یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
نسل فعلی آئودی Q5 اسپرت بک در سال ۲۰۲۱ فیس لیفت شد اما ریشه‌های اصلی آن به سال ۲۰۱۷ بازمی‌گردد. این خودروی آلمانی به تازگی در تست ایمنی گوزن شرکت کرده است و می‌خواهیم ببینیم چه عملکردی را نشان می‌دهد.


این خودرو علیرغم سن بالای خود هنوز هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و حداقل در زمینه مانورهای ناگهانی می‌توانیم این موضوع را تماشا کنیم. مدل ۲۰۲۲ آئودی Q5 که در این تست حضور دارد از نوع Q5 اسپرت بک ۴۵ TSFI است و عملکرد خوبی را بر جای می‌گذارد. این شاسی‌بلند آلمانی به راحتی می‌تواند تست گوزن با سرعت استاندارد ۷۷ کیلومتر در ساعت را پاس کند. در واقع عملکرد Q5 به حدی سورپرایز کننده بوده که سرعت اولیه ۷۵ کیلومتر در ساعت برای راننده دست‌گرمی محسوب شده و سپس سرعت بالاتر را انتخاب کرده است.
آئودی Q5 در این تست ایمنی کاملاً پایدار و قابل‌کنترل نشان می‌دهد و تعویض لاین های سریع نیز خللی در سواری آن به وجود نمی‌آورد. این خودرو حتی در سرعت ۷۹ کیلومتر در ساعت نیز پایداری خود را حفظ می‌کند. البته وقتی سرعت به ۸۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد خودرو با یک مخروط موجود در مسیر برخورد می‌کند. علاوه بر این باید گفت آئودی Q5 اصلاً رفتار ناهنجاری را نشان نمی‌دهد. آنچه در سرعت‌های بالاتر به چشم می‌آید کم فرمانی است که برای طرفداران رانندگی پرفشار امر مطلوبی نخواهد بود اما رانندگان محتاط با آن کنار می‌آیند. کم فرمان خودرو در نیمه آخر مسیر اندکی بیشتر جلوه می‌کند اما آئودی هنوز هم پیچ آخر را بدون برخورد به مخروط‌ها رد می‌کند. البته همان‌طور که گفتیم Q5 تست ۸۰ کیلومتر در ساعت را به خاطر برخورد سپر با یکی از مخروط‌ها از دست می‌دهد.
البته پیکربندی‌های مختلف این خودرو می‌توانند روی نتیجه نهایی تأثیر بگذارند. خودروی حاضر در این تست از سیستم تعلیق سفارشی بادی استفاده کرده است. همچنین رینگ‌های ۲۰ اینچی سفارشی و لاستیک‌های پیرلی اسکورپیون در Q5 نصب شده بودند. در دل این شاسی‌بلند نیز پیشرانه ۲ لیتری توربوی هیبریدی با قدرت ۲۶۱ اسب بخار قرار دارد. در تست‌های گوزنی که ما پوشش داده‌ایم آئودی Q5 اسپرت بک در کلاس کمیابی قرار می‌گیرد. این خودرو بهتر از RS3 و E-Tron GT عمل کرده است. دو خودروی یاد شده با در نظر گرفتن رانندگی پرفورمنس طراحی شده‌اند. این خودرو همچنین بهتر از تست گوزن هوندا سیویک بوده و بالاتر از بی ام و i4 با نتیجه تست گوزن ۷۳ کیلومتر در ساعت قرار می‌گیرد. نکته جالب اینکه برخی شاسی بلندهای دیگر همچون بی ام و X3 یا هیوندای آیونیک بهتر از آئودی عمل کرده‌اند.
shayan1renault
اقای احمد زاده این چه وضعشه
چرا خبری از رسیدن خودرو های وارداتی
ونصب بنر تبلیغاتی کیا سراتو۲۰۲۲نزاشتین
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آیا حساب کاربری ندارید؟
source
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp