یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
بهترین خودروهای دهه ۹۰ میلادی از نظر شما کدام ها هستند؟ قطعاً خودروهای زیادی را می‌توان در این لیست جای داد اما ما تلاش داشته‌ایم شاخص‌ترین آن‌ها را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.
دهه ۹۰ میلادی که با دهه ۷۰ شمسی ما تقریباً هم‌زمان بوده حس و حال دیگری داشته و قطعاً خاطره‌های زیادی را تداعی می‌کند. این دهه برای ماشین بازها نیز جزو طلایی‌ترین دوران صنعت خودرو بوده و در آن زمان شاهد معرفی خودروهای جذابی بوده‌ایم. البته وقتی دهه ۸۰ میلادی با آن هاچبک های داغ ارزان‌قیمت، خودروهای مسابقه‌ای و خیابانی پرقدرت و سوپرکارهای جذاب را از نظرها بگذرانیم شاید دهه ۹۰ میلادی را کمی محافظه‌کارتر بدانیم اما این‌طور نیست!
در دهه ۹۰ میلادی بود که تکنولوژی‌هایی همچون تزریق سوخت، ترمز ضد قفل، فرمان هیدرولیک و کولر همه‌گیر شد و خودروها نیز باکیفیت، ایمنی و راحتی بیشتری تولید شدند. به‌طور خلاصه باید گفت خودروهای دهه ۹۰ میلادی به اندازه کافی مدرن و کاربردی و از طرفی قدیمی و کلاسیک هستند و می‌توانند توجه زیادی را در عصر کنونی به خود جلب کنند؛ و برخلاف خودروهای دهه ۸۰ میلادی، جانشین آن‌ها هنوز هم در دسترس افراد زیادی قرار دارند و با قیمت‌های نازلی می‌توان آن‌ها را سر پا نگه داشت. خودروهای حاضر در این لیست به ترتیب زمان تولید مرتب شده‌اند و سال‌های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ را پوشش می‌دهند. قبلاً در سه قسمت مجزا خودروهای شاخص این دهه طی سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ را خدمت شما عزیزان معرفی کرده بودیم.
همچنین بخوانید:
معرفی بهترین خودروهای دهه ۹۰ میلادی (قسمت اول)
معرفی بهترین خودروهای دهه ۹۰ میلادی (قسمت دوم)
معرفی بهترین خودروهای دهه ۹۰ میلادی (قسمت سوم)
معرفی بهترین خودروهای دهه ۹۰ میلادی (قسمت چهارم)
معرفی بهترین خودروهای دهه ۹۰ میلادی (قسمت پنجم)
با پنجمین نسل اسطوره پرفورمنس ژاپن بود که سدان توربوی میتسوبیشی به‌صورت جدی وارد میدان شد. در آن دوران بود که استایل مشهور لنسر اوو به همراه برخی ویژگی‌ها همچون صندلی‌های مسابقه‌ای، فاصله بیشتر بین چرخ های روبرویی و ترمزهای برمبو و البته پیشرانه ارتقا یافته خودنمایی کرد. این خودرو آخرین نسخه از لنسر اوو قبل از شروع صادرات رسمی میتسوبیشی بریتانیا بود و بی‌شک آن را می‌توان جزو بهترین خودروهای تاریخ صنعت خودروسازی ژاپن دانست. ما یک میتسوبیشی لنسر اوو V مدل ۱۹۹۸ را با قیمت ۱۸ هزار پوند یافتیم.
یکی از خودروهای کمتر شناخته شده در دهه ۹۰ میلادی پریمرا GT بود که پیشرانه ۲ لیتری اتمسفریک آن فقط ۱۴۸ اسب بخار تولید می‌کرد اما باید آن را جزو بهترین خودروهای دهه ۹۰ میلادی انست. پریمرا GT صفر تا ۱۰۰ حدود ۸ ثانیه‌ای داشت و یافتن آن در بازار کارکرده‌ها کار سختی است. برخی منابع مدعی هستند تنها ۲۴ دستگاه پلاک شده از این خودرو وجود دارد اما اگر شما خواهان طراحی اسپرت و هندلینگی جذاب هستید این خودرو ارزش جست‌وجو کردن را دارد. ما یک دستگاه نیسان پریمرا GT مدل ۱۹۹۹ را با قیمت ۱۲۵۰ پوند پیدا کردیم.
کابین خوش‌ساخت، پیشرانه‌های نرم ۵ و ۶ سیلندر و فاصله‌های بسیار کم بین پانل‌های بدنه چیزی بود که گلف نسل چهارم را توصیف می‌کرد. این هاچبک آلمانی همچنین دارای هندلینگ تیز و استایل خاص خود بود و کاملاً به عنوان محصولی محبوب از فولکس‌واگن در دل طرفداران جا خوش کرده بود. در واقع کسانی که نمی‌توانستند آئودی A3 بخرند اما هنوز هم یک هاچبک بسیار خوب را می‌خواستند گلف را انتخاب می‌کردند. ما یک فولکس‌واگن گلف نسل چهارم مدل ۲۰۰۳ را با قیمت ۲۰۰۰ پوند پیدا کردیم.
یکی دیگر از بهترین خودروهای دهه ۹۰ میلادی TT است که علیرغم تولید در بیش از ۲۰ سال پیش هنوز هم خودروی جذابی به نظر می‌رسد. نسخه‌های اولیه این خودرو با پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری توربو که قدرت ۱۷۷ و ۲۲۱ اسب بخار داشت عرضه می‌شدند و نیرو نیز به تمامی چرخ ها فرستاده می‌شود. مدل‌های دیفرانسیل جلو نیز در ادامه تولید شدند و پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۲ لیتری نیز در سال ۲۰۰۳ زیر کاپوت TT جا خوش کرد. در سال ۲۰۰۵ نیز مدل سفارشی TT اسپرت تولید شد و پیشرانه ۱.۸ لیتری آن ۲۳۷ اسب بخار قدرت داشت. شما می‌توانستید این خودرو را به‌صورت روباز نیز سفارش دهید. ما یک دستگاه آئودی TT مجهز به پیشرانه ۱.۸ لیتری توربو و مدل ۲۰۰۱ را با قیمت ۳ هزار پوند پیدا کردیم.
۱۶۴ هم‌اکنون با قیمت‌های نسبتاً بالایی برای نسخه‌های تمیز خرید و فروش می‌شود. برخی نسخه‌های این خودرو قیمت‌های نازل‌تری دارند اما اگر بودجه شما اجازه دهید بهتر است نسخه ۶ سیلندر در تریم لوسو را خریداری کنید که کاراکتر بهتری داشته و از تجهیزات بیشتری نیز سود می‌برد. ما یک دستگاه آلفارومئو ۱۶۶ مجهز به پیشرانه ۳ لیتری و مدل ۲۰۰۱ را با قیمت ۵ هزار پوند یافتیم.
دیگر خودروی حاضر در لیست بهترین خودروهای دهه ۹۰ میلادی رنو کلیو ۱۷۲ است که توسط بازوی رنو اسپرت این برند تدارک دیده شد. دومین نسل کلیو از پیشرانه ۲ لیتری با زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها استفاده می‌کرد و قدرت ۱۷۲ اسب بخار و وزن ۱۰۳۵ کیلوگرمی داشت. به همین خاطر کلیو ۱۷۲ خودروی چابکی بود و جذابیت‌های فراوانی داشت. نسخه کاپ این خودرو از سال ۲۰۰۲ تولید شد و وزن آن به ۱۰۲۱ کیلوگرم کاهش یافت. این نسخه همچنین از سیستم تعلیق سفت تر و ارتفاع کمتر سود می‌برد و سپرهای جلو و عقب نیز اندکی تغییر یافته بودند. در نسخه کاپ خبری از کولر و ترمزهای ضد قفل نبود تا وزن خودرو کاهش یابد. ما یک دستگاه رنو کلیو ۱۷۲ مدل ۲۰۰۴ را با قیمت ۶ هزار پوند پیدا کردیم.
استایل تیز سلیکا هنوز هم جدید و جذاب به نظر می‌رسد. در نظر داشته باشید زیر کاپوت این خودرو همان پیشرانه ۱.۸ لیتری MT2 نسل سوم جای گرفته و نیازی نیست به شاسی آن اشاره کنیم که جذابیت‌های فراوانی دارد. ما یک دستگاه تویوتا سلیکا نسل هفتم مدل ۲۰۰۲ را با قیمت ۲ هزار پوند پیدا کردیم.
آسترا کوپه توربو نیز جزو بهترین خودروهای دهه ۹۰ میلادی بوده است. طراحی ظاهری این خودرو کار شرکت برتونه بود و بدنه نیز ۲۰ درصد نسبت به نسخه‌های استاندارد مستحکم‌تر شده بود که به معنی بهبود سواری بود. همچنین نسخه توربوی این خودرو پرفورمنس خوبی داشت. ما یک دستگاه اوپل/واکسهال آسترا کوپه توربو ۲۰۰۳ را با قیمت ۶ هزار پوند پیدا کردیم.
X5 یکی از اولین شاسی بلندهایی است که به منظور رقابت با رنجروور راهی بازار شد و البته کمی هم دردسر برای آن ایجاد کرد. در واقع X5 را می‌توان برادر قدبلند و لوکس سری ۵ دانست که البته سواری کم‌وبیش شبیه آن نیز داشت. در آن زمان آفرودرهای لوکس زیادی برای رقابت با X5 در بازار حضور نداشتند. ما یک دستگاه بی ام و X5 4.4i V8 مدل ۲۰۰۱ را با قیمت ۲۵۰۰ پوند پیدا کردیم.
این خودرو در آستانه ورود دنیا به هزاره سوم راهی بازار شد. طراحی جذاب بدنه آن ما را به یاد خودروهای قدیمی روور می‌انداخت و کابین باکیفیتش نیز با چرم و چوب پر شده بود. ۷۵ اولین خودروی روور بود که در زمان انتقال مالکیتش از بی ام و تولید می‌شد و به‌طور سورپرایز کننده‌ای خوش‌ساخت بود. سیستم تعلیق پیشرفته خودرو نیز سواری خوبی را ارائه می‌کرد. تمامی نسخه‌های روور ۷۵ تجهیزات مناسبی داشتند و پیشرانه‌های متنوعی همچون ۲ لیتری دیزلی بی ام و به همراه پیشرانه ۶ سیلندر بنزینی روور را می‌توانستید برای آن سفارش دهید. ما یک دستگاه روور ۷۵ مدل ۲۰۰۵ را با قیمت ۱۳۰۰ پوند پیدا کردیم.
معمولاً واژه‌های اوپل/واکسهال وکترا و جذاب کنار یکدیگر نمی‌آیند اما عرضه نسخه GSI در سال ۱۹۹۹ این ترکیب را تغییر داد. خودروی موردبحث از موتور اسپرت الهام گرفته بود و پیشرانه ۶ سیلندر ۲.۵ لیتری آن به همراه وزن نسبتاً پایین باعث ارائه پرفورمنس قابل‌توجهی می‌شد. تنها چند هزار دستگاه از این خودرو تولید شد و بنابراین محصولی نسبتاً کمیاب به شمار می‌رود. ما یک دستگاه وکترا GSI مدل ۲۰۰۰ را با قیمت ۳۵۰۰ پوند پیدا کردیم.
یکی از خاص‌ترین خودروهای حاضر در لیست بهترین‌های دهه ۹۰ میلادی A2 است که هرگز تصور تولیدش را نداشتیم. A2 خودرویی هوشمند و خلاق بود و سریعاً به نمونه‌ای کلاسیک تبدیل شد. این خودرو ابعادی مشابه فولکس‌واگن گلف داشت و از نظر فنی نیز ساده و بی‌آلایش بود. ما یک دستگاه آئودی A2 1.4 SE مدل ۲۰۰۰ را با قیمت ۲۴۰۰ پوند پیدا کردیم.
این نسل از S کلاس مشابه تمامی مرسدس‌های دوران خود از خوردگی بدنه رنج می‌برد اما زمانی که یک نسخه تمیز از آن را پیدا کنید طعم واقعی سوار شدن بر S کلاس را خواهید چشید. با ۳ هزار پوند می‌توانید مدل‌های تمیز آن را پیدا کنید. S کلاس W220 اولین نسل این خودرو بود که راحتی زیاد را با هندلینگ گیرا ترکیب می‌کرد. ما یک دستگاه مرسدس بنز S350 3.7 مدل ۲۰۰۳ را با قیمت ۴۳۰۰ پوند پیدا کردیم.
یک کاربر
دهه ۹۰ . امپراطوری ژاپنی ها
علی
لیستی که تو این مقاله طولانی آورده شد ایراد زیاد داشت ، مشکلی با این ماشینها ندارم ولی ماشینهایی بهتراز اینها بودن مثل هوندا آکورد ، کلا غایبین زیادی داشت این لیست
علی
صرفنظر از میتسو لنسر اوو ، که یه ماشین خاص برای افراد خاصه ، توجه کنین که آلفا از همه گرونتره ، این نشون میده ارزش برند با اصالت آلفارومئو را
mahan
چقدر گلف جذابه. با اینکه قدیمی شده ولی من طراحیشو هنوز خیلی دوست دارم
Khosrow
آلفا ۱۶۶ و اس کلس مرسدس ..
A.A.S
لنسر 🔥👑
ممد کادیلاک
دیدن یه روور تو این لیست بیشتر از همه شوکه کننده بود. (دوستان همگی از سال‌های آخر روور شناخت خوبی دارن لازم به توضیح نیست.)
فکر کنم این مورد روور از دستش در رفته ماشین خوبی داده بیرون…
MK
بین ایناx5ازهمه امروزی تره وطراحی باحال تری داری ولی بهترین فقط میتسوبیشی وتی تی
NAVID۰۰۹۸
میتسوبیشی لنسر چی بود چی شد !
میتسوبیشی دهه ۹۰ را چنان با قدرت شروع کرد که همه فکر میکردند آینده کاملاً در دست میتسوبیشی هست اما نَحسی کره‌ای‌ها گریبانگیرشان کرد و چشم خوردند !
این کره‌ی زالو صفت مثل چین و روسیه به جونِ هر چی بیوفته اصالتش را میگیره از بس که حسود و زات کلاهبردارانه‌ای دارند ( بکوب اون دست قشنگه را 👋🏻🙏🏻)!
AHMADREZA
آلفارومئو هم خوشگله که 😍
کافر مقدس
۵تا مطلب درش خبری از هوندا آکوردی که خودروسال جهان و سال بعدش خودرو سال آمریکا شد نبود ! احسنت !
جوایزی که فقط آکورد در دهه ۹۰ اللخصوص سال ۹۳ گرفت .بسیاری از این خودروهای تو لیست حتی از نزدیک اون جوایز رد نشدن
Lamborghini
دهه ۹۰ اوج خودروهای پرفورمنس ژاپن بود خودروهای مورد علاقه خودم هم از اون دهه لامبورگینی دیابلو و محصولات هوندا مثل nsx و اینتگرا و سیویک و مزدا rx7 و میتسوبیشی لنسر بود
amir
“این نسل از S کلاس مشابه تمامی مرسدس‌های دوران خود از خوردگی بدنه رنج می‌برد اما زمانی که یک نسخه تمیز از آن را پیدا کنید طعم واقعی سوار شدن بر S کلاس را خواهید چشید. با ۳ هزار پوند می‌توانید مدل‌های تمیز آن را پیدا کنید”
۳۰۰۰ پوند؟s کلاس؟تو ایران همین حالا بعد بیست سال کار دو میلیارد فی میخوره
ali(chevynova)
خورندگی بدنه نکته جالبیه براش
Carbonado Aventador
سلیکا ۲۰۰۰ پوند…
شما بگو ۸۰ میلیون!!
۸۰ میلیون هم خرج تعمیرات اساسی موتور..
میشه ۱۶۰ میلیون
اهان راستی یدونه پراید مدل ۹۸ دارم ۱۶۵ میلیون گذاشتم واسه فروش کسی نمیخواد 🙂
شهاب
تو اینا X5 با S کلاس بهترینه
محمد
یادمه دهه هشتاد ایران قرار بود شرکت روور رو که تو وضعیت خوبی نبود بخره حتی مذاکرات هم شروع شده بود و برای تولید روور ۷۵ استان سیستان و بلوچستان و شهر زابل رو انتخاب کرده بودن و حتی محل کارخانه هم تقریبا جا نمایی شده بود که مثل همیشه به سرانجام نرسید پدال جان فکر کنم از جریان این ماشین تو ایران مقاله خوبی بشه در آورد تعدادی هم به ایران آورده شد به عنوان سری اول که به افراد عادی بعد از به نتیجه نرسیدن تولید این ماشین فروخته شد در کل ماشینی بود که میتونست یه جونی به صنعت ما تو دهه هشتاد بده و سیستان و بلوچستان رو صنعتی کنه
Farhan
اثری از سوپرا نیست
حسین
فک کنم هزینه نگهداری اپل وکترا از همه کمتره ولی قیمت بنز هم خیلی جالبه!
خواندن این مقاله نشون میده قیمت خودرو دست دوم در خارج طبق هزینه نگهداری و بیمه اعلام میشه و یک آلفا بخاطر همین گرونتر از بنز سری است میشه!
pouya98645
به نظرم در این لیست لنسر از همه شون بهتره
البته از نظر قیمت تویوتا سلیکا
پدرام
اس W220 چه شکوهی داره
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.آیا حساب کاربری ندارید؟
source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp