یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
تا به حال چندبار با استارت نخوردن ماشین خودتان روبرو شده اید؟! هر بار مشکل از چه بخشی بود؟ این مشکل به علت های متنوع و مختلفی رخ می‌دهد.
علت استارت نخوردن ماشین چیست؟ چه کنیم؟
از شکستگی سیم پیچ، محکم نبودن اتصالات الکترونیکی، سولفاته شدن باتری، آسیب دیدگی اتصالات استارت، خرابی سوئیچ، کثیفی فیلتر هوا، آسیب دیدگی انژکتور، سوپاپ معیوب و استارت، خرابی ECU یا MAF، مشکلات دینام، شکستگی سیم پیچ تا خرابی کلاه توزیع برق (دلکو)، آسیب پمپ سوخت و رله، تمام شدن بنزین ماشین، قفل بودن فرمان اتومبیل، ایراد در شمع های ماشین، لقی یا پارگی تسمه تایم می‌توانند باعث شوند تا ماشین استارت نخورد.
اما بررسی و شناخت همه‌ی این موارد کار راحتی نیست و زمان زیادی می برد. رایج ترین این علت‌ها و نحوه رفع آن‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم.
 
استفاده از باتری در طولانی‌مدت باعث میشه تا اتصالات باتری جرم گرفته و سولفاته شوند. اگر با استارت نخوردن ماشین‌ مواجه شدید در اولین قدم به باتری سر بزنید و خوردگی اتصالات آن را برطرف کنید و دوباره استارت بزنید. به احتمال زیاد خودرو استارت زده و روشن می‌شود، اما اگر باز هم استارت نخورد، این امکان وجود دارد که باتری خوابیده باشد. مخصوصا زمانی که برای طولانی مدت از خودرویتان استفاده نکرده باشید. به همین دلیل بهتر است تا هر چند روز یکبار ماشین را روشن کنید تا کمی کار کند و دیگر باتری از کار نیافتد. برای جلوگیری از این اتفاق مقاله دیگر ما را با عنوان روش های مراقبت و نگهداری از باتری را حتما مطالعه کنید.
 
هر بخش از سیستم سوخت دارای تعدادی رابط در بخش بالایی خودش است که محکم نبودن این اتصالات الکترونیکی می‌تواند منجر به این اتفاق شود‌. بنابراین همه‌ی اتصالات داخل کاپوت رو بررسی کنید و مطمئن شوید که محکم هستند. فیوزهای آسیب دیده را شناسایی کرده و با اصلاح کردن آنها، این مشکل را خیلی راحت حل کنید.
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
همچنین شمع‌‌ها دارای یکسری الکترود هستند که این الکترودها بعد از گذشت مدتی کارایی اولیه خودشان را از دست می‌دهند و فرسوده شده و باید تعویض شوند. یکی از دلایل شایع استارت نخوردن خودروهایی مثل پراید یا پژو همین خراب بودن شمع های آن‌هاست.
خرابی شمع ها، فیوزها یا اتصالات الکترونیکی
 
وقتی که فیلتر سوخت و هوا با مشکل مواجه شوند و بیش از حد کثیف باشند، موتور به سوخت و هوای مناسب و کافی برای احتراق دسترسی پیدا نمیکند و خودرو استارت نمی‌خورد. بهترین کار آنست که شما بعد از هر ۲۰,۰۰۰ کیلومتر فیلتر سوخت و هر ۵۰۰۰ کیلومتر فیلتر هوا را تعویض کنید.
 
اگر باتری و سایر موارد بالا را بررسی کردید و مطمئن شدید که مشکلی وجود ندارد، اما همچنان استارت عمل نمی‌کند، احتمال دارد که مشکل از سوئیچ موتور باشد و نتواند آنطور که باید زبانه های قفل را درگیر کند. سوئیچ را در حالت باز قرار دهید، اگر چراغ های هشدار دهنده روشن نشدند، می‌توان گفت که سوئیچ معیوب است. برای رفع قفل فرمان هم می‌توانید با سوئیچ یدکی از حرکت پهلو به پهلو استفاده کنید.
انواع خطاها و اشتباهات رانندگی که خودروی ما را نابود می‌کند!
خرابی سوئیچ و قفل شدن فرمان
 
برای روشن کردن خودرو با استارت خراب در اولین گام باید عیب یابی روی خودرو انجام شود. در صورتی که مشکل خودرو به دلیل مواردی مثل خرابی شمع وایر یا سوختن پمپ بنزین نبود، می‌توانیم در این مرحله خودرو را با تکنیکی خاص روشن کنیم! چطور؟!
برای روشن کردن خودرو در این حالت، اول از همه سوئیچ را تا حالت آماده به استارت بچرخانید تا پشت آمپر روشن شود. در این مرحله کلاچ را گرفته و خودرو را در دنده قرار دهید. حالا خودرو را هل داده و بعد از دور گرفتن خودرو، پای خود را از روی کلاچ بردارید. در این مرحله با کمی ضربه خودرو روشن خواهد شد.
اما توجه کنید که این روش تکرار نشود، چون فشار به خیلی زیادی به قطعاتی مثل تسمه تایم و موتور وارد می‌شود و در صورتی که به طور مداوم انجام شود، دیگر نمیتوان از این قطعات استفاده کرد.
* نکته: این روش مخصوص خودروهای ترمز دستی است.
در صورت نیاز به خدمات امدادی برای رفع این مشکل در محل کافیست تا با ما در مجموعه آقای امداد تماس بگیرید. در زمانی کوتاه در کنارتان حاضر خواهیم بود.
شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷
ارتباط با ما
تلفن تماس: 02148287
دفتر مرکزی : تهران- اشرفی اصفهانی-خیابان سیمون بولیوار- خیابان سجاد- جنب تالار احسان- طبقه همکف دفتر امداد خودرو
ایمیل: info [@] aghayeemdad.com
موقیت نقشه آقای امداد
اینماد
اینماد آقای امداد
مجوز اتحادیه امداد خودرو
مجوز اتحادیه امداد خودروی تهران
شبکه های اجتماعی
اینستاگرام آقای امداد
خدمات آقای امداد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp