یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
وضعیت بازار خودرو ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۱ هنوز هم راکد و آرام است، چراکه فروشندگان و خریداران در شرایط فعلی تمایل چندانی به معامله ندارند. قیمت برخی خودروهای داخلی به طور ناچیز افزایش یافته است، ولی تیبا هاچبک پلاس و پژو ۲۰۷ پانوراما از این قاعده مستثنی هستند.
در مقایسه با هفته گذشته، تیبا هاچبک پلاس حدود ۴ میلیون و پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما حدود ۶ میلیون تومان گران‌تر شده‌اند. برخی خودروها با افزایش یا کاهش ۱ میلیون تومانی مواجه بوده و قیمت برخی دیگر ثابت باقی مانده است.
تیبا هاچبک پلاس با قیمتی حدود ۲۱۴ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما به قیمتی حدود ۵۹۳ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند.
خودروهایی نظیر پراید ۱۱۱، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ و شاهین G مدل ۱۴۰۱ در مقایسه با هفته گذشته حدود ۱ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند.
ساینا EX و کوییک دنده‌ای با افت ۱ میلیون تومان مواجه شده و خودروهای دیگری همچون پراید ۱۳۱، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، پارس اتوماتیک، دنا معمولی و تارا اتوماتیک با همان قیمت هفته پیش در بازار معامله می‌شوند.
قیمت روز خودروها در ۲۰ شهریورماه سال ۱۴۰۱ را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.
با توجه به جدول بالا، می‌توان وضعیت بازار خودرو ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۱ را راکد و باثبات در نظر گرفت.
بر اساس اظهارات کارشناسان، بازار فعلی برای کسانی که قصد خرید خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای دارند، مناسب نیست. از یک طرف ممکن است مذاکرات برجام به سرانجام رضایت بخشی برسد که در این صورت با افت شدید قیمت خودرو مواجه خواهیم بود. همچنین واردات خودرو در پاییز نیز می‌تواند قیمت ماشین را کاهش دهد.
ناگفته نماند که در صورت عدم رسیدن به توافقات برجامی، باید منتظر انفجار قیمت خودروها باشیم. بنابراین یک فروشنده یا حتی خریدار در قالب سرمایه‌گذاری بهتر است فعلا دست به فروش یا خرید خودرو نزند. ولی به آن دسته افرادی که به عنوان مصرف‌کننده مایل به خرید خودرو هستند، توصیه می‌شود به سراغ بورس کالا رفته و از طریق این بستر محصول موردنظر را خریداری کنند.
نوشته وضعیت بازار خودرو از چه قرار است؟ مقایسه قیمت‌ها با هفته گذشته اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp