یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
بازار خودرو ایران یکی از بازارهای بزرگ خودرو جهان و بزرگ‌ترین در خاورمیانه محسوب می‌شود و طبق آمار رسمی میزان تقاضا در بازار ایران ۱.۶ میلیون دستگاه خودرو در سال است. همین تقاضای زیاد موجب شده تا شرکت‌های مختلفی برای تولید و مونتاژ خودرو شکل بگیرند و با توجه به امکانات و قابلیت‌هایشان بخشی از نیاز داخل کشور را تامین کنند. خودروسازان راین یکی از تولیدکنندگان اتومبیل ایرانی است که کار خود را از سال ۱۳۸۲ شروع کرده و جسته و گریخته محصولاتی را عرضه کرده است. راین یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنایع خودروسازی کرمان (کرمان موتور) به حساب می‌آید که در دهه ۸۰ محصولات هیوندای کره را روی خط تولید داشت و در دهه ۹۰ به مونتاژ تولیدات گریت وال و فاو چین مشغول بود. جدیدترین محصول این شرکت، راین R3، مدل مونتاژی اسکایلارک Q1 چینی است.
شرکت خودروسازان راین سال ۱۳۸۲ به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنایع خودروسازی کرمان (کرمان موتور) تاسیس شد. طراحی و ساخت کارخانه راین در ارگ صنعتی جدید بم در دو فاز انجام گرفت که هر دو فاز دارای سالن بدنه، سالن رنگ و سالن تزئینات است. فاز اول ۹۵ هزار متر مربع و فاز دوم ۲۰۰ هزار متر مربع مساحت دارد که می‌توانند در هر ساعت ۴۰ دستگاه خودرو تولید کنند.
اولین خودرویی که در فهرست خودروسازان راین ثبت شد، هیوندای ورنا (اکسنت) بود. قرارداد همکاری خودروساز ایرانی و کره‌ای در سال ۱۳۸۲ به امضا رسید و اولین سری هیوندای ورنا در خرداد ۸۳ تولید و در شهریور ماه همان سال تحویل مشتریان شد. بعد از آن نوبت به هیوندای آوانته (النترا) رسید تا توسط خودروسازان راین به بازار ایران عرضه شود.
در سال ۱۳۸۹، شریک تجاری خودروسازان راین تغییر کرد و به جای محصولات هیوندای، خودروهای گریت وال چین روی خط تولید قرار گرفت. تولید گریت وال ولکس C30 در اواخر سال ۱۳۹۰ شروع شد. سه سال بعد، شرکت راین همکاری با یک شریک چینی دیگر به نام فاو را شروع کرد که منجر به مونتاژ و عرضه خودرویی به نام راین V5 شد.
کار بر روی پنجمین محصول راین در سال ۱۳۹۷ شروع شد و بعد از ۴ سال مدل مونتاژی اسکایلارک Q3 در ایران رونمایی شد که فروش آن از آبان ماه ۱۴۰۱ با نام راین R3 شروع می‌شود.
خودروسازان راین بعد از عرضه راین R3، محصول دیگری را به مشتریان ایرانی معرفی خواهد کرد. این خودرو در چین با نام کاوی K150 عرضه می‌شود و اولین پیکاپ راین است.
خودروسازان راین هنوز شرایط کامل فروش راین R3 را اعلام نکرده، اما این خودرو به صورت نقدی و به قیمت ۴۴۹ میلیون تومان از اول آبان ۱۴۰۱ در دسترس خریداران قرار می‌گیرد.
فروش آنلاین خودرو
نویسنده: میلاد قزللو
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp