ورود و ثبت نام
وبلاگ
امروزه با افزایش روزافزون قیمت خودروها، بسیاری از افراد برای خرید، به خودروهای دست دوم روی آورده اند. از طرفی این روزها، خرید خودرو، کاری بسیار سخت و تخصصی شده است و برای اینکه خریدار در خرید خودروهای کارکرده که امکان تصادف نیز در آنها زیاد است، متضرر نشود و بتواند خودرو را به قیمتش بخرد باید از سالم بودن خودرو اطمینان کامل پیدا کند. در این آموزش میخواهیم 5 روش برای تشخیص قطعات تعویضی بدنه خودرو را برای شما عزیزان بیان کنیم.
1.      بعضی از تصادفات به حدی شدید بوده و ضربات وارد شده به خودرو به اندازه ای سنگین است که ارزش و حتی امکان تعمیر وجود ندارد و باید قطعات آسیب دیده حتما تعویض شوند.
2.     تعدادی از خودروها فرم بدنه شان طوری طراحی شده است که حتی کوچکترین آسیبی هم که می بینند به جای تعمیر باید تعویض شوند.
امکان دارد بر اساس تصادفات شدید قطعاتی از خودرو مانند کاپوت، گلگیرها، دربها، سقف و ستون، سینی و شاسی و حتی سینی کف صندوق خودرو نیز تعویض گردد.
1. بررسی موم بکار رفته در قطعات
موم های فابریک :
موم های غیر فابریک :
2. بررسی لولاها و پیچ ها
درصورتیکه قطعه ای تعویض شده باشد، پیچ ها آچار خورده، زخمی شده یا دارای رنگ شدگی هستند.
3. بررسی تفاوت رنگ قطعات فابریک و تعویضی خودرو
کد رنگ قطعات فابریک با تعویضی متفاوت است و معمولا اختلاف رنگی بین قطعات تعویضی و فابریک وجود دارد.
4. بررسی ضخامت رنگ قطعات خودرو
با یک مثال این قسمت را خدمتتان توضیح میدهیم :
برای تعویض گلگیرهای عقب خودرو، باید بدنه خودرو از قسمت کلاف یعنی بالای درب عقب و از قسمت رکاب یعنی پایین رکاب برش خورده شود. سپس پس از تعویض گلگیرها، از جوشکاری و بتونه کاری و رنگ استفاده میشود و در نتیجه ضخامت رنگ در قسمت های برش خورده به علت استفاده از بتونه متفاوت تر خواهد بود. در اینجا میتوان با استفاده از دستگاه مگنت که یک دستگاه آهنربایی است و با قرار دادن آن روی قسمت کلاف و رکاب و کشیدن آن روی بدنه ماشین، از تعویضی بودن قطعه خودرو اطمینان حاصل کرد.
و با بررسی ضخامت رنگ قسمت های مختلف و بررسی میانگین این ضخامت می توان از تعویضی بودن قطعه فوق مطمئن شد.
نکته: در اکثر اوقات ضخامت رنگ قطعات تعویضی کمتر از بقیه قطعات خودرو می باشد.
برای آشنایی با دستگاه تشخیص رنگ ( ضخامت سنج) وارد لینک زیر شوید.
5. بررسی آستر قطعات فابریک با تعویضی
سینی و شاسی های تعویضی در خودروها به علت نداشتن آستر فابریک و زیرسازی های استاندارد پوسته پوسته می شوند. در نتیجه حتما باید آستر قطعات را بررسی و با قطعات فابریک مقایسه کرد.
برای آشنایی بیشتر با دوره ی کارشناسی تشخیص رنگ و فنی خودرو وارد لینک زیر شوید.


آزمون خودرو مرجع تخصصی آموزش کارشناسی رنگ و بدنه خودرو ، دیتیلینگ خودرو شامل واکس و پولیش و سرامیک خودرو ،دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور. به همراه کار آموزی رایگان و نامحدود است .
بلاگ
حساب کاربری من
استعلام مدارک
تست بینایی رنگ
ورود


source

توسط khodrocamp