یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
بررسی علت روشن نشدن چراغ ترمز ماشین و نحوه تشخیص و راه حل آن را میتوانید در این مقاله بخوانید و خودتان چراغ ترمز را درست کنید.
به گزارش خودروتک به نقل از اقتصاد آنلاین؛ چراغ های ترمز بسیار ساده به نظر می رسند. پدال ترمز را فشار دهید و آنها روشن میشوند ،پا را رها کنید از رو پدال خاموش می شوند. خیلی مسائل هست که می توانند اشتباه شوند و می شوند. وقتی چراغ های ترمز کار نمیکنند ، این مقاله می تواند به یافتن مشکل شما کمک شایانی کند.
وقتی چراغ های ترمز شما کار نمی کنند ، معمولاً به دلیل خرابی فیوز ، فرسوده شدن یا خراب شدن کلید چراغ ترمز یا سوخته شدن لامپ است.
و در اکثر خودروها ، سیستم چراغ ترمز معمولاً یک مدار ساده است که شامل کلید چراغ ترمز ، لامپ ها ، فیوز و سیم کشی است که این دستگاه ها را به هم متصل می کند. بنابراین عیب یابی سیستم معمولاً نسبتاً ساده است و کاری است که صاحبان خودروهای معمولی می توانند خودشان انجام دهند.
در این مقاله ، رایج ترین مسائل مربوط به چراغ های ترمز را خواهید یافت. فقط کافی است برای وضعیت چراغ ترمز خود به قسمت مناسب بروید:     یک یا چند چراغ کار نمی کند (یعنی یکی از چراغ ها حداقل کار می کند). هیچکدام از چراغ های ترمز کار نمی کنند. چراغ های ترمز روشن می مانند و از خاموش شدن خودداری می کنند.
همچنین جهت تعمیر برق خودرو خود به خصوص تعمیر چراغ خودرو خود مطلب زیر را مطالعخ نمایید و با تکنسین ما تماس و در خواست امداد نمایید:
اگر حداقل یک چراغ ترمز کار می کند ، اما یکی یا دو چراغ دیگر کار نمی کنند ، عیب یابی نسبتاً آسان تر از برخورد با مداری است که هیچ یک از چراغ ها در آن کار نمی کند.
اگر فقط چراغ ترمز سوم یا دو چراغ پایینی کار می کنند ، ابتدا با بررسی فیوزهای مدار شروع کنید. در برخی از مدل های خودرو ، فیوز برای دو چراغ ترمز پایین و یکی دیگر برای چراغ سوم در نظر گرفته شده است. سپس مراحل بعدی را ادامه دهید.
 لامپ را بردارید اما آن را به سمت پایین فشار دهید و در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید ، حدود ۱/۴ دور در یک دور ، و لامپ را آزاد بکشید.
هر لامپ را بررسی کنید. اگر لامپ تیره شده باشد ، به احتمال زیاد خود لامپ خراب شده است و فقط باید تعویض شود. همچنین ، بررسی کنید که فیلامنت ها در وضعیت خوبی (شکسته یا سوخته) نباشند. در غیر این صورت ، لامپ (ها) را تعویض کنید. اگر نیاز به تعویض لامپ دارید ، یکی از همان نوع و توان را نصب کنید. به دفترچه راهنمای مالک خودرو یا راهنمای تعمیر خودرو مراجعه کنید.
 مولتی متر خود را روی ولتاژ DC تنظیم کنید و نوک سربی قرمز را به یکی از مخاطبین سوکت و سرسیاه سیاه را به دیوار سوکت فشار دهید. از دستیار بخواهید پدال ترمز را فشار دهد
اگر ولتاژ وجود دارد ، به احتمال زیاد یک لامپ بد دارید. اگر ولتاژی وجود ندارد ، آزمایش را مجدداً تکرار کنید اما این بار سیم تست مشکی را به زمین شاسی وصل کنید (به دنبال یک سطح فلزی رنگی ، پیچ یا براکت باشید).
اگر ولتاژ فعلی وجود دارد، اتصال بد زمین را روی پریز بررسی کنید (به مرحله بعد بروید).
اگر هنوز ولتاژی وجود ندارد ، سوکت لامپ را از نظر خوردگی ، سیم های شل شده و وضعیت آن بررسی کنید. همچنین، سیم تغذیه آسیب دیده یا شل شده را بین سوکت و کلید چراغ ترمز بررسی کنید.
در صورت لزوم ، خوردگی را با استفاده از یک برس سیمی از بین ببرید. 
چراغ ترمز
یک سیم جامپر را بین طرف زمین سوکت و زمین شاسی خوب وصل کنید. در حالی که لامپ روشن است ، پدال ترمز را فشار دهید (از سیم جامپر در اتصال برق سوئیچ چراغ ترمز استفاده کنید).
اگر لامپ روشن شد ، اتصال زمین سوکت را تعمیر کنید.
اگر چراغ هنوز کار نمی کند ، به دنبال باز شدن بین سیم انتقال دهنده جریان از چراغ ترمز به سوئیچ چراغ ترمز باشید.
هنگامی که هیچ یک از چراغ های ترمز کار نمی کند ، باید بر روی اجزا یا دستگاه هایی تمرکز کنید که ممکن است کل مدار را تحت تأثیر قرار دهند: این شامل فیوز ، مدار چراغ ترمز ، سوئیچ چراغ روشن (در برخی از مدل های خودرو) و بخشی از تغذیه مدار است. اکر رسیدن جریان به مدار چراغ ترمز مسئله است ، تشخیص خود را با فیوز و قسمت های زیر شروع کنید.
معمولاً مدارهای چراغ ترمز از فیوزهای تیغه ای برای محافظت استفاده می کنند.
وقتی هیچ یک از چراغ های ترمز کار نمی کند ، اولین چیزی که باید بررسی شود فیوز است.
محل فیوز را پیدا کنید. اگر می دانید که پنل فیوز یا مرکز توزیع برق در خودرو شما کجا قرار دارد ، به دنبال فیوز چراغ های توقف باشید. اگر نمی دانید فیوزها کجا هستند ، به دفترچه راهنمای مالک خودرو مراجعه کنید. متداول ترین مکان برای صفحه فیوز زیر داشبورد ، در سمت راننده یا سرنشین ، یا هر دو ، یا زیر کاپوت (مرکز توزیع برق) است.
درپوش پنل فیوز را بردارید و در زیر درپوش توضیحات هر فیوز را جستجو کنید تا موردی را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.
هنگامی که فیوز را پیدا کردید ، آن را بیرون بیاورید. در برخی از مدلهای خودرو ، ممکن است یک فیوز پولر درست در صفحه جعبه پیدا کنید. یا از یک پنس بینی سوزنی استفاده کنید تا فیوز را با دقت بکشید. رایج ترین نوع فیوز مورد استفاده در حال حاضر در یک جعبه پلاستیکی کوچک و شفاف عرضه می شود. فیوز دارای اتصالات بیل در هر انتهای آن است و عنصر فیوز یک نوار فلزی باریک است که هر دو کانکتور را به هم متصل می کند.
معمولاً با نگاه کردن به عنصر فیوز از طریق جعبه پلاستیکی شفاف ، می توانید تشخیص دهید که فیوز پاره شده است. با این حال ، اگر شما نیاز به تأیید اینکه فیوز هنوز خوب است ، می توانید آن را با استفاده از مولتی متر دیجیتال بررسی کنید.
مولتی متر خود را بر روی Continuity یا بر روی درجه پایین در مقیاس اهم تنظیم کنید.
 هر اتصال فیوز را با سیم مولتی متر لمس کنید.
اگر فیوز در شرایط خوبی قرار دارد (اگر از تنظیمات پیوستگی استفاده می کنید) ، یا نزدیک به صفر اهم (بدون مقاومت) ، اگر از مقیاس اهم استفاده می کنید ، باید صدای بوق را بشنوید. این بدان معناست که فیوز شما خوب است. اگر صدای بوق نمی شنوید یا متر شما مقاومت بی نهایت را می خواند ، فیوز خوب نیست.
در صورت نیاز به تعویض فیوز ، آن را با دیگری با همان آمپر جایگزین کنید. آمپراژ روی قاب فیوز مشخص شده است. همچنین در صورت سوخته شدن فیوز ، باید بفهمید که چه چیزی باعث انفجار فیوز شده است. ممکن است با یک اتصال کوتاه سر و کار داشته باشید.
یکی دیگر از مشکلات رایج این است که چراغ ها خاموش نمی شوند. برخی از مدلهای خودرو از پیکربندی سوئیچ چراغ ترمز استفاده می کنند که به سوئیچ اجازه می دهد هنگام فشار دادن پدال ترمز به حالت عادی خود حرکت کند. پا گذاشتن روی پدال ترمز ، کلید را رها می کند تا چراغ های ترمز روشن شوند. هنگامی که کلید فرسوده می شود یا از موقعیت خارج می شود ، ممکن است باعث روشن ماندن چراغ ها شود.
پدال ترمز را با دست خود فشار دهید و ببینید که حرکت پدال با عملکرد سوئیچ چراغ ترمز چگونه ارتباط دارد. برای حل مشکل ، فقط باید دوباره سوئیچ را تنظیم کنید.
برای تنظیم ، اتصال را جدا کرده و سوئیچ را بچرخانید تا بسته به موقعیت خاص شما ، سنسور (پیستون) را به سمت پدال یا از پدال حرکت دهید. محل تماس را طوری قرار دهید که قبل از روشن شدن چراغ های ترمز نیازی به فشار زیاد پدال نداشته باشید. به یاد داشته باشید شما می خواهید با کمک پدال چراغ های ترمز روشن شوند.همچنین ، ببینید آیا می توان موقعیت سوئیچ را تنظیم کرد یا خیر ، ممکن است فقط لازم باشد که سوئیچ را نسبت به پدال به موقعیت صحیح خود برگردانید.احتمال دیگر این است که مکانیزم سوئیچ داخلی فرسوده شده و سوئیچ نیاز به تعویض دارد. در صورت لزوم با دفترچه راهنمای تعمیر خودرو خود استفاده کنید.
به خاطر داشته باشید که در موارد نادر ، ممکن است با یک اتصال کوتاه (فیوز منفجر شده) یا یک مدار باز هم سر و کار داشته باشید. در این حالت ، بررسی افت ولتاژ می تواند به تعیین خطا کمک کند. همچنین ، برخی از مدلهای خودرو شامل یک رله به عنوان بخشی از کنترل سیستم هستند. در صورت لزوم ، رله را نیز بررسی کنید
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp