یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
شبکه احتماعی اینستاگرام مملو از پست‌هایی است که در آن‌ها، افراد به جمع‌کردن وسایل خانه و زندگی خود پرداخته و آماده سفر با ون یا خانه موتوری خود می‌شوند. شاید تصور کنید این سبک گردشگری با رشد فناوری اینترنتی گسترش یافته اما این‌طور نیست. این خانه موتوری که روی یک فورد مدل T مدل ۱۹۱۴ ساخته شده است، نمونه‌ای جاه‌طلبی و تفریح‌طلبی در صد سال گذشته به شمار می‌رود.

شاید برندهای نام‌آشنای زیادی در حوزه ساخت خانه‌های موتوری کار کنند و قدمت زیادی هم داشته باشند اما این فورد احتمالا قدیمی‌ترین خانه موتوری متحرک با موتور درون‌سوز باشد. این خودرو که براساس شاسی کشیده‌شده مدل T ساخته شده، از بدنه کاروان ساخت «Dunton» استفاده می‌کند و در سال ۱۹۲۰ فروخته شده بوده است. مالک این دستگاه ظاهرا حدود نیم قرن با آن کاری نداشته و سپس در سال ۱۹۷۰ آن را با کمک یک کابینت‌ساز بازسازی کرده است.
راننده و شاگرد هر دو روی یک مبل چرمی می‌نوشینند که می‌تواند تا ۱۸۰ بچرخد و آن‌ها را روبه‌روی سرنشینان عقب قرار دهد. پشت این خانه متحرک نیز با اجزای چوبی گوناگون پر شده که از این میان می‌توان به اجاق چوبی برای گرما و پخت‌وپز اشاره کرد. سازنده این دستگاه آنقدر ان را جدی گرفته که حتی یک جعبه جداگانه برای نامه‌ها را در بیرون ان قرار داده تا درطول سفر، نامه‌رسان نامه‌اش را درون آن قرار دهد.

خبری از سرویس بهداشتی یا چیزی شبیه به آن نیست و از انجا که این فورد در سال ۱۹۱۴ ساخته شده، فاقد هرگونه فناوری به‌روزی چون تلویزیون، درگاه USB، درگاه شارژ، ژنراتور، مایکروویو، یخچال یا حتی خروجی گاز است. از آنجایی که این خانه موتوری نمی‌تواند با سرعتی بیشتر از ۴۸ کیلومتر بر ساعت حرکت کند، دیدن جهان با آن کمی دشوار به نظر می‌رسد و فردی را می‌طلبد که یک دنیا زمان اضافه داشته و نیازی به هیچ فناوری به‌روزی نیز نداشته باشد.

با این وجود اینکه سازنده این خودرو انگیزه گردش و استفاده از این خانه موتوری را ۱۰۰ سال گذشته در ذهن خود می‌پرورانده، خود جای تامل دارد. مجموعه «Bonham’s Beaulieu» تا ۱۱ روز دیگر این فورد مدل T را با قیمت آغازین ۲۴ تا ۳۵ هزار دلار به فروش خواهد رساند. نظر شما درباره این خودروی جالب چیست؟ به نظرتان زندگی در کاروانی اینچنینی چگونه خواهد بود؟!
برقیه جارو برقی
فورد خلاق و عشق
واقعا من بودم میخریدم یه چیز کلاسیک و باحال با کاربری متفاوت
corvette
فورد . مرسدس . فراری
مثلث خودرو سازی هستن
Payfast
پورش : 🗿
aMiRsHaYaN
همه عناصری رو که حس بکنی تو خونتی داره
منظورم اینه که صندلی راننده رو نگا فقط
ilia2008
اون کلا مبله
T
ای کاش خودرو های امروزی هم همین مدلی بودن
ARMAN سابق
یک نو آوری دیگه از آمریکا
حالا بیاین بد بگین
Elemento
فقط اون سرعت سنجش <B
JDM lover
صندلیش بیشتر مبله تا صندلی😂
واقعا نیاز شدیدی به زندگی تو همچین چیزی بدور از هر گونه تکنولوژی و استرس دارم
خدایا ، یدونه هم نصیب ما کن
GTC فقط المانی و انگلیسی و ایتالیایی
بامزه دوست داشتنی
Muty
خوراکه مکانه
Afg
فقط یه هم سفر خوب باید داشته باشی
ilia2008
بسیاری از اولین ها روی پلتفرم فورد مدل تی ساخته شدن . اولین وانت ، اولین اتوبوس ، اولین استیشن واگن و اولین motorhome .
مدلی تی تو زمان خودش انقلابی ترین خودرو بود . قبل مدل تی خودرو ها دست ساز ساخته می شدن پس بخاطر همین گرون بودن ولی خطوط تولید مدل تی باعث شدن قیمتش بحدی پایین بیاد که افراد عادی هم بتونن تهیه ش کنن
Swedish Arrogant Tiger
“فاقد هرگونه فناوری به‌روزی چون تلویزیون، درگاه USB، درگاه شارژ، ژنراتور، مایکروویو، یخچال یا حتی خروجی گاز است”
اصلا فلسفه rv بنظرم همینه، اگه میخوای بشینه تو یه کمپر و مشغول فیلم دیدن و چرخیدن تو اینترنت باشی خب میشینی تو همون خونت، وقتی زدی بیرون باید از طبیعت و جاده لذت ببری اندک زمانی بدور از دغدغه ها و مسائل روزمره.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.آیا حساب کاربری ندارید؟
source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp