یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
کارت ماشین، یکی از مهم‌ترین مدارک خودرو است. قانون نیز رانندگان را ملزم کرده تا همیشه هنگام رانندگی این سند خودرویی را همراه داشته باشند. اما ممکن است کارت خودرو نیز مانند هر مدرک دیگری مفقود یا دزدیده شود. از آنجایی که همراه نداشتن این کارت در زمان رانندگی ممکن است مشکلات عدیده‌ای را برای راننده به وجود آورد، لازم است به سرعت پیگیری‌های لازم را برای دریافت کارت المثنی اقدام کنند.
همراه داشتن کارت خودرو برای هر راننده الزامی است اما اگر به هر دلیلی کارت ماشین مفقود شد، صاحب خودرو باید در اولین فرصت برای صدور کارت المثنی درخواست دهد. به طور معمول پس از گذشت حدود ۱۰ روز کاری از ثبت درخواست، کارت ماشین به محل سکونت مالک خودرو ارسال می‌شود.
در صورتی که کارت خودرو در این زمان ارسال نشود، رانندگان می‌توانند از راه‌های مختلف صدور کارت ماشین را پیگیری کنند.
کارت ماشین از طریق اداره پست ارسال می‌شود و اولین راه پیگیری آن از طریق سایت اداره پست است.
توجه داشته باشید برای ارسال سریع و بدون دردسر کارت ماشین، صاحب خودرو باید اطلاعات دقیقی از محل سکونت خود ارائه کند.
پیگیری کارت خودرو از طریق تماس با اداره پست نیز ممکن است. برای این کار لازم است با شماره ۸۴۴۷۰۰۰۰ با پیش شماره تهران تماس بگیرید و با ارائه اطلاعات خودرو، کارت ماشین خود را پیگیری کنید.
روش دیگر پیگیری کارت خودرو، مراجعه به سایت راهور (پلیس راهنمایی و رانندگی) است.
پلیس +۱۰ در تلاش است با راه‌اندازی بخشی در کد دستوری #۱۱۰* امکان پیگیری کارت ماشین را از این طریق فراهم کند اما در حال حاضر هنوز این امکان فراهم نیست.
اگر کارت ماشین شخصی مفقود یا دزدیده شود، در اولین قدم باید به پلیس اطلاع داده شود. گام دوم انتشار آگهی مفقودی کارت خودرو در یک روزنامه کثیر‌الانتشار است. پس از آن مالک خودرو باید برای صدور کارت ماشین المثنی اقدام کرده و مراحل لازم را طی کند.
در چند صورت کارت خودرو پس از صدور و ارسال برگشت می‌خورد.
در صورت عدم حضور مالک در نشانی ذکر شده، پستچی باید سه مرتبه به آدرس مراجعه کند و اگر همچنان کسی در محل ذکر شده حضور نداشت، کارت خودرو به مدت سه ماه در اداره پست نگهداری می‌شود و مالک خودرو باید به صورت حضوری برای دریافت کارت خود به اداره پست مراجعه کند.
در صورت عدم تحویل کارت خودرو پس از گذشت سه ماه، مالک خودرو برای پیگیری‌های بیشتر باید به یکی از ادارات پلیس +۱۰ مراجعه کند.
فروش آنلاین خودرو
نویسنده: فاطمه امین الرعایا
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp