یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها

در حالی از امروز مورخ چهارشنبه ۱۶ شهریورماه ثبت‌نام سومین مرحله از فروش یکپارچه محصولات خودروسازان آغاز می‌شود که برای اولین بار، علاوه بر سهم قرعه‌کشی طرح عادی و طرح جوانی جمعیت (طرح ویژه مادران)، سهم ۲۰ درصدی از ظرفیت قرعه‌کشی محصولات خودروسازان به “طرح جایگزینی خودروهای فرسوده” اختصاص یافته است.
لیست مشمولان استفاده از شرایط ثبت نام خودرو به روش اسقاط خودرو فرسوده نشان می‌دهد که حدود یک میلیون نفر بر اساس آنچه در لیست سامانه سوخت مشخص شده، واجد شرایط ثبت نام در این طرح هستند.
امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با جزئیات این طرح و اینکه شیوه تخصیص و شرایط آن به چه صورت خواهد بود، اظهار کرد:
براساس بند ف تبصره ۷ قانون بودجه امسال، ۱۰ درصد از ظرفیت خودروهایی که مشمول طرح قرعه‌کشی می‌شوند، بایستی برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده مورد استفاده قرار گیرند؛ بنابراین در سومین طرح فروش یکپارچه خودروها که از امروز (چهارشنبه) آغاز می‌شود، برای اولین بار ۲۰ درصد از ظرفیت خودروهای مشمول قرعه‌کشی را به این طرح اختصاص داده‌ایم؛ چرا که در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، این اتفاق نیفتاده بود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: بدین ترتیب افرادی که دارای خودروی فرسوده هستند و مشمول این طرح خواهند بود، می‌توانند در این مرحله از فروش یکپارچه خودروها، ثبت‌نام کنند و کد ثبت‌نامی این افراد، از ستاد مدیریت سوخت و حمل‌ونقل استعلام خواهد شد.
چنانچه براساس کد ثبت‌نامی، خودرو فرسوده وجود داشت، به شرط آن که تا دو ماه آینده، شخص خودروی خود را اسقاط و گواهی اسقاط را ارائه دهد، خودروی مورد تقاضا، قابل تحویل خواهد بود (البته به شرط برنده شدن).

این مقام مسئول در وزارت صمت، یادآور شد: براساس ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو، خودروسازان مکلف هستند در ازای تولید هر چهار دستگاه خودرو، یک گواهی اسقاط خودروی فرسوده ارائه دهند تا خودروهای تولیدی قابل شماره‌گذاری باشند؛
در حال حاضر، شرایط موجود برای ارائه گواهی اسقاط خودرو، به سبب افزایش قیمت خودروها و نبود سازوکارهای تشویقی یا تنبیهی، چندان پاسخگوی تولید نبوده و به نوعی به یک گلوگاه تبدیل شده است؛ بنابراین قانون‌گذار، برای رفع این مشکل درصد فوق‌الذکر (۱۰ درصد) ظرفیت قرعه‌کشی‌ها را در نظر گرفته تا بدین منظور (اسقاط و جایگزینی خودروهای فرسوده) اختصاص دهد.
آگهی‌های انواع خودرو را در دیوار ببینید
شرایط ثبت نام به این صورت است کسانی که در این سهیمه برنده شده‌اند، دو ماه فرصت دارند تا خودرو خود را به مراکز اسقاط مورد نظر خود تحویل داده، سپس برای عقد قرارداد به شرکتی که خودرو را برنده شده‌اند مراجعه کنند.
شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، آرین موتور (لاماری) و مکث موتور (پیکاپ کلوت) چهار شرکتی هستند خودروهایشان را در این طرح عرضه می‌کنند. لازم به ذکر است، در طول این دو ماه سهیه برنده شدن این افراد در قرعه کشی طرح اسقاط خودرو محفظ می‌‌ماند.
اخبار بازار خودرو را اینجا بخوانید:
***
شما می‌توانید جدیدترین اخبار خودرو را در بلاگ دیوار مطالعه کنید.
 
 فنر قیمت‌گذاری دستوری خودرو رها خواهد شد؟
لاماری ایما | کوسه‌ای در اقیانوس خودروهای ایرانی
آیا قیمت‌گذاری دستوری خودرو متوقف می‌شود؟
K۱۱۲؛ خودروی جانشین پراید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
پست‌های اخیر
شرایط ثبت‌نام در طرح اسقاط خودروهای فرسوده اعلام شد
 فنر قیمت‌گذاری دستوری خودرو رها خواهد شد؟
لاماری ایما | کوسه‌ای در اقیانوس خودروهای ایرانی
بهترین تلویزیون‌های شیائومی؛ بر قله جدیدترین فناوری‌ها
Tour Pro 2؛ هدفون‌ بی‌سیم جدید JBL با کیس تمام لمسی
محبوب‌ترین مقالات
زمان و شرایط ثبت نام ایران خودرو شهریور ۱۴۰۱
شرایط واردات خودرو تغییر کرد
جدیدترین شرایط فروش و ثبت نام بهمن خودرو اردیبهشت ۱۴۰۱
شرایط وام مسکن همه بانک‌ها در سال ۱۴۰۰
علت جا نرفتن دنده ماشین یا بد جا رفتن آن چیست؟
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp