یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
روشن شدن هر یک از چراغ های آمپر، چک و استپ‌ دلیل مخصوص به خود را دارد و در مواقعی خاص رخ می‌دهد. با شناخت دقیق علت هر کدام میتوانیم به سرعت منشأ را شناسایی و آن را در زمانی کوتاه خاموش کنیم. در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم.
روشن شدن چراغ استپ به دلایل متعددی همچون کاهش سطح روغن ترمز، بالا بودن ترمز دستی و یا مشکل در میکروسوئیچ آن، اتمام لنت ترمز، قرارگیری خودرو در سراشیبی، داغ شدن بیش از حد موتور و پاره شدن تسمه تایم رخ می‌دهد. توجه داشته باشید که با روشن شدن این چراغ هر جایی که بودید، باید سریع توقف کنید و تا این چراغ خاموش نشده، نمی‌توانید حرکت کنید.
این چراغ با چراغ‌های هشداردهنده دیگری همچون روغن، سیستم خنک کننده، ترمز دستی، روغن ترمز و سیستم الکترونیکی ترمز نیز در ارتباط است و به همین دلیل باید تا جای ممکن سریع و قبل از استارت رفع شود.
روشن شدن چراغ آمپر آب به طور واضح نشان می‌دهد که دمای آب در رادیاتور خیلی بالا رفته و به دنبال آن دمای موتور نیز در حال بالا رفتن است. اگر راهکار درستی در این موقعیت انجام نگیرد، خطر جوش آوردن ماشین تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند.
از دلایل اصلی روشن شدن چراغ آمپر آب می‌توان به کم شدن سطح آب رادیاتور، هوا گرفتن رادیاتور، خرابی فن‌های خنک کننده رادیاتور، مشکل ECU، ایراد در فشنگی اشاره کرد.
برای یافتن مشکل و خاموش کردن این چراغ به صورت زیر عمل کنید:
روشن شدن چراغ چک به علت های مختلفی رخ می‌دهد و ممکن است تا در رانندگی روشن شود. اصلی‌ترین دلایل روشن شدن این چراغ را می‌توان ایرادات مبدل کاتالیزور، آسیب سنسور جریان هوا خرابی و ایرادات باتری خودرو، باز بودن درب باک خودرو، خرابی سنسور اکسیژن، نشتی خلاء، خرابی سیستم چرخشش گاز اگزوز، ایراد در انژکتور بنزین، خرابی شمع های خودرو، خرابی کوئل، ایراد در سنسور MAF، فرسودگی وایر ها، مشکل در سوخت خودرو، نصب کردن غلط دزدگیر خودرو و خرابی ترموستات عنوان کرد.
آیا می‌دانید که توربوشارژ چیست و خودروهای دارای آن چه ویژگی هایی دارند؟
بعد از روشن شدن این چراغ لازم نیست تا خودرو را متوقف کنید؛ اما اگر پس از طی مسافتی چراغ چک خاموش نشد، باید دنبال مشکلات جدی‌تری در خودرو باشید.
ارتباط با ما
تلفن تماس:
 ۰۲۱۴۸۲۸۷

دفتر مرکزی : تهران- اشرفی اصفهانی-خیابان سیمون بولیوار- خیابان سجاد – آقای امداد
ایمیل: info[@]aghayeemdad.com
مجوز های آقای امداد
مجوز اتحادیه امداد خودروی تهران
مجوز کسب کار مجازی آقای امداد
خدمات آقای امداد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp