته شده و ۶ مورد از آنها ماشین‌های تمام برقی هستند و در هر بخش از جایزه حداقل اسم یک خودرو الکتریکی دیده می‌شود.
جالب اینجا است که هر سه فینالیست بخش شاسی‌بلند، خودروهای برقی هستند. ماشین‌هایی که توسط هیات داوران برای بخش خودرو سال انتخاب شده، ترکیب متنوعی دارند که شامل یک سدان لوکس با موتور درون‌سوز، یک خودرو اسپرت V6 دیفرانسیل عقب و یک سدان سایز متوسط تمام برقی می‌شوند. در بخش وانت‌ها، دو خودرو از برندهای قدیمی انتخاب شده و یک وانت هم محصول استارتاپ جدید است.
در کل مجموعه متنوعی از بهترین وسایل نقلیه جدید، از خودروهای اسپرت گرفته تا پیکاپ‌های قدرتمند و سه ماشین الکتریکی به مرحله نهایی راه پیدا کرده‌اند و برای اولین بار هر سه فینالیست یک بخش را خودروهای برقی تشکیل می‌دهند. بین خودروهایی که در این فهرست دیده می‌شوند، کیا EV6 عنوان بهترین خودرو سال ۲۰۲۲ اروپا را به خود اختصاص داده است.
خودروهایی می‌توانستند در جایزه خودرو سال آمریکای شمالی شرکت کنند که برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ در بازار کشورهای ایالات متحده و کانادا عرضه شده، یا اینکه جدیدترین مدل و نسل آنها در سال جاری به معرفی شده باشد.
فینالیست‌های خودرو سال ۲۰۲۳ آمریکای شمالی از بین ۲۶ ماشین انتخاب شدند که عبارتند از:
هنگام تست و ارزیابی خودروها، نظرسنجی از هیات داوران به عمل آمد تا پیش‌بینی خود از روند صنعت خودروسازی را اعلام کنند. بر اساس این نظرسنجی، ۱۰ درصد خودروهای جدید در سال‌های ۲۰۲۳-۲۰۲۵ یا ۲۰۲۵-۲۰۲۷، ماشین‌های الکتریکی خواهند بود. سهم خودروهای برقی در سال‌های ۲۰۲۷-۲۰۳۰ از بازار به ۲۵ درصد می‌رسد و در سال‌های ۲۰۳۰-۲۰۳۵ نیمی از محصولات عرضه‌شده در بازار را خودروهای الکتریکی تشکیل خواهند داد. همچنین قیمت اتومبیل‌های صفر افزایش پیدا می‌کند و مالکان مدت زمان بیشتری از ماشین‌های خود استفاده خواهند کرد.
پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۴ مشکلاتی که زنجیره تامین به خاطر همه‌گیری کرونا با آن درگیر است، به پایان خواهد رسید. اسامی برندگان جایزه خودرو سال ۲۰۲۳ آمریکای شمالی، روز ۱۱ ژانویه ۲۰۲۳ در دیترویت، پایتخت خودرو ایالات متحده اعلام می‌شود.
فروش آنلاین خودرو
نویسنده: میلاد قزللو
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp