یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها

عرضه خودرو در بورس کالا با عرضه فیدلیتی آغاز شد. در این تجربه خودروی فیدلیتی ارزان‌تر از بازار آزاد به دست مصرف‌کننده رسید. این بازار شفاف مورد استقبال سایر خودروسازان قرار گرفت و هریک از آنها در خصوص عرضه خودروهایشان در بورس کالا اعلام آمادگی کرده‌اند. اما اگر بخواهیم در بورس کالا خودرو بخریم چه کارهایی باید انجام دهیم؟
متقاضیانی که قصد خرید خودرو از بورس کالا را دارند حتما باید در مرحله اول در بورس کالا پذیرش شوند و پس از آن مراحل بعدی را طی کنند. برای پذیرش در بورس کالا بایستی در سامانه سجام ثبت‌نام و سپس احراز هویت شوند.
عناوین این مطلب
در بورس کالا برای خرید خودرو هم برخی قوانین وضع شده تا جلوی دلالی گرفته شود. به همین ترتیب اگر کسی در نوبت‌های قبلی بورس کالا موفق به خرید خودرو شده باشد، دیگر امکان ثبت سفارش بر روی خودروهای جدید نخواهد داشت. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که ثبت سفارش به معنای اتمام مراحل خرید خودرو نیست، بلکه شما بایستی صبور باشد و منتظر اعلام نتایج بمانید.
متقاضیان خرید خودرو باید با توجه به قیمت پایه اعلام شده از سوی شرکت خودروسازی و هزینه‌های جانبی هر خودرو (مالیات و عوارض شماره‌گذاری خودرو، ۹ درصد مالیات ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش، هوشمندسازی کارت خودرو، خدمات حمل‌ونقل پستی، تولید پلاک، شماره‌گذاری و بیمه شخص ثالث) قیمت پیشنهادی خود را اعلام کنند.
جواب مختصر و مفید به این سوال این است که باید خسارت پرداخت کنید. طبق قوانین خرید بورس کالا چنانچه افراد منتخب به هر دلیلی انصراف دهند یا نتوانند وجه پرداختی خود را تکمیل کنند، باید ۵ درصد از ارزش کل معامله را به عنوان هزینه فسخ پرداخت کنند.
سه روز کاری. برندگان بورس کالا تنها سه روز کاری فرصت دارند تا تفاوت ۳۰ درصد پرداخت اولیه را تکمیل کنند. اما اگر این وجه به موقع پرداخت نشود و در صورت عدم تکمیل وجه بعد از روز سوم، به ازای هر روز تاخیر (از روز چهارم) به میزان «۰.۲۵» درصد ارزش کل معامله برای آن‌ها به عنوان جریمه محاسبه می‌شود. اما این فرصت چندان طولانی نیست، بلکه اگر پس از پایان روز ششم برای تکمیل وجه تاخیر داشته باشند، معامله آن‌ها فسخ می‌گردد. و میزان «۵.۵ درصد» ارزش کل معامله به‌عنوان هزینه انفساخ معامله برای آ‌ن‌ها محاسبه می‌گردد.
اخبار بازار خودرو را اینجا بخوانید:
***
شما می‌توانید جدیدترین اخبار خودرو را در بلاگ دیوار مطالعه کنید.
طرح‌های فروش خودرو برای هفته سوم شهریور
جزئیات واردات خودرو به مناطق آزاد اعلام شد
آمارهایی کاملاً ضد و نقیض از تولید خودرو در ایران
شاسی بلند جدید بنز؛ سرعت صفر تا صد فقط در ۶.۲ ثانیه
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
پست‌های اخیر
لیست ۳۹ گوشی برتر برای دانشجویان
معرفی ۵ شغل زنانه با سرمایه کم | بررسی شرایط و درآمد‌
بیشترین استقبال از طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران

رتبه‌بندی معلمان طرح مهرآفرین؛ تبعیض یا رعایت عدالت؟
محبوب‌ترین مقالات
زمان و شرایط ثبت نام ایران خودرو شهریور ۱۴۰۱
شرایط واردات خودرو تغییر کرد
جدیدترین شرایط فروش و ثبت نام بهمن خودرو اردیبهشت ۱۴۰۱
شرایط وام مسکن همه بانک‌ها در سال ۱۴۰۰
علت جا نرفتن دنده ماشین یا بد جا رفتن آن چیست؟
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp