یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
خاموش شدن ناگهانی خودرو احتمالا بدترین اتفاقیست که در حین رانندگی ممکن است بیفتد. اما علت آن چیست و با خودروی خاموش چه کنیم؟ در این مطلب به علل این مشکل و نحوه برطرف‌کردن آن خواهیم پرداخت.
 
اگر در دور آرام موتور ماشینتان خاموش شود یکی از اصلی ترین دلایل آن خرابی استپر موتور است. این اتفاق وقتی می افتد که خرابی استپر به آخرین مرحله رسیده باشد و خودرو حتی در حالت درجا هم خاموش می شود. در بعضی موارد حتی ممکن است در جا کار نکند و به ‌محض روشن‌شدن متوقف شود. استپر به همراه سنسور دریچه گاز مانع از خاموش شدن خودرو در دورهای پایین می شود.
با ماشین خراب چه کنم؟
از دیگر دلایل خاموش شدن خودرو یا به اصطلاح ریپ زدن در دور آرام و یا هنگام گاز دادن بعد از استارت، خرابی سنسور دریچه گاز است. اگر خودرو سرد باشد و شما خودرو را گاز دهید و خودرو خاموش شود، به احتمال خیلی زیاد نشانه ی ایراد داشتن سنسور دریچه گاز است. همچنین اگر خودرو گرم نشده باشد، و با گاز دادن یک دفعه خودرو خاموش شود، این هم یکی دیگر از علائم خرابی سنسور گاز خودرو است.
اگر به تعمیرگاه دسترسی ندارید و اتومبیلتان بعد از هر توقف و رها کردن پدال گاز خاموش می‌شود می توانید با امداد خودرو آقای امداد تماس بگیرید:
تلفن تماس: ۰۲۱۴۸۲۸۷
در خودروهایی که سوئیچ اینرسی بطور مستقیم به ECU وصل باشد، با ضربه و تصادف خودرو، این سوئیچ برق ECU را به یکباره قطع کرده و باعث خاموش شدن خودرو می شود. اما در برخی دیگر از خودروها که سوئیچ اینرسی به پمپ بنزین متصل است، در صورت فعال شدن، این سوئیچ برق پمپ بنزین را قطع کرده و در نتیجه باعث می شود که بنزین به موتور نرسیده و خودرو خاموش شود.
امکان این هست که در اثر ضربه یا دست انداز و یا در تصادفات نه چندان شدید، سوئیچ اینرسی فعال شده و باعث خاموش شدن موتور شود. سوئیچ اینرسی باید در موقعیتی از خودرو نصب شود که کمترین ضربه ممکن به آن وارد شود زیرا فقط در صورت تصادفات شدید این سنسور باید فعال شود. به همین علت باید در محلی نصب شود تا در اثر تکان های جاده مانند دست انداز باعث خاموش شدن خودرو نشود.
علت خرابی سوئیچ اینرسی
خواندن این مقاله را هم به شما توصیه می کنیم: چرا ماشینم استارت میزنه اما روشن نمیشه؟
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
چرا ماشینم خاموش می کنه؟
 
اگر هنگام کاهش سرعت و ترمز گرفتن یا در حال رانندگی وسط جاده ماشینتان ناگهان خاموش شد، ابتدا خونسردی‌ خود را حفظ کنید و بعد بلافاصله آن را در جایی امن و به دور از ترافیک پارک کنید و با امداد خودرو تماس بگیرید. آقای امداد یا با خودروبر شما را به نزدیک‌ترین تعمیرگاه می‌رساند یا خودشان مشکل را برطرف می‌کنند.
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp