یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
خراب شدن ماشین شما در یک بزرگراه شلوغ نه تنها برای شما خطرناک است، بلکه سایر رانندگان را نیز در معرض خطر قرار می دهد. اما اگر ماشین شما در بزرگراه خراب شد چه کار باید کنید؟ شما می توانید با در نظر گرفتن دستورالعمل های زیر و تماس با یک امداد خودرو معتبر، خودتان را از این مهلکه نجات دهید!
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
با ماشین خراب چه کنم؟
• کلیه شرکت های امداد خودرو موظف به ایجاد مرکز تماس و پاسخگویی شبانه روزی با راه اندازی سایت اینترنتی و تجهیز ناوگان خود به تجهیزات پایش AVL بوده و ناوگان مورد استفاده به لحاظ رنگ و مشخصات ظاهری باید متحل الشکل باشند.
• اقدام به حمل خودرو از سوی خودروبرهای فاقد مجوز کسب ممنوع بوده و عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا موظف به جلوگیری از تردد آن ها خواهند بود.
• شرکت امداد خودرو موظف به نظارت بر کلیه اکیپهای سیار خود بوده و مسئولیت هرگونه کوتاهی در انجام وظایف و عدم مراعات شرایط وضوابط امدادرسانی به عهده شرکت مربوطه می باشد.
• حمل و نقل خودروهای توقیفی براساس آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مشمول خدمات امداد خودرو نمی گردد.
• دوره‌های آموزش امدادگران خودروبر امداد می بایست دوره های مندرج در جدول زیر را گذرانده و دارای گواهینامه معتبر از مراجع ذیصلاح باشند.
 
در مواقع مورد نیاز و بحران های اعلام شده جهت مدیریت بهتر موقعیت و ساماندهی محل تا رسیدن پلیس و دیگر نیروهای امدادی مانند اورژانس و آتش نشانی به محل موارد زیر می بایست اقدام گردد:
 
1 – نیروهای امدادرسان در هنگام بروز حادثه ضمن ارائه اطلاعات مورد نیاز از حادثه به مرکز کنترل ترافیک، سریعا تقسیم کار نموده و نسبت به ایمن سازی معبر اقدام نمایند.
2- نیروهای امداد رسان می بایست تماشاچیان را از صحنه دور نگه داشته و مانع از ایجاد ازداحم در محل حادثه شوند
3- در هنگام سانحه ممکن است مصدومینی وجود داشته باشند که از ماشین به بیرون پرتاب شده اند و یا افرادی که بر اثر شوک، سرگردان به این طرف و آن طرف می روند، این نیروها می بایست این موارد را سریعا بررسی و ضمن اعلام گزارش به مرکز کنترل ترافیک تهران، نسبت به تحت کنترل درآوردن شرایط به وجود آمده اقدام نمایند.
4- امدادگران به دلیل قرار گرفتن در گروه امدادی تعریف شده می بایست جهت همکاری و تسریع امور در هنگام بروز سوانح جرحی، اطلاعات اولیه را که ضروری می باشد را هنگام رسیدن پرسنل اورژانس به ایشان اطلاع دهند.
وظایف امداد خودرو
اگر نیاز به امداد خودرو نیسان دارید، تخصصی ترین خدمات خودورهای نیسان را از ما بخواهید.
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
توجه به نکات استاندارد در مورد اطفاء حریق امری ضروری و حیاتی می باشد. عدم اطلاعات کافی در مورد نحوه کنترل و خاموش نمودن آتش می تواند موجب توسعه آتش سوزی گردد. همچنین الزانات اطفاء حریق در مواردی که خودرویی در داخل تونل یا بر روی پل آتش گرفته باشد و می بایست توسط امدادگران رعایت شود به شرح زیر می باشد:
1- اطلاعات حادثه را سریعا برداشت نموده و پس از ارزیابی اولیه حجم آتش سوزی، نسبت به ارسال گزارش به مرکز کنترل ترافیک تهران اقدام نماید.
2- چناچه بوی بنزین به مشام می رسد و در صورتیکه امکان دسترسی ایمن به باطری فراهم است، حداقل یکی از کابلهای متصل به باتری سریعا قطع شود.
3- در صورتیکه بنزین یا مایعات آتش زا بر روی زمین جاری باشد با ریختن شن و ماسه روی آن ها از گسترش آتش سوزی جلوگیری شود.
4- در صورتیکه قسمتی از ماشین آتش گرفته باشد، اقدامات اولیه برای مهار آتش با استفاده از خاموش کننده ها و به صورت کاملا ایمن انجام پذیرد.
 
• این تجهیزات مطابق مندرجات جدول زیر می باشد. شرکت‌های عملیات ایمنی، کنترل و خدمات ترافیکی می بایست نسبت به رعایت موارد ذیل اقدام نماید:
• تجهیزات مورد نیاز جهت امدادرسانی که در جدول درج گردیده است، می بایست در ابتداری هر شیفت کاری توسط امدادگران بازبینی و کمبودهای احتمالی رفع گردد.
• پوشیدن لباس فرم همراه با جلیقه شبرنگ هنگام شیفت کاری برای کلیه پرسنل پیمانکار الزامی می باشد.
• روشن بودن چراغ گردان خودرو امداد هنگام گشت زنی و یا هنگام انجام عملیات امداد، الزامی می باشد.
مرتفع ترین نقطه خودرو
به رنگ قرمز، زرد یا ترکیبی
(مطابق ماده 60 آیین نامه
راهنمایی و رانندگی)
که خودرو بر روی چرخ،
قادر به حرکت نمی باشد.
طول 100 متر
پرچم زنی با هدف حفاظت از جان قربانیان حوادث، سرنشینان وسایل نقلیه در حال حرکت و سایر امدادگران انجام می پذیرد.
به علاوه، در کنار حفظ ایمنی، پرچم زنی کارکرد اساسی دیگری دارد و آن هدایت ترافیک و حفظ ایمنی امدادرسان و امداد خواه می باشد. پرچم زنی روشی است که امدادگر با آن با رانندگانی که در حال ورود به صحنه حادثه هستند، ارتباط برقرار می نماید. نحوه پرچم زنی، فاصله و نوع ایستادن پرچم زن ایمنی در عملیات می بایست مطابق با آیین نامه ایمنی راه ها رعایت گردد.
درساعات تاریکی می بایست مطابق آیین نامه های ایمنی از چراغ ها، تابلوهای شبرنگ دستی یا پرچم های شبرنگ استفاده نمود.
برای علامت رسانی با تابلو یا پرچم دستی می بایست به موارد ذیل توجه نمود:
– توقف کامل ترافیک: برای این منظور پرچم دار می بایست رو به ترافیک ایستاده و تابلوی ایست یا پرچم را به صورت افقی به گونه ای نگهدارد که تمام سطح پرچم از زیر میله آویزان و قابل رویت باشد. برای تأکید بیشتر به توقف حرکت خودروها، توصیه می شود پرچم زن دست آزاد خود را بلند نموده و کف دست را به طرف ترافیک قرار دهد.
– کاهش سرعت یا اعلام هشدار: برای این منظور پرچمدار میبایست رو به ترافیک ایستاده و پرچم را به آریامی حرکت دهد. پرچمدار می بایست در حرکت دادن پرچم، بدون این که بازوری خود را از حالت افقی بالاتر ببرد، دست را از سطح شانه مستقیم رو به پایین حرکت دهد.
– فرمان آغاز حرکت: زمانی که ترافیک می تواند عبور نماید، پرچمدار می بایست رو به ترافیک ایستاده و تابلوی آهسته یا پرچم را در حالتی ثابت نگه دارد و دست خود را به صورت افقی نگه داشته و با دست آزاد خود ترافیک را حرکت دهد.
در شکل های سه و چهار نحوه شماتیک محل توقف پرچم زن ها به منظور هدایت ترافیکی در بیرون از خطوط عبوری در حالت های تک پرچم زن و دو پرچم زن نمایش داده شده است.
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
بدیهی است با توجه به شرایط خاص حاکم بر هر سانحه در هر پروژه متفاوت خواهد بود، شرکت های امداد خودرو موظف به لحاظ نمودن الزامات جهت اطلاع رسانی به سایر رانندگان، با هماهنگی پلیس راهور و یا مرکز کنترل ترافیک تهران و براساس شرایط به وجود آمده در هر سانحه باشد.
پرچم زنی هنگام خراب شدن ماشین
شکل شماره 1 : علایم و نشانه های اصلی در پرچم زنی
هدایت ترافیک با پرچم زنی
شکل شماره 2: محل شماتیک توقف پرچم زنها به منظور هدایت ترافیکی در بیرون از خطوط عبوری – دو پرچم زن
در هنگام تصادف چه کنیم؟
شکل شماره 3: محل شماتیک توقف پرچم زن به منظور هدایت ترافیکی در بیرون از خطوط عبوری – تک پرچم زن فواصل در ایمن سازی مطابق شکل های زیر می باشد:
الف: رعایت فواصل ایمنی در معابر شهری
فاصله ایمنی در بزرگراه
 
ب: رعایت فواصل ایمنی در بزرگراه ها:
شماره تماس امداد جاده ای
 
1- دستورالعمل انسداد و بستن جاده با استفاده از مخروط های ترافیکی: انسداد خط به وسیله مخروط های ترافیکی ایمنی در عملیات اجرایی و متناسب با نوع حادثه مشخص می گردد.
مراحل انسداد خط با استفاده از مخروطهای ترافیکی به شرح زیر است:
– اطمینان از داشتن پوشش و لباس مخصوص بازتاب دهنده نور روزرنگ و شب رنگ چهار خط و همراه داشتن تجهیزات مناسب شامل مخروط های ترافیکی، پرچم یا تابلوهای هدایت ترافیکی دستی.
– حضور در محل حادثه
– پارک وسایل نقلیه در محلی که سبب سد معبر برای سایر نیروهای امدادی نشود.
– استقرار نفر پرچم زن، توقف کامل ترافیک و آغاز ایمن سازی معبر
– در صورتی که نیاز به انتقال موقتی وسیله نقلیه باشد، فرآیند بکسل کردن و یا انتقال سایر اجسام به کنار راه با رعایت کلیه الزامات ایمنی انجام پذیرد.
– جداسازی موانع و اجسام آسیب دیده از بقیه قسمت های جاده به وسیله مخروط ها.
شرکت امداد خودرو آقای امداد امروزه توانسته به یکی از معتبرترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات امدادی در جاده های کشور تبدیل شود که این امر در نتیجه کار و تلاش تیم‌های امدادی و امدادرسانان پرتلاش و باتجربه ما محقق گشته است. ما همچنین خدمات بی‌نظیری را به همراه شرایط استثنایی برایتان مهیا کرده‌ایم تا در هر جایی که بودید، بدون نگرانی از خدمات ما برخوردار شوید و در دام امدادگرهای جاده‌ای غیرمجاز و غیرمعتبر نیافتید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp