یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها

از اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ تا اواخر مرداد این سال با وجود رشد چند درصدی قیمت دلار، افزایش قیمت خودرو در کشور روند ثابتی داشت. در حالی که با افزایش قیمت خودرو در شهریور ۱۴۰۱، این ثبات شکسته شد و حالت صعودی به خود گرفت. تغییری که سبب شده تا بازار راکد و بدون مشتری خودرو این روزها شاهد نوسان رو به بالای قیمت باشد.
بازار در شرایطی با افزایش قیمت خودرو در شهریور مواجه شد که مرحله سوم قرعه‌کشی خودرو در سامانه یکپارچه برگزار شد. از طرفی بنا به اعلام قبلی، تا پایان شهریور ماه قرار بود تا به گفته مسئولان، شرکت‌های واردکننده خودرو مشخص شوند و آذر ماه امسال، اولین گروه از خودروهای وارداتی به کشور برسند.
بنابراین چنین به نظر می‌رسد که با پایان قرعه‌کشی خودرو که در آن متقاضیان عادی شانس کمتری برای برنده شدن دارند و ‌از طرفی کاهش امید به احیای زودهنگام برجام و ابهامات موجود درباره واردات خودرو، متقاضیان خودرو طاقت‌شان طاق شده و به خرید روی آورند.
هر چند دولت وعده‌هایی در خصوص ورود نخستین خودرو وارداتی به کشور در آذر ماه داده است. اما به دلیل بدقولی‌های دولت در زمینه واردات،‌ بسیاری از خریداران امید به ورود این خودرو‌ها در پاییز امسال ندارند.
همچنین از آنجایی که قرار بود آیین نامه واردات خودرو در خرداد ماه نهایی شود؛ اما در ماه شهریور و با وجود ابهامات متعدد انجام شد، متقاضیان خودرو بیشتر به وعده‌های دولت بی‌اعتماد شدند. در این آیین‌نامه میزان تعرفه واردات مشخص نشد و تنها اعلام شد که قرار است شناور باشد و پس از فروش خودروهای وارداتی مشخص شود. با وجود چنین سردرگمی‌هایی در آیین‌نامه میزان تعرفه واردات،‌ احتمال ابطال این آیین‌نامه نیز مطرح شد.
همه این عوامل سبب شد تا افراد دیگر امیدی به افت قیمت خودرو با واردات نداشته باشند. چرا که در صورت فرض ۱۵ هزار دلار برای میانگین قیمت خودرو وارداتی،‌ کمتر از ۷۰ هزار خودرو وارد کشور خواهد شد. در حالی که تنها در سال گذشته طبق آمار برخی سایت‌ها، یک میلیون خودروی نو در تهران معامله شده است. پس ورود ۷۰ هزار خودرو در سال نمی‌تواند تقاضای بازار را به طور کامل پوشش دهد و به کاهش قیمت کمک کند.
در دیوار بخوانید: 
***
آگهی‌های انواع خودرو را در دیوار ببینید
***
اخبار خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.
معرفی جک کی ام سی J7 با استاندارد یورو ۵
محصول جدید کرمان‌موتور؛ نویدی به پیکاپ‌سواران
ایران‌خودرو خیابان‌های ایران را رنگ‌آمیزی می‌کند
جزئیات مزایده خودروهای وارداتی رسوبی در گمرک
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


پست‌های اخیر
معرفی جک کی ام سی J7 با استاندارد یورو ۵
بهترین تبلت دانش آموزی برای شروع سال تحصیلی 1401-1402
همه چیز درباره قوانین بیمه خدمات درمانی و مزایای آن
صاحب فرزند سوم شوید، زمین ۲۰۰ متری از دولت بگیرید

محبوب‌ترین مقالات
زمان و شرایط ثبت نام ایران خودرو شهریور ۱۴۰۱
شرایط واردات خودرو تغییر کرد
جدیدترین شرایط فروش و ثبت نام بهمن خودرو اردیبهشت ۱۴۰۱
شرایط وام مسکن همه بانک‌ها در سال 1400
علت جا نرفتن دنده ماشین یا بد جا رفتن آن چیست؟
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp