یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
بر اساس شیوه جدید اخذ مالیات قبل از مراجعه به مراکز تعویض پلاک باید مالیات خودرو پرداخت شود و پس از پرداخت آن خریدار و فروشنده برای تعویض پلاک مراجعه کنند. به گفته سرهنگ علی محمدی، پلیس راهور ناجا مکلف هست که قبل از نقل و انتقال کنترل کند که مالکین خودرو مالیات نقل و انتقال خود را پرداخت کنند.
به گزارش خودروتک به نقل از اقتصاد آنلاین ، در قانون، پرداخت مالیات خودرو بر عهده مالک است در این زمینه داود منظور، رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفته بود: «مالیات نقل و انتقال خودرو در صورت عدم پرداخت برعهده فروشنده باقی خواهد ماند و فروشنده بدهکار مالیاتی تلقی می‌شود.» اما به گفته رییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور در صورت عدم پرداخت مالیات وسیله نقلیه شماره گذاری انجام نمی شود. 
برای پرداخت مالیات خودرو، فروشنده باید به سامانه اینترنتی مالیات بر نقل و انتقال خودرو cartransfer.tax.gov.ir مراجعه کند. 
نرخ مالیات خودروهای داخلی و وارداتی متفاوت است، آن طور که سعید توتونچی سرپرست معاونت حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی می گوید نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت به استثنا ماشین‌های راهسازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناور‌ها مشمول مالیات شده و نرخ آن برای ماشین‌های تولید داخلی ۱ و برای وارداتی ۲ درصد در نظر گرفته شده است.
این نرخ مالیات برای خودروهای داخلی بر اساس قیمت کارخانه و برای خودروهای وارداتی براساس ارزش گمرکی محاسبه می شود. برای مثال قیمت سمند EX  در حال حاضر ۱۶۰ میلیون و ۵۴۷ هزار تومان است که با احتساب ۱ درصد فروشنده باید ۱ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان مالیات پرداخت کند.
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp