یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها

با دستور اسفندماه سال گذشته رئیس‌جمهور، و با هدف حمایت از مصرف‌کنندگان و رفع انحصار ایران‌خودرو و سایپا، مقرر شد شرایط لغو ممنوعیت واردات خودرو توسط وزارت صمت بررسی و به هیات دولت ارائه گردد.
رئیس مجمع واردات با بیان اینکه دولت باید مراقب واردات خودرو و حفظ منافع مردم باشد، گفت: «اگر همه مراحل بر اساس پیش‌بینی‌ها جلو برود، احتمالا خودروهای خارجی از دی‌ماه وارد بازار می‌شوند.»
علیرضا مناقبی در خصوص واردات خودرو اظهار کرد:
«به نظر می‌رسد از ابتدای مهر امکان واردات خودرو وجود داشته باشد ولی از آنجا که شرکت واردکننده بر اساس قانون باید فرآیند ثبت سفارش را طی کند. همچنین مراحل تخصیص و تامین ارز را نیز بگذراند. اگر همه مراحل بر اساس آنچه پیش‌بینی‌شده جلو برود، احتمالا از آذر و دی‌ماه باید شاهد ورود خودروهای وارداتی به بازار کشور باشیم.»
رئیس مجمع واردات با اشاره به ممنوعیت چهار ساله واردات خودرو افزود: «حدود چهار سال از ممنوعیت واردات خودرو گذشته و متاسفانه واردات خودرو، از یک مساله کوچک و متعارف در تجارت بین‌المللی تبدیل به یک ابرمساله شده است.»

مناقبی ادامه داد: «واقعیت این است که در طول سال‌های گذشته، اهتمام ویژه‌ای نسبت به آرا و نظرات نخبگان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی صورت نگرفته و تصمیم‌گیری‌ها منطبق بر واقعیت جامعه نبوده است. به همین دلیل است که معتقدم موضوعاتی که به‌سادگی قابل رفع‌و‌رجوع بوده‌اند، تبدیل به ابر‌مساله شده‌اند.»
آگهی‌های انواع خودرو را در دیوار ببینید
وی در ادامه توضیحاتش گفت:
رئیس مجمع واردات با تاکید بر این نکته که باید به سمتی برویم که همه مردم از آزادسازی واردات خودرو منتفع شوند، تصریح کرد: «متاسفانه گاهی اوقات شاهد هستیم اعطای مجوزها و رفع ممنوعیت‌ها، به اسم مردم ولی به کام برخی گروه‌های خاص اتفاق می‌افتد. بنابراین باید از تجربه‌های گذشته درس گرفت. لازمه این کار این است که تشکل‌های اقتصادی تخصصی مربوطه که از بدنه بخش خصوصی تشکیل شده‌اند، در مسیر تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری و اجرای آیین‌نامه قرار گیرند.»
وی در مورد واردات خودروهای لوکس تصریح کرد:
در دیوار بخوانید: 
***
اخبار خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.
 
وام کمک هزینه خرید خودرو در سال ۱۴۰۱
فرآیند واردات خودرو آغاز شد
حذف سامانه یکپارچه فروش خودرو
جزئیات جریمه استفاده از تلفن همراه حین رانندگی
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp