یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
بررسی بازار آزاد خودرو نشان می‌دهد روند صعودی قیمت ها مانند هفته گذشته ادامه دارد و خبرهای آزادسازی واردات و افزایش عرضه در بورس کالا نیز نتوانست شتاب رشد قیمت‌ها را کاهش دهد. البته به دلیل رکود در بازار و اعلام قیمت های مختلف در فضای مجازی، قیمت های اعلامی برای خودرو چندان قابل اعتماد نیست و قیمت های معاملاتی خودرو اندکی کمتر از نرخ های اعلامی است اما به دلیل انتظار رشد قیمت از سوی فروشندگان و کاهش شدید تقاضا، بازار خودرو وارد شرایط رکود تورمی شده است.
به گزارش خودروتک به نقل از همشهری آنلاین، رسیدن قیمت پراید به ۲۱۰ میلیون تومان یکی از موضوعات خبرساز روز گذشته بود.
بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است به صورتی که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ از ۳۲۹ میلیون تومان در روز چهارشنبه به ۳۳۱ میلیون تومان رسیده است و دنا پلاس دنده ای ساده مدل ۱۴۰۰ از ۴۶۸ میلیون به ۴۷۰ میلیون تومان رسیده است.
همچنین خودروهای پژو ۲۰۷ فرمان برقی نیز در این مدت از جهش قیمت‌ها در امان نبودند، به طوری که از قیمت ۴۳۶ میلیون تومان در روز چهارشنبه، با رشد ۱۰ میلیون تومانی، به ۴۴۶ میلیون تومان رسیده است. این خودرو در شرایطی افزایش قیمت را تجربه می کند که روز دوشنبه هفته گذشته ۱۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ در بورس کالا با قیمت نهایی ۳۴۲ میلیون (بدون مالیات، عوارض قانونی و هزینه های جانبی) عرضه شد.
بر اساس تصمیمات جدید قرار است برای کاهش زیان انباشته خودروسازان، ایجاد شفافیت، حذف دلالان و تنظیم عرضه و تقاضای بازار، به مرور تمامی خودروها در بورس کالا عرضه شوند، اما با توجه به میزان عرضه خودروی ۲۰۷ در هفته گذشته و قیمت نهایی آن که فاصله بسیار کمی با بازار آزاد دارد و تحویل طولانی سه ماهه این خودرو، شاهد این هستیم که روش فروش خودرو در بورس کالا دست کم برای این محصول ایران خودرو اهداف تنظیم عرضه و تقاضا را محقق نکرد و حتی قیمت ۲۰۷ بسیار بیشتر از خودروهای دیگر افزایش یافته است.
به عنوان مثال پژو ۲۰۷ اتومات که روزها با افزایش قیمت همراه شده بود، دیروز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت و مجدد به ۶۵۰ میلیون تومان رسید. خودروهای دیگر نیز حدود ۲ تا ۵ میلیون رشد قیمت را تجربه کردند.
رشد قیمت پژو ۲۰۷ در بازار آزاد به احتمال زیاد بر قیمت های ثبت شده در مرحله دوم عرضه این خودرو در بورس کالا تاثیر خواهد گذاشت و قیمت ثبت شده برای خرید این خودرو در بورس افزایش خواهد یافت و این سیکل مخرب رشد قیمت ادامه دار خواهد بود که البته این روش فروش به سود خودروسازان است تا خودروها را با قیمت نزدیک به بازار آزاد به فروش برسانند.همچنین سومین عرضه خودروهای گروه بهمن در بورس کالا نشان داد که میزان عرضه و انتظارات افزایش قیمت خودرو باعث ثبت قیمت های بسیار زیادی برای خودروها و در مواقعی قیمت نهایی از قیمت در بازار آزاد بیشتر می شود.
در سومین عرضه خودروی فیدلیتی در بورس کالا، قیمت آن با ۴۲ درصد رشد نسبت به قیمت پایه به یک میلیارد و ۹۶ میلیون تومان رسید و دیگنیتی پرایم با قیمت پایه ۸۲۱ میلیون، یک میلیارد و ۲۸۵ میلیون تومان معامله شد که با در نظر گرفتن هزینه های اضافی و خواب پول مشتریان، قیمت نهایی این خودرو بیشتر از قیمت بازار آن بود.
به اعتقاد فعالان بازار، بازار خودرو بلاتکلیف‌تر از ماه‌های گذشته با توقف معاملات روبه رو شده و اخبار آغاز واردات خودرو هم نتوانسته است رونقی را در بازار به وجود بیاورد، چرا که به اعتقاد فروشندگان خودرو اگر قرار بر واردات باشد، خودروها راهی بورس می شوند و در آن جا قیمت‌های بیشتری را ثبت می‌کنند که همین موضوع عاملی می‌شود تا قشر متوسط جامعه نتوانند برای خرید این خودروها اقدام کنند و به نوعی همچنان این خودروها لوکس محسوب می‌شوند.
تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp