یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
بیش از ۲۰۰۰ خودروی صفرکیلومتر وارداتی به دلایل متعدد در بنادر و پارکینگ‌های گمرک در حال خاک خوردن بودند و سازمان اموال تملیکی برای جلوگیری از تضییع این خودروها توانسته جواز فروش بیش از نیمی از آن‌ها را دریافت کرده و دور نخست مزایده خودروهای وارداتی رسوبی را برگزار کند.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از برگزاری دور جدید مزایده خودروهای رسوبی وارداتی خبر داد.
وی اظهار کرد: «از میان حدود ۱۰۶۲ دستگاه که قرار بود در دور نخست مزایده خودروهای وارداتی رسوبی به فروش گذاشته شود حدود ۷۵ دستگاه به فروش نرفت. در واقع ۵۸ دستگاه به دلیل مغایرت در مشخصات از مزایده خارج شد و ۱۷ دستگاه خودرو نیز به فروش نرفت.»
او ادامه داد: «استارت مزایده این ۷۵ دستگاه از امروز زده می‌شود و اطلاعیه‌های مربوطه منتشر خواهد شد تا تکلیف این خودروها تا قبل از ۱۵ آبان‌ماه مشخص شود.»
گفته می‌شود ۲۲ دستگاه پورشه واقع در مازندران از جمله این خودروها هستند. جزئیات سایر خودروها نیز اعلام خواهد شد.
رییس سازمان اموال تملیکی کشور ضمن اشاره به اعلام اسامی برندگان مزایده خودروهای وارداتی رسوبی گفت: «بالغ بر ۱۲ هزار پیشنهاد برای خرید این تعداد خودرو ارسال شد. شش هزار از پیشنهادات از سوی ۲۰ هزار ثبت‌نامی جدید بود. صرفا یک نفر شخص حقیقی برای ۲۸۱ خودرو  و یک شخص حقوقی نیز برای ۲۵۸ خودرو درخواست ارسال کرده بود.»
براساس گفته‌های وی ۱۰ نفری که بیشترین پیشنهاد را ارائه کرده‌اند همگی از مزایده‌گران حرفه‌ای و قدیمی هستند.
گفتنی است که متقاضیان خرید که در این مزایده شرکت کرده و ضمانت نامه بانکی گذاشته‌اند، طبق شرایط و ضوابط مزایده بایستی اصل ضمانت‌نامه‌های خود را حداکثر تا ساعت ۹ صبح شنبه به ادارات کل اجرایی استان‌ها تحویل می‌دادند.
سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اعلام کرد: «روز سه‌شنبه دوازدهم مهر۱۴۰۱ آخرین مهلت بازدید و ثبت قیمت پیشنهادی برای شرکت در مزایده خودروهای سواری خارجی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی است.»
گفته می‌شود پاکت‌های قیمت پیشنهادی متقاضیان، روز شنبه مورخ ۱۶ مهرماه با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی و قضایی بازگشایی و نتایج اعلام خواهد شد.
براین اساس، افرادی که دارای امضای الکترونیکی هستند فقط فردا (سه شنبه) فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) نسبت به ارائه قیمت پیشنهادی اقدام کنند.
بیش از ۱۰۰۰ دستگاه خودروی موسوم به پرونده ثبت سفارش به زودی به مزایده گذاشته می‌شوند. البته این خودروها هنوز تعیین برائت نشده‌اند، و اقدام سازمان اموال تملیکی تنها برای جلوگیری از تخریب آن‌ها است. در صورت اعلام برائت، خودروها به مالکین اصلی بازگردانده می‌شوند. خودروها از همه لحاظ در سلامت کامل به سر می‌برند و هیچ‌یک از اجزای آن‌ها به سرقت نرفته یا تخریب نشده است.
مزایده خودروهای وارداتی رسوبی ۷ مهر و از طریق سامانه مزایده الکترونیک دولت برگزار می‌شود. برای شرکت در این مزایده ابتدا باید جهت ثبت نام و دریافت گواهی امضای الکترونیکی یا همان توکن به یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور مراجعه کرد.
پس از ثبت نام و دریافت توکن، متقاضیان و مدعوین مالکیت از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه (۷ مهرماه) الی ۱۲ شب روز سه‌شنبه (۱۲ مهرماه) می‌توانند به آدرس eauc.setadiran.ir مراجعه کرده و پس از مشاهده لیست خودروهای موجود، قیمت پیشنهادی برای موارد دلخواه را ارائه دهند. هیچ محدودیتی روی تعداد خریدها اعمال نشده و متقاضیان قادر به ارائه پیشنهاد برای بیش از یک خودرو هستند. البته در ازای هر خودرو، ۱۵ درصد قیمت آن باید به عنوان سپرده تضمینی پرداخت شود.
 برندگان مزایده در روز شنبه مورخ ۱۶ مهرماه اعلام می‌شوند و سپس به مدت سه روز فرصت دارند کارهای مربوط به تسویه را انجام دهند. همچنین افرادی که پس از سپرده‌گذاری به هر دلیلی از خرید خودرو منصرف شده‌اند، تا ساعت ۱۴ روز پنجشنبه (سیزدهم مهرماه) وقت دارند به سایت ستادیران مراجعه کرده و انصراف خود را اعلام کنند.
نوع خودروها و موجودی آن‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

نوشته دور دوم مزایده خودروهای وارداتی رسوبی به زودی برگزار خواهد شد اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp