یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها

به گفته عبدالمجید اجتهادی، مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، ۱۰۶۲ خودروی خارجی صفر کیلومتر (۶۲ دستگاه لکسوس، ۴۵۹ دستگاه از خانواده هیوندا، ۱۵۴ دستگاه تویوتا، ۴۳ دستگاه پورشه، ۱۸۲ دستگاه کیا، ۱۵۲ دستگاه بی‌ام‌و، ۸ دستگاه بنز، یک دستگاه ولوو و یک دستگاه بی‌نام) به دلیل مشکلات ثبت سفارش از گمرک ترخیص نشدند. برای جلوگیری از تضییع این خودروها که در شرایط خوبی نگهداری نمی‌شدند اجازه برگزاری مزایده خودروهای وارداتی رسوبی به سازمان اموال تملیکی داده شد.
چندی پیش، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه بیش از یک هزار دستگاه خودروهای توقیفی در گمرکات کشور به مزایده گذاشته می‌شود گفت:
«نمایندگان سازمان اموال تملیکی با مراجعه به گمرکات محل توقیف برای اجرای دستور مزایده خودروهای وارداتی رسوبی نسبت به تحویل خودروهای در محل نگهداری اقدام کنند.»
جزئیات مزایده خودروهای وارداتی رسوبی در گمرک
اجتهادی با اشاره به دستور وزیر اقتصاد مبنی بر تعیین تکلیف خودروهای مذکور تا پایان مهرماه اظهار کرد:
«با توجه به اینکه مزایده خودروهای وارداتی رسوبی به صورت الکترونیکی است، افرادی که قصد مشارکت در مزایده را دارند، باید در سامانه ستادیران ثبت‌نام کرده و برای گواهی امضای الکترونیک اقدام کنند. سپس می‌توانند نوع خودرو را انتخاب کنند. مشخصات فنی خودروها، اینکه در کدام شهر و بندر قرار دارند از چهارشنبه ۶ مهرماه روی سایت اموال تملیکی قرار خواهد گرفت.»
وی افزود:
«تاریخ بازدید از خودروها هفتم تا ۱۲ مهر بوده و افراد بعد از بازدید باید پیشنهاد خود را ارائه کرده و همزمان با آن ۱۵ درصد قیمت خودرو را به عنوان ضمانت سپرده‌گذاری کنند. متقاضیان باید حتما توجه داشته باشند که سپرده مخصوص مزایده فوق‌العاده ۵۶۵ ثبت سفارش است.»
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه اسامی برندگان مزایده خودروهای وارداتی رسوبی در ۱۶ مهرماه اعلام می‌شود، ادامه داد: «افرادی که ضمانت‌نامه را سپرده کردند اما پشیمان شدند تا ساعت ۱۴ سیزدهم مهر ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت ستادیران انصراف خود را اعلام کنند.»
اجتهادی با بیان اینکه خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی در لیست این خودروها قرار ندارند، اظهار کرد: «هیچ سرقتی از این خودروها صورت نگرفته است. این خودروها برای فروش داخل بوده و شماره‌گذاری ملی می‌شود. اشخاص حقیقی با کد ملی و اشخاص حقوقی با کد اقتصادی می‌توانند در این مزایده شرکت کنند.»
وی با بیان اینکه منابع حاصل از فروش این خودروها به خزانه دولت واریز می‌شود، عنوان کرد که اگر برای این خودروها رای برائت صادر شود، منابع از خزانه به حساب‌هایی که قوه قضاییه تعیین می‌کند واریز خواهد شد.
وی با بیان اینکه خودروها متعلق به چند فرد و چند شرکت است، در مورد دلیل توقیف آن‌ها توضیح داد:
«اتهام جعل ثبت سفارش بوده که قاچاق تلقی می‌شود. تعداد زیادی خودرو و ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی هم توقیف شده است که باید تعیین تکلیف شوند.»
به گفته معاون وزیر اقتصاد، خودروهایی در مزایده خودروهای وارداتی رسوبی به فروش نرفت، دوباره به مزایده گذاشته خواهد شد. اجتهادی همچنین تاکید کرد که مالکان خودروها هم می‌توانند در مزایده شرکت کنند. برندگان تا سه روز بعد از مزایده فرصت دارند برای تسویه مراجعه کرده و خودرو را تحویل بگیرند.
در دیوار بخوانید: 
***
آگهی‌های انواع خودرو را در دیوار ببینید
شرایط و مراحل ثبت‌نام فروش فوق‌العاده وانت زامیاد
توقف تولید سمند و پژو ۴۰۵ تا خط تولید هایما S8 در ایران خودرو
موانع واردات خودرو حل نمی‌شود!
معرفی ۴ جیپ برقی جدید؛ پایانی برای آفرودهای بنزینی!
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
پست‌های اخیر
جزئیات مزایده خودروهای وارداتی رسوبی در گمرک
استخدام دو عنوان شغلی در سازمان بورس اوراق بهادار
شرایط و مراحل ثبت‌نام فروش فوق‌العاده وانت زامیاد
سیر تا پیاز بیمه دانشجویی تامین اجتماعی
ابطال سه شرط تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران
محبوب‌ترین مقالات
زمان و شرایط ثبت نام ایران خودرو شهریور ۱۴۰۱
شرایط واردات خودرو تغییر کرد
جدیدترین شرایط فروش و ثبت نام بهمن خودرو اردیبهشت ۱۴۰۱
شرایط وام مسکن همه بانک‌ها در سال ۱۴۰۰
علت جا نرفتن دنده ماشین یا بد جا رفتن آن چیست؟
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp