یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها

چندی پیش تصمیم گرفته شد تا به منظور ایجاد شفافیت، عرضه خودرو تنها از طریق «سامانه یکپارچه فروش خودرو» انجام شود. سامانه فروش خودرو از سوی وزارت صمت عملیاتی شد که البته با مقاومت‌هایی از سمت خودروسازان خصوصی مواجه بود؛ سامانه‌ای که به گفته وزارت صمت باعث می‌شود برنامه فروش خودروسازان شفاف‌تر از روش قرعه‌کشی باشد.
آن‌طور که معاون حمل‌ونقل وزارت صمت اعلام کرده، در نیمه دوم سال‌ جاری قرعه‌کشی بر مبنای ثبت‌نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو نخواهد بود. به گفته منوچهر منطقی، از این سامانه به‌منظور نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بر تعداد فروش مجاز خودرو، تحویل به‌‌‌‌موقع خودروهای ثبت‌نامی و همچنین اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی استفاده خواهد شد.
وزارت صمت انتقادها به سامانه یکپارچه فروش خودرو را نپذیرفت و حتی با وجود اذعان یکی از معاونانش به عدم‌صلاحیت فنی و ایمنی این سامانه، سه ‌دوره فروش را در آن برگزار کرد، اما حالا به عمر آن (در بخش فروش) پایان داده است.
پیش‌تر قرار بود در نیمه دوم سال‌جاری، هر ماه ۱۰۰ ‌هزار دستگاه خودرو از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه شود؛ اما حالا با توجه به حذف آن، فروش خودروها از طریق بورس‌کالا یا از مسیر پلتفرم داخلی خودروسازان انجام خواهد شد.

همچنین ۶۰۰ ‌هزار دستگاه خودرویی که وزارت صمت وعده عرضه آنها را در نیمه دوم سال داده، متعلق به همه شرکت‌های خودروساز داخلی، اعم از دولتی و خصوصی است.
آن‌طور که معاون حمل‌ونقل وزارت صمت عنوان کرده، در نیمه دوم امسال، عرضه همه خودروهای شرکت سایپا و دیگر شرکت‌های خودروساز با توجه به متعادل بودن عرضه و تقاضا، از سوی خود شرکت‌ها یا از طریق بورس‌کالا انجام می‌شود. به گفته منطقی، ایران‌خودرو نیز در نیمه دوم امسال، فروش خودروهای تولیدی‌اش را در سامانه یکپارچه فروش خودرو شرکت اجرا خواهد کرد.
معاون حمل‌ونقل وزارت صمت در حالی از عرضه خودرو در بورس‌ کالا گفته که در حال حاضر تعداد کمی از محصولات خودروسازان در این بستر عرضه می‌شود و پرتیراژها جایی در آن ندارند.
پیش از این، برخی خودروها از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو، برخی از طریق سامانه داخلی خودروسازان و بخشی دیگر نیز به‌واسطه بورس‌ کالا عرضه می‌شدند. حالا سامانه یکپارچه حذف شده و فروش به بورس‌کالا و سیستم داخلی خودروسازان محدود است. باید منتظر ماند و دید که وزارت صمت مجوز عرضه محصولات بیشتری را از این مسیر صادر خواهد کرد یا خیر.
در دیوار بخوانید:
***
اخبار خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.
وام کمک هزینه خرید خودرو در سال ۱۴۰۱
فرآیند واردات خودرو آغاز شد
واردات خودرو چه زمانی آغاز می‌شود؟
جزئیات جریمه استفاده از تلفن همراه حین رانندگی
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp