یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
در این مقاله به بررسی علت صدای چرخ‌ جلو هنگام رانندگی می‌پردازیم. همچنین مراحل تشخیص علت صدا و رفع آن را شرح خواهیم داد.
اما چه چیزی باعث ایجاد صدای تق تق از چرخ جلو در هنگام رانندگی می شود؟
اگر بلبرینگ چرخ جلو آسیب دیده باشد می تواند باعث ایجاد صدا در چرخ ها شود. اما چطور خرابی بلبرینگ چرخ جلو را تشخیص دهیم؟
چرا چرخ جلو صدا میده؟
 
وقتی که پیچ و مهره در بلبرینگ چرخ شکسته یا آسیب دیده باشد، ممکن است باعث یک صدای ضعیف در چرخ ها شود و سپس با گذشت زمان زمانی که بلبرینگ چرخ جلو آسیب بیشتری می بیند، این صدا نیز بیشتر می شود.
برای تشخیص بهتر در جاده با سرعت حداقل 60 کیلومتر بر ساعت رانندگی کنید و ماشین را به آرامی به سمت دیگر حرکت بدید و وزن وسیله نقلیه را از یک سمت به سمت دیگر منتقل کنید. به صدای چرخ ها توجه کنید و ببینید که صدا در بلبرینگ چرخ جلو بلندتر می شود یا آرام تر. اگر هنگام چرخش به یک سمت ، صدا بیشتر باشد ، بلبرینگ چرخ آسیب دیده ممکن است در آن طرف باشد ، و یا بالعکس.
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
اگر متوجه شدید که بلبرینگ های چرخ جلو شما خراب شده است، به لاستیک هایتان هم نگاهی بیندازید و ببینید آیا در قسمت های خاصی فرسوده شده اند و آیا هنگام افزایش سرعت صدای متناوب لاستیک ها بلندتر میشود؟ اگر متوجه صداهای بلند و زیاد از چرخ جلو شدید، مقصر اغلب بلبرینگ چرخ آسیب دیده است.
اگر لاستیک ها به شکل نامناسب و غیر استاندارد باد شده باشند باعث سایش نامنظم تایر در عرض آج لاستیک می شود. اگر لاستیک شما در مرکز آج بیشتر از دو طرف ساییدگی نشان می دهد، بیش از حد باد شده است، اما اگر دو طرف آج بیشتر از وسط ساییده شود، لاستیک کم باد شده است و باعث ایجاد صدا از چرخ جلو در هنگام رانندگی می شود. اگر لاستیک ها به طور یکنواخت فرسوده نشده باشند، این هم می تواند به دلیل خرابی بلبرینگ چرخ باشد.
علت صدای چرخ
اگر نیاز به تعمیر ماشین در محل خودتان دارید می توانید با مکانیک سیار آقای امداد تماس بگیرید.
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
زمانی که لنت‌های ترمز به روتورهای ترمز فشار وارد می‌کنند و روتورهای ترمز روی چرخ‌ها فشرده می‌شوند، این دقیقا همان عملکردیست که به کاهش سرعت و توقف خودروی شما کمک می‌کند. با توجه به سرعت چرخش روزانه لاستیک‌های خودرو در هنگام رانندگی، و وزن سنگین‌ خودرو یا کامیون، لنت‌های ترمز فشار زیادی را تحمل می کنند. این فرآیند همان چیزیست که می تواند منجر به سایش ناهموار لنت ترمز و ایجاد صدای چرخ جلو در هنگام رانندگی شود.
صدای جیر جیر – صدای جیر جیر وقتی که ترمز می گیرید توسط یک نشانگر کوچک ایجاد می شود که مخصوصاً برای این منظور در لنت ترمز شما قرار داده شده است. اگر هنگام ترمز گرفتن این صدا را شنیدید، وقت آن است که خودروی خود را برای بازرسی و تعمیر به یک تعمیرکار مطمئن بسپارید. علاوه بر این، اگر ترمزهای شما دائماً در فضای خیس یا مرطوب باشد، باعث میشود که لایه‌ای از گرد و غبار روی لنت‌های ترمز ایجاد شود که باعث ایجاد صدای جیغ در هنگام ترمزگیری و صدای چرخ جلو در هنگام رانندگی می‌شود.
رفع عیب صدای لاستیک
چه زمانی باید لنت ترمز و روتور را تعویض کنید؟
صدای ساییدن در حین ترمز کردن – اگر چرخ هایتان جیر جیر نمی کند پس ممکن است هنگام ترمز گرفتن صدایی مثل ساییدن بشنوید. اگر صدایی عمیق و کم می شنوید، این معمولاً نشانه ساییدگی لنت های ترمز است و دیسک های ترمز و کالیپرهای شما در حال ساییدن به یکدیگر هستند. این مالش می تواند به دلیل سایش ناهموار لنت ترمز باشد و باعث ایجاد صدای چرخ جلو در هنگام رانندگی شود.
حتماً دفترچه راهنمای وسیله نقلیه خود را بررسی کنید تا ببینید معمولاً چه زمانی و چند وقت یکبار این اتفاق می افتد و ممکن است لنت های شما نیاز به تعویض داشته باشد. اگر چراغ چک ماشینتان روشن شد، باید ماشین خود را نزد مکانیک ببرید تا چراغ را خاموش کند و همچنین لنت های ترمز را بررسی کند. توجه به همه این علائم به شما نشان می دهد که چه زمانی باید لنت ترمز خود را تعویض کنید تا از صدای چرخ جلو در هنگام رانندگی جلوگیری شود.
امداد خودرو آقای امداد تمامی خدمات مربوط به انواع خودرو ها از جمله سایپا ،ایران خودرو، بنز، هیوندا، کیا و … را به صورت شبانه روزی در تمامی مناطق تهران و شهرستانها انجام می دهد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp