یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
صنعت خودرو مدت‌ها است درگیر چالش‌های متفاوتی است. اما چند سالی است نامتعادل بودن عرضه و تقاضا در بازار خودرو، باعث شده تا رد پای دلالی هم در میانه ماجرا دیده شود و در نتیجه اختلاف بسیاری بین قیمت کارخانه و بازار بسیار فاحش به وجود بیاید.
این چالش‌ها و مشکلات دست به دست هم دادند تا نارضایتی مردم از خودروسازان داخلی بالا بگیرد و دولت هم به مسئله ورود کند. در همین راستا، ۱۱ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ رئیس‌جمهوری با صدور ۸ فرمان خواستار تحول در عرضه و خرید خودرو شد. ابراهیم رئیسی ضمن تاکید بر افرایش ۵۰ درصدی تولید خودرو، بر حذف تدریجی روند عرضه خودرو به صورت قرعه‌کشی و اصلاح و شفاف‌سازی فروش سریع خودرو به مردم تاکید کرد.
به همین دلیل ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱، سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت، با معرفی سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه خودروهای داخلی را از طرق دیگر ممنوع اعلام کرد.
فروش فوری خودرو
نتایج قرعه‌کشی دومین عرضه در سامانه یکپارچه فروش خودرو یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱ با ساعاتی تاخیر اعلام شد.
آمار کل شرکت‌کنندگان
نوع فروش
افراد فاقد شرایط (نفر)
فروش عادی
۱۱۷.۳۱۴
 
خودروهای عرضه شده به تفکیک خودروسازان
تعداد خودرو عرضه شده (دستگاه)
ایران خودرو
۶۱.۰۰۰
بهمن موتور
۱۰۰۴
آرین پارس موتور
۱۱۱
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با هشدار درباره وقوع کلاه‌برداری‌هایی در پوشش فروش فوری یا خارج از نوبت خودرو گفت:
سخنگوی وزارت صمت، با اشاره به افزایش ظرفیت عرضه گروه خودروسازی سایپا در سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت:
در دومین مرحله فروش فوق‌العاده محصولات ایران خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو ویژه متقاضیان عادی، محصولاتی مثل پژو ۲۰۶ تیپ ۲ پژو پارس سال و… ارائه می‌شود.
نوع خودرو
قیمت (تومان)
پژو ۲۰۶ تیپ ۲
۱۶۵.۶۹۴.۰۰۰
پژو 207i اتوماتیک ۶ سرعته سقف قرمز (MC) با موتور TU5P
۳۱۸.۶۰۸.۰۰۰
تارا اتوماتیک
۳۹۸.۲۲۹.۵۰۰
جدیدترین طرح‌های فروش گروه صنعتی ایران خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو از روز شنبه ۲۵ تیر تا روز دوشنبه ۲۷ تیر برگزار می‌شود. در این دوره طرح‌های فروش فوق‌العاده و یکساله اعلام شده است. متقاضیان می‌توانند برای شرکت در این طرح‌ها به سامانه یکپارچه فروش خودرو به آدرس اینترنتی sale.iranecar.com مراجعه کنند.
نام خودرو
۱۵۰.۱۷۵.۴۰۰
پژو پارس سال
۳۱۸.۶۰۸.۰۰۰
تارا اتوماتیک
۹۸۸.۸۸۹.۵۰۰
نام خودرو
مبلغ پیش پرداخت (تومان)
پژو ۲۰۶ تیپ ۳ هاچ بک سقف شیشه ‌ای
۹۴.۶۰۰.۰۰۰
پژو 207i اتوماتیک ۶ سرعته سقف قرمز
۸۳.۶۰۰.۰۰۰
پژو پارس سال سفارشی با موتور XU7P
۹۷.۴۰۰.۰۰۰
دنا پلاس توربو شارژ دستی با گیربکس ۶ سرعته و فرمان برقی
۱۵۹.۳۰۰.۰۰۰
گروه صنعتی ایران خودرو جدیدترین طرح‌های حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (ویژه مادران) را از تاریخ ۲۵ تیر تا روز ۱۷ تیر برگزار می‌کند. جهت شرکت در این طرح‌های می‌توانید به سامانه یکپارچه فروش خودرو به آدرس sale.iranecar.com مراجعه نمایید.
نام خودرو
۱۵۰.۱۷۵.۴۰۰
پژو پارس سال
۳۱۸.۶۰۸.۰۰۰
تارا اتوماتیک
۹۸۸.۸۸۹.۵۰۰
نام خودرو
مبلغ پیش پرداخت (تومان)
پژو ۲۰۶ تیپ ۳ هاچ بک سقف شیشه ‌ای
۹۴.۶۰۰.۰۰۰
پژو 207i اتوماتیک ۶ سرعته سقف قرمز
۸۳.۶۰۰.۰۰۰
پژو پارس سال سفارشی با موتور XU7P
۹۷.۴۰۰.۰۰۰
دنا پلاس توربو شارژ دستی با گیربکس ۶ سرعته و فرمان برقی
۱۵۹.۳۰۰.۰۰۰
گروه خودرو سازی سایپا جدیدترین طرح های فروش و فروش فوق العاده خود را در تاریخ ۲۵ تیر ماه اعلام کرد. این ثبت نام ها تا ۲۷ تیر ماه و به مدت ۲ روز ادامه خواهد داشت. متقاضیان می توانند جهت ثبت نام در این طرح ها به سامانه فروش یکپارچه خودرو به آدرس sale.iranecar.com مراجعه نمایند.
جدیدترین طرح فروش فوق العاده ۴ محصول سایپا از ۲۵ تیر آغاز شده و تا ۲۷ تیر ادامه دارد.
نوع خودرو
قیمت (تومان)
ساینا اس
۱۶۸.۰۷۴.۰۰۰
کوییک اس
۱۷۸.۰۲۰.۰۰۰
نوع خودرو
۳۴۴.۵۸۰.۰۰۰
نوع خودرو
موعد تحویل
پیش پرداخت (تومان)
۸۴.۹۱۵.۵۰۰۰
کوییک معمولی
۹۲.۳۳۱.۰۰۰
کوییک آر معمولی
۱۴۳.۹۷۳.۰۰۰
نوع خودرو
۱۷۲.۲۹۰.۰۰۰
نوع خودرو
۸۰.۲۸۸.۵۰۰۰
نوع خودرو
پیش پرداخت
ساینا اس
۸۴.۰۳۷.۰۰۰
کوییک اس
۸۹.۰۱۰.۰۰۰
سایپا در جدیدترین پیش فروش محصولات خود را در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آغاز کرد.متقاضیان می توانند جهت ثبت نام در طرح های ویژه مادران می توانند به سامانه فروش یکپارچه خودرو به آدرس sale.iranecar.com مراجعه نمایند.
نوع خودرو
پیش پرداخت
ساینا اس
۸۴.۰۳۷.۰۰۰
کوییک اس
۸۹.۰۱۰.۰۰۰
نوع خودرو
قیمت (تومان)
ساینا اس
۱۶۸.۰۷۴.۰۰۰
کوییک اس
۱۷۸.۰۲۰.۰۰۰
نوع خودرو
۳۴۴.۵۸۰.۰۰۰
نوع خودرو
پیش پرداخت (تومان)
ساینا اس
کوییک معمولی
۸۴.۰۳۷.۰۰۰
۹۲.۳۳۱.۰۰۰
کوییک آر معمولی
۱۴۳.۹۷۳.۰۰۰
نوع خودرو
۱۷۲.۲۹۰.۰۰۰
دومین طرح فروش محصولات کرمان موتور در سامانه یکپارچه فروش خودرو از ۲۶ تیر آغاز شده است. این طرح با بازپرداخت ۱۸ ماهه و ۳۰ ماهه و به صورت فروش فوق‌العاده و پیش فروش برگزار می‌شود.
نوع خودرو
قیمت (تومان)
جک جی ۴
۶۵۰.۰۰۰.۰۰۰
نوع خودرو
۹۸۵.۰۰۰.۰۰۰
جدیدترین طرح‌های فروش بهمن موتور از روز شنبه ۲۵ تیر ماه تا روز سه‌شنبه ۲۸ تیر ماه ادامه دارد. این فروش تنها از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو صورت می‌گیرد.
نوع خودرو
۹۳۵.۰۰۰.۰۰۰
فیدلیتی پرایم ۵ نفره
۸۵۹.۰۰۰.۰۰۰
فروش فوق العاده لاماری ایما از شنبه ۲۵ تیر آغاز شده و تا روز دوشنبه ۲۷ تیر ادامه دارد.
نوع خودرو
۱.۰۷۹.۰۰۰.۰۰۰
شرکت خودروسازی ایلیا موتور جدیدترین طرح‌های فروش خودرو دایون Y5 را آغاز کرده است. برای شرکت در این طرح که از ۲۵ تیر تا ۲۸ برگزار می‌شود، به سامانه فروش یکپارچه خودرو مراجعه کنید.
نوع خودرو
۱.۱۴۹.۰۰۰.۰۰۰
نوع خودرو
۱.۱۴۹.۰۰۰.۰۰۰
جدیدترین طرح فروش محصولات فردا موتورز در سامانه یکپارچه فروش خودرو از روز شنبه ۲۵ تیر ماه تا ۲۸ تیر ادامه دارد.
نوع خودرو
۸۴۹.۰۰۰.۰۰۰
نوع خودرو
۱.۰۴۹.۰۰.۰۰۰
دومین مرحله فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو به آدرس sale.iranecar.com از روز شنبه ۲۵ تیرماه آغاز می‌شود.
در این مرحله ۸۲ هزار خودرو عرضه می‌شود و ممکن است تعداد خودروهای عرضه شده به ۱۰۰ هزاردستگاه هم برسد.
ثبت نام از ۲۵ تا ۲۷ تیرماه ادامه دارد.
شرکت مدیران خودرو فروش فوق‌العاده برخی محصولاتش را در مرحله دوم عرضه خودرو در سامانه یکپارچه از شنبه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۱ آغاز می‌کند.
نوع خودرو
قیمت (تومان)
X55 پرو اکسلنت
۹۵۳.۶۸۰.۰۰۰
دومین مرحله فروش فوق‌العاده محصولات مدیران خودرو در سامانه یکپارچه از شنبه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۱ آغاز می‌شود.
نوع خودرو
۴۸۷.۹۸۰.۰۰۰
X22 پرو IE توربو
۷۲۴.۳۲۰.۰۰۰
آریزو ۵ توربو IE
۱.۱۰۲.۸۲۰.۰۰۰
«سامانه یکپارچه فروش خودرو» یا سامانه متمرکز قرعه کشی خودرو ، بستری است که وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو و ایجاد شفافیت دستور راه اندازی آن را در اسرع وقت داده است.
تمامی خودروسازان داخلی موظف هستند به جای فروش خودرو از طریق قرعه‌کشی یا پیش فروش خودرو، محصولات‌شان را از طریق این سامانه عرضه کنند.
به گفته عبدالله توکلی، مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت:
این سامانه از ظهر یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱، با نشانی sale.iranecar.com در دسترس قرار گرفته است:
از ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱، فروش خودرو در سامانه یکپارچه خودروسازی، زیر نظر وزارت صمت آغاز می‌شود.
ثبت‌ نام خودرو در این سامانه از چندین مرحله تشکیل شده که مشتری‌ها پس از پر کردن آن‌ها می‌توانند به خرید خودروی مورد نظرشان از سامانه متمرکز قرعه‌کشی به نشانی sale.iranecar.com اقدام کنند:
در اطلاعیه سازمان حمایت، شرایطی برای ثبت‌نام در سامانه متمرکز قرعه‌کشی ذکر شده است:
*متقاضی برای طرح‌های فروش فوق‌العاده، فوری و پیش فروش نباید هیچ پلاک فعال انتظامی داشته باشند.
جرقه ایجاد سامانه متمرکز قرعه‌کشی از دی ماه ۱۴۰۰ زده شد، وزیر صمت گفته بود که در سال ۱۴۰۱ عرضه خودرو با تقاضا متناسب خواهد شد و به تدریج شاهد حذف قرعه‌کشی‌ خودروهای داخلی خواهیم بود.
در حالی که از آغاز سال ۱۴۰۱ خودروسازان به صورت منظم محصولات‌شان را از طریق پیش‌فروش و قرعه‌کشی عرضه ‌کردند، این وعده سرانجام در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ اجرایی شد.
تا پیش از راه‌اندازی «سامانه یکپارچه فروش خودرو» شرکت خودروسازی ایران خودرو در سالیان اخیر، هر هفته اقدام به ثبت‌نام متقاضیان محصولات خود می‌‌کرد که این روند از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ متوقف شده است.
از آنجا که قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو به صورت هفتگی انجام می‌شود، این شرکت هر هفته نتایج قرعه‌کشی هفته گذشته را هم اعلام می‌کند.
شرکت خودروسازی سایپا هم مانند ایران خودرو، ثبت‌نام هفتگی متقاضیان محصولاتش را تا پیش از این در برنامه داشت که به دستور وزارت صمت به علت راه‌اندازی سامانه متمرکز قرعه‌کشی متوقف شد.
شرکت خودروسازی سایپا در راستای ثبت‌نام از متقاضیان محصولاتش، هر هفته نتایج قرعه‌کشی هفته گذشته را به اطلاع مشتریانش می‌رساند.
بهمن موتور که خط مونتاژ خودروی محبوب فیدلیتی پرایم را در اختیار دارد، جزو آخرین شرکت‌های خودروسازی بود که قرعه‌کشی محصولاتش را برگزار کرد اما به دلیل همزمانی با دستور وزارت صمت درباره توقف پیش فروش خودروها، مجبور به لغو آن شد.
مدیران خودرو شرکتی است که محصولات چری و ام وی ام را در ایران چینی را با نام تجاری مدیران خودرو در اختیار دارد. این شرکت خودروسازی هم تا پیش از دستور وزارت صمت، هر چند وقت یک‌بار محصولاتش را به صورت پیش فروش به مشتریانش عرضه می‌کرد.
کرمان موتور به عنوان عرضه‌کننده خودروهای مونتاژی چینی مثل جک S5، جک S3 و جک J4 به بازار داخلی نیز مانند دیگر خودروسازان چند بار در سال اقدام به برگزاری پیش فروش می‌کرد.
خودروهای تجاری سبک سنگین توسط شرکت زامیاد تولید می‌شود. زامیاد یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه خودروسازی سایپا است. بخشنامه طرح‌های پیش فروش وانت‌های این شرکت مثل وانت نیسان آبی، پادرا و پادرا پلاس نیز همزمان با پیش فروش خودروهای سواری سایپا اعلام می‌شد.
فرداموتوز هم از جمله شرکت‌هایی است که وظیفه تولید و مونتاژ خودروهای چینی در داخل کشور را به عهده دارد. این شرکت هم تا پیش از راه‌اندازی «سامانه یکپارچه فروش خودرو» محصولاتش را به صورت پیش فروش عرضه می‌کرد.
مهلت ثبت نام در اولین دوره قرعه‌کشی سامانه یکپارچه فروش خودرو، ساعت ۹ صبح روز ۳ خرداد ماه به پایان می‌رسد.
بعد از اختلال‌های اولیه در سامانه یکپارچه فروش خودرو، روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه، مشکلات این سامانه برطرف شد و متقاضیان می‌توانند درخواست خود را برای خرید خودروی مورد نظر ثبت کنند.
سامانه متمرکز فروش خودرو بستری برای ساماندهی بازار خودروست که با ایجاد شفافیت در خرید، فروش و قیمت روز خودرو توسط وزارت صمت راه اندازی شده است.
متقاضیان واجد شرایط با مراجعه به سایت سامانه یکپارچه فروش خودرو و با تکمیل فرم ثبت نام، امکان شرکت در قرعه کشی فروش خودرو را دارند.
فروش آنلاین خودرو
نویسنده: فاطمه امین الرعایا

سلام وقتتون بخیر.. ما چه گناهی کردیم سه تا فرزند داریم چون فرزند سوم متولد۹۷هست شامل طرح نمیشم.. کجای این کار عدالت داره. متأسفم خیلی متاسفم از نگاهتون
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp