یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها

واردات خودرو در کنار موضوعاتی همچون حذف فرآیند قرعه کشی از برنامه‌های مهمی است که وزارت صمت برای کنترل بازار و بهبود عملکرد صنعت خودرو برای سال ۱۴۰۱ در نظر دارد. موضوع واردات خودور توسط خودروسازان نیز مطرح شده به طوری که اگر قرار است، خودرویی در داخل با عمق ساخت داخل ۴۰ درصدی تولید شود، امکان واردات آن توسط خودروساز نیز وجود داشته باشد.
سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت در رابطه با واردات خودرو توسط دو شرکت ایران خودرو و سایپا اعلام کرد:
واردات خودرو چند شرط دارد؛ یکی اینکه باید نمایندگی پس از فروش داشته باشند، دوم اینکه نمایندگی رسمی خودروساز خارجی داشته باشد و اینکه وقتی خودرویی وارد می‌شود باید در مقابلش انتقال فناوری انجام دهند. هرکسی که شرایط را  دارا باشد می‌تواند خودرو وارد کند.
وزیر صمت در پاسخ به این سوال که پس یعنی این دو شرکت می‌توانند خودرو وارد کنند تصریح کرد: اگر شرایط را دارا باشند مانعی ندارد.
وزیر صمت در پاسخ به این سوال که با واردات خودرو توسط این دو شرکت خودروسازی آیا به تولید ملی آسیبی وارد نمی‌شود، عنوان کرد:
فاطمی امین در ادامه افزود: نکته دیگر اینکه در سبد محصولات داخلی خودروی اقتصادی با کیفیت نداریم. شرکت‌های خودروساز کار را شروع کردند و این محصولات در سال آینده به بازار می‌رسد و ما یک سال کمبود محصولی با قیمت مناسب و با کیفیت لازم را داریم. این خلا را از طریق واردات تامین می‌کنیم و به همین دلیل در ایین نامه ذکر شده که اولویت واردات با خودروهای اقتصادی است.
آگهی‌های انواع خودرو را در دیوار ببینید
***
اخبار خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.
وام خرید خودرو بازنشستگان تامین اجتماعی | شرایط و جزئیات
دور جدید مزایده خودروهای خارجی رسوبی در گمرک
آشنایی با وام خرید خودرو سایپا
وام خرید خودروی خارجی بدون ضامن
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp