یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
مهدی دادفر؛ دبیر انجمن واردکنندگان خودرو معتقد است که مصوبه ابلاغی واردات خودرو بر اساس دستورالعمل تولیدی نگارش شده و مذاکرات انجام‌شده با برندهای خارجی نیز احتمالا تولیدمحور بوده و شرکت های خودروساز نظیر گروه بهمن، کرمان خودرو، مدیران خودرو، ماموت، ایران خودرو، سایپا و از این قبیل از مزایای آن بهره مند می شوند چرا که پس از گذر از سقف یک میلیارد یورویی تعیین شده واردات خودرو، توانمندی در تولید خودروها شرط اصلی است.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از عصر خودرو، دادفر ضمن نقد نگاه تولیدی وزارت صمت گفت: من باور دارم که نگاه وزارت صمت باید از سمت بازار باشد تا سرانجام به تولید یا واردات منتهی شود اما اکنون این نگاه صرفا تولیدمحور است.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو افزود: سال ها این نگاه در صنعت و بازار خودرو کشور وجود داشته و نتیجه ان را دیده‌ایم لذا بهتر است اول به نیاز بازار نگاه کنیم و سپس تصمیم بگیریم.
دادفر در ادامه ضمن اشاره به مطرح نشدن جزئیاتی از قبیل تعرفه، میزان اسقاط، و … گفت: هنوز سوالات زیادی تا مشخص شدن تمامی جزئیات آیین نامه واردات خودرو باقی مانده و باید بدانیم کدام دستورالعمل ها همچنان پابرجا هستند و کدام یک ملقی شده اند تا بتوان نسبت به واردات خودرو اقدام کرد و به نظر می رسد چند ماه دیگر نیز باید منتظر اعلام این جزئیات از سوی ارگان های مربوطه باشیم.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو همچنین در زمینه خودروهایی که با شرایط اولیه اعلام شده امکان ورود به کشور دارند گفت: با توجه به آنکه از عبارت قیمت فوب استفاده شده، می تواند انتظار ورود خودروهایی با قیمت سقف حدود ۲۳ یا ۲۴ هزار یورو را داشت که در این صورت و با توجه به دستورالعمل های پیشین برای مثال خودروی ۲۳ هزار دلاری با قیمت حدود ۲ میلیارد تومان به بازار عرضه خواهد شد.
دادفر معتقد است که بخشنامه واردات خودرو مانند یک روبیک است که به هر طرف می چرخد، مشکل غیر قابل حل تازه ای در آن به چشم می خورد که برای رفع آن باز هم به زمان بیشتر نیاز است. این مقام مسئول همچنین در ادامه گفت: معتقدم که این مصوبه صرفا فرار از زیر بار روانی عموم مردم بود اما انتظار فعالان حوزه خودرو همچنان ادامه خواهد داشت.
دادفر در پاسخ به این سوال که آیا چنین مصوبه ای ایجاد رانت یا محدودیت خواهد کرد یا خیر گفت: مسائل خلاف قانون یا رانت‌ساز در این مصوبه قابل اثبات نیست اما در صورت اثبات وجود چنین مساله ای در زمان اجرا، قوه قضاییه برای اصلاح آن می تواند ورود کند.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پایان و در پاسخ به سوالی در زمینه برند های احتمالی در زمینه واردات خودرو گفت: احتمالا چند برند چینی و هیوندای و احتمالا کیا در برنامه واردات باشند و ممکن است مذاکرات با یک برند اروپایی نیز صورت گرفته باشد.در قسمت سوم فصل هشتم اسب بخار به سراغ سه سدان اسپرت رفته ایم. مرسدس بنز C200 اتاق W204، ب ام و ۳۲۰i مدل ۲۰۱۸ و لکسوس IS250 سه سدان جذابی هستند که در این قسمت اسب بخار حضور دارند. همچنین در این برنامه سری به آزمایشگاه ISQI زده ایم و فرایند تست های استانداردی […]
قسمت دوم فصل هشتم اسب بخار به تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور اختصاص دارد و در آیتم «خودروچی» هم به سراغ مقایسه هیوندای وراکروز و تویوتا پرادو دو در اتاق FJ120 رفته ایم که در یک رده قیمتی قرار دارند.
در قسمت اول فصل هشتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی سانگ یانگ تیوولی اسپشیال (توربو) رفته ایم و این کراس اوور کره ای را با پژو ۲۰۰۸ مقایسه کرده ایم.source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp