یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

فهرست مطالب
رامین جوادی Ramin-Javadi نامی ایرانی در عرصه ی آهنگسازی و تهیه موسیقی متن فیلم که به واسطه ی موفقیت های بسیارش همچون آهنگسازی سریال «فرار از زندان»، «گیم آف ترونز» و «بازی تاج و تخت» برای ایرانیان افتخارآفرینی کرده است. در این مطلب شما را با بیوگرافی رامین جوادی آشنا می کنیم.
بیوگرافی رامین جوادی همسر رامین جوادی بهترین خوانندگان ایران بهترین خواننده جهان بیوگرافی افراد مشهور موفق ترین افراد جهان موفق ترین ایرانی بهترین آهنگساز ایرانی جالب و خواندنی
رامین جوادی آهنگساز و تهیه کننده موسیقی متن فیلم و سریال دارای اصالت ایرانی می باشد که در سال ۱۹۷۴ در دویسبورگ آلمان غربی به دنیا آمد. او حاصل ازدواج یک مرد ایرانی و زنی آلمانی است. آقای جوادی فارغ التحصیل رشته موسیقی از دانشگاه آمریکا است که پس از اتمام تحصیلات خود نوزاندگی و کمی بعد آهنگسازی را در پیش گفت. درصد زیادی از شهرت رامین جوادی برای کسب جایزه گرمی برترین موسیقی متن فیلم سینمایی «مرد آهنین»، «مارول» و نیز سریال «تاج و تخت»، «فرار از زندان» می باشد.
در بیوگرافی رامین جوادی مطالعه می کنید که وی در نوزدهم ماه جولای سال ۱۹۷۴ مصادف با بیست و هشتم تیرماه سال ۱۳۵۳ در شهر دویسبورگ آلمان متولد گردید. پدر جوادی ایرانی و دکتر بود که به آلمان مهاجرت نموده و با یک خانم آلمانی ازدواج کرده است. بنابراین رامین جوادی نیز در این کشور متولد شد. والدینش وقتی او کودک بود، مشوق حضور او در کلاس های موسیقی شدند. ابتدا در ۱۱ سالگی ارگ و سپس در ۱۳ ساله بودن خود به یادگیری سایر سازهای پیانو و گیتار به طور حرفه ای یاد گرفت. او در حال حاضر به سازهای پیانو، گیتار، ارگ، کیبورد، سینث سایزر مسلط می باشد. در کنار آهنگسازی به نوشتن ترانه نیز مشغول شد و وقتی ۱۵ سال داشت، به گروه موسیقی راک پیوست. بعد از تمام تحصیلات دبیرستان به آمریکا برای تحصیلات دانشگاهی رفت و در آمریکا به کالج موسیقی برکلی در زمینه موسیقی تحصیل کرد.
آقای جوادی بعد از پایان دانشگاه، در سال ۱۹۹۸ نظر هانس زیمر، موسیقی دان و آهنگساز مشهور آلمانی واقع شد. هانس زیمر بعد از کمی او را در شرکت آهنگسازی خودش استخدام نمود. در واقع شروع او به کار آن هم به صورت جدی از همین جا بود. سپس به لس آنجلس رفت و دستیار کلاوس بادت آهنگساز مطرح آلمانی گردید، پس از گذشت کمی کمک کم دیگر چهره های موفق و استادهای این عرصه توجه شان به او جل شد و توانست آهنگسازی فیلم های «ماشین زمان» در سال ۲۰۰۲، «دزدان دریایی کارائیب؛نفرین مروارید سیاه» در سال ۲۰۰۳، فیلم کمدی «یکی باید کوتاه بیاید» در سال ۲۰۰۳ را انجام دهد که به خاطر فیلم سینمایی «یکی باید کوتاه بیاید» نامزد دریافت جایزه اسکار برترین موسیقی متن گردید.
در سال ۲۰۰۴ تصمیم به استقلال در آهنگسازی گرفت و نخستین موسیقی متن خویش را با رزا رپر مطرح آمریکایی برای فیلم سینمایی تیغه؛ ۳گانگی تهیه نمود. کارگردان این فیلم دیوید گویر بود که پس از تولید این کار رامین جوادی با دیوید گویر وارد رابطه ای جدی تر جهت آهنگسازی فیلم و سریال گردید. از آن پس آهنگ هایی برای زیمر در فیلم های این کارگردان همچون «بتمن» در سال ۲۰۰۵، «جزیره» در سال ۲۰۰۵ می سازد. در سال ۲۰۰۵ بود که به خاطر تهیه موسیقی متن سریال محبوب و مشهور فرار از زندان و نیز سریال پادشاهان فرار نامزد دریافت جایزه اِمی گردید.
در سال ۲۰۰۶ آهنگسازی نخستین طرح انیمیشنی سونی با اسم فصل شکار را انجام داد و پس از آن سال ۲۰۰۸ در دومین بخش همین انیمیشن آهنگسازی کرد و چندین بار باز هم با سونی همکاری نمود. در ۲۰۰۷ هم برای موسیقی فیلم «آقای بروکس» نامزد دریافت جایزه موسیقی جهانی گردید.
Ramin-Javadi
رامین جوادی در سال ۲۰۰۸ برای فیلم های سینمایی «فریب»، و «مرد آهنی» آهنگسازی نمود که مرد آهنی در آن هنگام به شهرت و محبوبیت خوبی رسید و حتی از نظر تجاری برای او موفقیت آمیز بود. در تمامی جهان تقریبا ۵۸۵ میلیون دلار فروش کرد. جوادی به خاطر این آهنگسازی نامزد دریافت جایزه گرمی برترین موسیقی متن گردید.  در سال ۲۰۰۹ آهنگسازی فیلم «متولد نشده» و سریال «فلش فوروارد» را بر عهده گرفت که اتفاقا کارگردان آن ها هم گویر بود، او دومین مرتبه به خاطر آهنگسازی این سریال نامزد دریافت جایزه اِمی گردید.
آقای جوادی در ۲۰۱۰ وارد همکاری با کمپانی فیلمسازی برادران وارنرز شد و آهنگسازی فیلم سینمایی «برخورد تایتان ها» را انجام داد. در ۲۰۱۰ بود که موسیقی متن بازی ویدئویی معروف «مدال افتخار» را هم آماده کرد. در ۲۰۱۱ با شبکه اچ بی او وارد همکاری شد و با آهنگسازی موسیقی متن سریال محبوب و فوق العاده مشهور «تاج و تخت» به شهرت خیلی زیادی دست پیدا کرد. شاید بتوان این مرحله را نقطه ی عطف ااین هنرمند و یکی از آثار باارزش و قوی او دانست. سریال تاج و تخت یک سریال معروف به خصوص در ایران بود که آهنگسازی آن توسط رامین جوادی، موجب درخشش بیشتر اسم ایرانیان در عرصه ی هنر و آهنگسازی و افتخارآفرینی برای ما گردد. او برای این اثر خود بارها جایزه های نفیسی همچون جایزه اِمی در ۲۰۱۸ به دست آورد. او حتی به خاطر آهنگسازی فصل ۷ این سریال دوباره, جایزه گرمی برترین موسیقی متن را دریافت کرد. وی در سال ۲۰۱۱ با شبکه جی بی اس (GBS) همکاری نموده و جهت آهنگسازی سریال «مظنون» با این شبکه قرارداد عقد نمود.
در سال ۲۰۱۳ رامین جوادی آهنگسازی فیلم سینمایی حاشیه اقیانوس آرام تهیه شده در ژانر علمی – تخیلی بر عهده گرفت. سپس آهنگسازی سریال دگردیسی در ژانر ترسناک را انجام داد. این آهنگسازی بسیار مورد توجه قرار گرفت و دوباره موجب درخشیدن او رد این عرصه گردید. در ۲۰۱۶ موسیقی متن فیلم سینمایی «وارکرفت» و سریال «وست ورلد» و بعد از آن آهنگسازی فیلم «دیوار بزرگ» در زانر علمی- تخیلی را عهده دار شد. در ۲۰۱۹ آهنگسازی انیمیشن «سگ ملکه» را انجام رساند که تمامی این آثار موفقیت های پیاپی او به شمار می روند.
در ۲۰۱۹ موفق به کسب جایزه دوم اِمی به خاطر آهنگسازی بینظیر قسمت ۳ سریال «بازی تاج و تخت» گردید و به عنوان آهنگساز کامل فصل ۸ بازی تاج و تخت سومین مرتبه نامزد دریافت جایزه گرمی گردید.

آهنگساز معروف رامین جوادی افتخار ما ایرانیان مدتی است که با خانمی به نام «جنیفر هاوکس» از مدیرهای اجرایی صنعت فیلم ازدواج نموده است. حاصل این ازدواج دوقلویی دوست داشتنی است.
 
سریال
منبع : آرگا
بیوگرافی محمد عمری بازیکن جوان پرسپولیس با عکس
بیوگرافی شیوا بلوریان بازیگر و مجری تلویزیون +عکس
بیوگرافی سام قریبیان بازیگر +عکس
رحمان عموزاد خلیلی کشتی گیر کیست + مدال ها
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پربازدید
زمان مناسب تعویض شمع های اتومبیل
اگر خودرو یکباره خاموش کرد چه مواردی باید بازبینی گردند؟
چرا پدال گاز را فشار می دهید، سرعت موتور کم می شود
در مسافتهای پیوسته پرگاز موتور سکته (مکث) دارد
عرضه کلیه محصولات سایپا بدون قرعه کشی -مهر1401
عیب یابی و تعمیر
راه های جلوگیری از خرابی برق خودرو
اگه ماشینم تو جاده خراب شد چیکار کنم؟
راهنمای عیب یابی خودرو چیست ؟
نحوه عیب یابی خودروهای لوکس
عیب یابی سیستم مدیریت موتور
اخبار روز
نایب قهرمانی شاگردان شمسایی با گل به خودی
معرفی اینفینیتی QX50 مدل 2023 (عکس)
راه های جلوگیری از خرابی برق خودرو
بیوگرافی رامین جوادی آهنگساز معروف ایرانی تبار
بیوگرافی محمد عمری بازیکن جوان پرسپولیس با عکس
کدام لوازم یدکی‌ها باید شناسه و کد رهگیری داشته باشند؟
اگه ماشینم تو جاده خراب شد چیکار کنم؟
بیوگرافی شیوا بلوریان بازیگر و مجری تلویزیون +عکس
راهنمای عیب یابی خودرو چیست ؟
جدیدترین قیمت‌ها در بازار طلا و سکه؛ مهر ۱۴۰۱
تلف شدن ۲۸ راس گوسفند در تصادف اردبیل
نحوه عیب یابی خودروهای لوکس
عیب یابی سیستم مدیریت موتور
چرا هنگام درگیری کلاچ صدا می دهد؟
قیمت جدید خودروهای هیوندای -مهر 1401
اسامی واردکنندگان مجاز خودرو اعلام می‌شود
زمان قرعه کشی محصولات ایران خودرو ؟
ماجرای قتل یک مرد داخل خودروی پراید در سنندج
برندگان خودروهای رسوبی گمرک امروز مشخص می‌شوند
پردرآمدترین فوتبالیست های جهان در 2022
عیب یابی روشن نشدن خودرو
تویوتا کرولای ۶۰۰ میلیون تومانی به ایران می رسد؟
علت نفوذ روغن به بالای پیستون و سوختن آن با هوا
تیرآهن هاش چیست؟ تیرآهن H از کجا بخریم؟
عیب یابی مشکلات فنی خودرو
اخبار داغ
قیمت سایپا کوئیک ارزان‌ترین خودروی اتوماتیک کشور
خطرات عیوب و کندگی عاج لاستیک خودرو را جدی بگیرید
خودرو چگونه سرعت می گیرد؟
تغییر در اندازه فاق لاستیک چه تاثیری بر خشکی و نرمی حالت رانندگی خودرو می گذارد؟
ال ۹۰ و رانا با کیفیت‌ترین خودروهای ایرانی لقب گرفتند
خودرو
سدان، کراس اوور و هاچ بک جدید ایران خودرو در راه است
مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱ رونمایی شد (عکس)
مشخصات فنی خودرو های پرفروش ایرانی
لینکلن نویگیتور ۲۰۱۸ بزرگ‌ ترین شاسی‌ بلند دنیا +عکس و مشخصات
قیمت و مشخصات فنی ام وی ام ۳۱۵ جدید + عکس MVM 315
مسابقات
نگاهی به کلکسیون ماشین سرخیو راموس +عکس
فرانسه قهرمان لیگ ملت های والیبال 2022 شد
برگزاری اولین مرحله مسابقه موتور ریس بانوان کشور +اسامی برندگان
تصویر| هدیه لاکچری که ستاره فوتبال بعد از رکوردزنی به خودش داد
فرمول یک | قهرمانی ورشتپن در روز تصادف همیلتون
آشپزی
طرز تهیه مغذی‌ترین سالاد تابستانی با سس گشنیز
طرز تهیه چیزکیک لیمویی بدون ژلاتین با سس مخصوص
گیاه پای خر چیست و چه فوایدی دارد؟
طرز تهیه کشک و بادمجان +(مرحله به مرحله)
طرز تهیه نان مغزدار امپاندا؛ پیراشکی گوشت اسپانیایی با خمیر جادویی
source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp