یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
مزایده یا حراج خودرو، یک راهکار رقابتی برای فروش خودرو است. در مزایده، خودروی عرضه شده به بیشترین قیمت پیشنهاد شده به فروش می‌رسد.
در سال‌های اخیر، شرکت‌های سایپا و ایران خودرو برای برخی محصولات خود اقدام به برگزاری مزایده می‌کنند. همچنین سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی نیز خودروهای خارجی رسوبی موجود در گمرک کشور را به صورت مزایده‌ای به فروش می‌رساند.
شرکت خودروسازی سایپا، هر چند ماه یکبار اقدام به برگزاری مزایده محصولات ناقص یا ایراددار خود می‌کند. قیمت نهایی خرید این خودروها تفاوت قابل توجهی با قیمت رسمی آن‌ها دارد. از همین رو برخی از متقاضیان خودرو ترجیح می‌دهند با شرکت در این مزایده‌ها اقدام به خرید خودرو کنند. فردی که بیشترین قیمت را برای محصول پیشنهاد داده باشد، برنده مزایده است.
شرکت خودروسازی ایران خودرو نیز مانند سایپا، خودروهای ناقصی که مدتی در پارکینگ این خودروسازی باقی مانده را از طریق مزایده به فروش می‌رساند.
خودروهای صفر خارجی که در این سال‌ها به دلیل مشکلات ثبت سفارش با مشکل ترخیص از گمرک روبه‌رو شده‌اند، به دلیل شرایط نامناسب نگهداری دچار استهلاک و آسیب می‌شدند. به همین دلیل سازمان اموال تملیکی این خودروهای خارجی رسوبی را در سایت خود به مزایده گذاشت و منابع حاصل از فروش این خودروها به خزانه دولت واریز شد.
روز شنبه، ۱۶ مهر ۱۴۰۱، پاکت قیمت‌ پیشنهادی متقاضیان مزایده خودروهای رسوبی وارداتی در محل سازمان امور تملیکی با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و قضایی انجام و نتایج آن اعلام می‌شد.
ارزش پایه کارشناسی ۱۰۴۰ خودرو سواری خارجی بیش از ۲۰۳۷ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.
بنابر اعلام سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، فرایند برگزاری مزایده اینترنتی ۱.۰۶۲ خودروهای رسوبی وارداتی از ساعت ۸ پنجشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۱ انجام شد.
فروش آنلاین خودرو
نویسنده: فاطمه امین الرعایا
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp