یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها

آیین‌نامه واردات خودرو بعد از تصویب در تاریخ ۲۶ مردادماه ۱۴۰۱، سرانجام در روز پنجشنبه ۳ شهریورماه ۱۴۰۱ به صورت رسمی، منتشر شد و در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت. اگرچه تا پیش از شهریور واردات خودرو منوط به ابلاغ آیین‌نامه بود، اما پس از ابلاغ هم هر روز از شرایط جدیدی برای واردات خودرو اعلام شد. اخیرا نیز در تازه‌ترین اتفاق رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت، سه شرط جدید را به شروط قبلی اضافه کرد.
فاطمی‌امین اعلام کرد:
شرایطی را برای واردات خودرو گذاشتیم. اول آنکه خودرو باید نو و بدون استفاده قبلی باشد. همچنین این خودروها باید خدمات پس از فروش و نمایندگی رسمی راه‌اندازی کنند. در کنار آن باید دانش و فناوری هم انتقال یابد. با این شرایط است که واردات خودرو می‌تواند صورت گیرد.
در حالی فاطمی‌امین چنین بندهایی را به آیین‌نامه اضافه کرد که به نظر می‌رسد، این شرط‌ها بیشتر برای شرکت‌های خارجی است نه برای واردکنندگان! مشخص است که جدای از پذیرش کشورهای خارجی، این شروط جدید واردات را باز هم به تعویق می‌اندازد.

البته این‌ها شروط مهمی است که به نظر می‌رسد باید از ابتدا در آیین‌نامه پیش‌بینی می‌شد. چراکه به‌عنوان مثال واردات خودرو بدون خدمات پس از فروش یا داشتن نمایندگی به‌نوعی بی‌معناست.
از سوی دیگر، این نوع برخورد با موضوع واردات باعث می‌شود بار دیگر تجار و بازرگانان با یک بی‌ثباتی در قوانین مواجه شوند. زیرا این برای چندمین بار است که شرط جدید به آیین‌نامه اضافه می‌شود و معلوم هم نیست در آینده و حتی زمان اجرایی شدن واردات باز هم قوانین تغییر می‌کند یا خیر.
با توجه به تجربیات گذشته و اتکای تصمیمات به اشخاص حقیقی مشخص نیست که رویکرد وزیر بعدی چگونه باشد؟ بعید نیست که در صورت تغییرات احتمالی در رأس وزارتخانه باز هم واردات خودرو قانونی باشد یا وزیر بعدی قانون بودجه را نادیده بگیرد.
آگهی‌های انواع خودرو را در دیوار ببینید
همچنین مشخص نیست که بعد از تفکیک وزارتخانه، موضوع واردات خودرو در وزارت صنایع بررسی شود یا وزارت بازرگانی. پیش از این نیز بررسی‌ها نشان می‌داد که خودروسازان بیشترین شانس را برای واردات خودرو دارند. با چیدن قطعات پازل، گویا سرنوشت واردات خودرو را باید شبیه به سرنوشت مذاکرات برجام و بدون نتیجه نهایی یدانیم.
اخبار این روزها از وزارت صمت و مجلس بر این پایه است که اگر تمام شرایط واردات خودرو به خوبی انجام شود، خودرو ها اقتصادی وارداتی در آذرماه وارد بازار کشور خواهند شد.
در دیوار بخوانید: 
***
اخبار استخدام را در بلاگ دیوار بخوانید
جزئیات مزایده خودروهای وارداتی رسوبی در گمرک
شرایط و مراحل ثبت‌نام فروش فوق‌العاده وانت زامیاد
توقف تولید سمند و پژو ۴۰۵ تا خط تولید هایما S8 در ایران خودرو
معرفی ۴ جیپ برقی جدید؛ پایانی برای آفرودهای بنزینی!
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
پست‌های اخیر
جزئیات مزایده خودروهای وارداتی رسوبی در گمرک
استخدام دو عنوان شغلی در سازمان بورس اوراق بهادار
شرایط و مراحل ثبت‌نام فروش فوق‌العاده وانت زامیاد
سیر تا پیاز بیمه دانشجویی تامین اجتماعی
ابطال سه شرط تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران
محبوب‌ترین مقالات
زمان و شرایط ثبت نام ایران خودرو شهریور ۱۴۰۱
شرایط واردات خودرو تغییر کرد
جدیدترین شرایط فروش و ثبت نام بهمن خودرو اردیبهشت ۱۴۰۱
شرایط وام مسکن همه بانک‌ها در سال ۱۴۰۰
علت جا نرفتن دنده ماشین یا بد جا رفتن آن چیست؟
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp