یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
 
از زمانی که کرونا شدت گرفت، وضعیت تردد خودرو در شهرهای مختلف به نسبت آمار تلفات هر استان تغییر کرد تا وضعیت این استان‌ها تحت کنترل قرار گیرد. تهران هم از جمله استان‌هایی بود که در مقاطعی به دلیل مراعات کمتر مردم و بالا رفتن سفرهای ورودی، به رنگ قرمز تبدیل شد. در حال حاضر هیچ شهر قرمزی در نقشه وجود ندارد و تعداد استان‌های آبی رو به افزایش است.
دولت از همان ابتدایی که رنگ‌بندی شهرها را نهایی کرد، ممنوعیت تردد مشخصی را برای شهرهای قرمز در نظر گرفت. این محدودیت ابتدا برای شهرهای قرمز بود اما کمی بعد و به دلیل تاثیری که به نظر می‌رسید می‌تواند در کنترل شدت کرونا داشته باشد، ادامه‌دار شد. با اینکه در حال حاضر ممنوعیتی برای تردد در وضعیت کرونا وجود ندارد، اما داشتن کارت واکسن، پی سی آر منفی و سلامت راننده و سرنشینان شرط است.
یکی از اقداماتی که دولت برای کاهش آمار ابتلا به کرونا و تجمع در وسایل حمل و نقل عمومی انجام می‌دهد، لغو موقتی طرح ترافیک یا همان طرح ورود به محدوده آلودگی هواست. این طرح که جایگزین همان طرح زوج و فرد سابق است، در مقاطعی برای کم کردن تردد مردم در مترو و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی به مدت چند روز لغو می‌شد تا قدری از رشد همه‌گیری کرونا را کم کند. البته این طرح در شرایط فعلی در حال اجراست و در صورت ورود به محدوده آن، جریمه خواهید شد.

تهیه و تنظیم: تیم تولید محتوا خودرو45
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp