یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
روش تعویض باتری خودرو
آنچه در این مطلب خواهید خواند
حتما برای خیلی از شما دوستان عزیز این سوال پیش آمده است که زمان مناسب برای تعویض باتری خودرو چه زمانی می باشد و اینکه چطور باید تشخیص دهیم که باتری خودرو ما نیاز به تعویض و یا حتی تعمیر دارد؟!
به طور خلاصه باید بگوییم که انجام این کار برای خودروهای مختلف متفاوت می باشد. به همین خاطر ما، سعی کرده ایم تا در این مقاله اشاره ای به مواردی داشته باشیم که گاها با مشاهده آنها به راحتی متوجه زمان تعویض باتری خودرو خود خواهید شد.
علت تعویض باتری خودرو
شما زمانیکه برای خرید خودرو مورد نظرتان اقدام می کنید اصولا به چه موارد و نکاتی توجه دارید؟!
خیلی از افراد هستند که در این مواقع بیشتر حجم موتور و مقدار سوخت و میزان راحتی آن برایشان دارای اهمیت می باشد و تعداد بسیار محدودی هستند که به باتری خودرو اهمیت می دهند.
آنچه که نیاز است همه شما دوستان عزیز بدانید این است که زمان استارت زدن، باتری ماشین است که از مهم ترین بخش های خودرو به شمار می آید که کار آن مدیریت کردن خودرو شما است.
بارها در مقالات مختلف عنوان شده است که، باتری از قطعات اصلی و بسیار مهم خودروها به شمار می آید. بنابراین اگر شما از عملکرد و یا حتی رسیدگی به این بخش غافل شوید و خودرو شما خراب شود مشکلات بسیار دیگری را نیز شاهد خواهید بود.
با این تفاصیل، توصیه ما به شما این است که علاوه بر تعویض روغن، تعویض فیلتر هوا و سایر قطعات خودرو خود نسبت به زمان مناسب برای تعویض باتری خودرو هم اهمیت قائل شده و نسبت به این مسئله اطلاعات بیشتری بدست آورید.
عواملی که باعث کم شدن عمر باتری خودرو می شوند
برای تشخیص زمان مناسب برای تعویض باتری خودرو، نیاز است که به خوبی با عواملی که منجر به کاهش طول عمر باتری می شوند هم آشنایی داشته باشید.
با توجه به تمام مواردی که در مطالب بالا به آن ها اشاره کرده ایم باید بگوییم که اگر شما یک راننده حرفه ای و با تجربه باشید به خوبی می دانید که زمان مناسب برای تعویض باتری خودرو چه زمانی است.
اما اگر هنوز در این مورد به تجربه و مهارت لازم دست پیدا نکرده اید باید بگوییم که از روی نحوه استارت خوردن ماشین به راحتی می توانید به وضعیت باتری خودرو خود پی ببرید.
باتری تامین کننده برق خودرو می باشد و همه قطعات خودرو نیز به نوعی با این قطعه بسیار مهم در ارتباط می باشند.
هر ایراد و مشکلی در باتری و یا حتی برق خودرو می تواند به سایر بخش های خودر نیز آسیب وارد کند.
بد نیست بدانید که اگر باتری خودرو نو باشد این قابلیت را دارد که در زمان شارژ شدن بین 500 تا 700 آمپر شدت جریان داشته باشد.
در حقیقت این جریان به استارت زدن موتور و نیروی لازم برای حرکت اتومبیل کمک زیادی می کند و در واقع تامین کننده این مسائل می باشد.
با گذشت زمان باتری توانایی اولیه خود را از دست خواهد داد و دیگر قادر نیست که آمپر کافی برای روشن شدن خودرو تولید کند.
پس، اگر در زمان استارت زدن، ماشین شما روشن نمی شود یا اینکه بد استارت می خورد باید سریعا برای تشخیص وضعیت باتری خودرو به یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید.
مواردی که نشان می دهند باتری خودرو  باید تعویض شود
نگهداری صحیح از باتری خودرو
تا به اینجای کار برایتان شرح دادیم که علت تعویض باتری خودرو چیست؟ چه عواملی می توانند بر کاهش طول عمر باتری تاثیر بگذارند، زمان مناسب برای تعویض باتری خودرو چه زمانی می باشد و اینکه از کجا متوجه شویم که باتری نیاز به تعویض دارد.
حال می خواهیم به شما کمک کنیم تا بتوانید اقداماتی انجام دهید که باعث طول عمر باتری خودرو می شود.
رانندگی اشتباه و نامناسب می تواند باعث شود که بخش های مختلف خودرو شما همچون باتری و لاستیک داری عمر کوتاهی باشند.
بنابراین برای جلوگیری از این مسئله به راحتی و تنها با رعایت کردن چند نکته کوچک می توانید باعث طولانی تر شدن عمر باتری خودرو خود شوید.
کارهایی که بدین منظور می توانید انجام دهید به شرح زیر می باشند.
در نهایت
تیم کارورکس سعی کرده است تا با ارائه این مقاله به شما دوستان کمک کند تا بهتر بتوانید تشخیص دهید که زمان مناسب برای تعویض باتری خودرو چه زمانی می باشد و اینکه چطور می توانید کارهایی را انجام دهید تا به طول عمر باتری خودرو کمک کنید.
دقت داشته باشید که با مشاهده حتی کوچکترین مورد از عواملی که در این مقاله تحت عنوان مواردی که منجر به کاهش عمر باتری خودرو می شوند اشاره کرده ایم نیاز است که شما به یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید و سر خود اقدام و کاری را بر روی باتری خودرو انجام ندهید.
اگر باتری خودرو نو باشد باز نیاز به شارژ کردن دارد؟
برخی از باتری ها هستند که به طور کامل شارژ می شوند. اگر خودرو شما از این نوع باتری ها برخوردار باشد در صورن نو بودن هیچ نیازی به شارژ کردن آن ها نیست.
تعویض باتری خودرو چقدر زمان می برد؟
اگر باتری به طور کامل خالی شده باشد که زمان زیادی نیاز است که آن را تعویض کرد.
باتری های خودرو چند سال بدون مشکل می توانند کار کنند؟
به طور معمول و در شرایط عادی، هر باتری می تواند بین ۴ تا ۵ سال، بدون مشکل کارایی داشته باشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


carworks-logo e-namad-logo
آدرس 
تهران – بزرگراه شهید سردار سلیمانی – چهار راه دردشت ( مترو علم و صنعت ) – ابتدای خیابان شهید حیدرخانی – پلاک 48
 
021-77199569-70
09126381525 مدیریت (مهندس احمد زنجانی) 
09126381526 مشاوره (مهندس کامران زنجانی)
 کارت آزمون
کارنامه آزمون
آموزش برق خودرو
آموزشگاه برق خودرو
دوره آموزشی برق خودرو
سئو سایت
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp