یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
بیمه اتومبیل دو نوع بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه دارد که برای خودرو در نظر گرفته شده است. بیمه ثالث یک بیمه نامه اجباری است که در صورت عدم خریداری آن  در سال  ۱۴۰۱ با توقیف خودرو توسط پلیس راهنمایی و رانندگی مواجه خواهید شد. از این رو خرید بیمه شخص ثالث اهمیت زیادی دارد.
همانطور که می‌دانید ماشین و موتور سیکلت با توجه به ترددی که در خیابان‌ها دارند، همیشه در معرض حادثه خواهند بود. برای اینکه از حادثه غافل گیر نشوید،‌ به یک پشتوانه مالی برای جبران خسارت‌های ناشی از تصادف‌ها نیاز خواهید داشت. بیمه ماهیت پشتوانه و حمایتگر دارد و در صورت بروز حادثه می‌تواند دغدغه‌های شما را کاهش دهد و جبران خسارت کند. در این متن درباره پوشش‌ها، مزیت‌ها و قیمت بیمه شخص ثالث توضیحاتی خواهیم داد تا انتهای متن همراه ما باشید.
در بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه، شخص اول به شمار می آید.( اکثر بیمه‌نامه‌ها تحت عنوان بیمه‌گزار شناخته می‌شود)، شخص ثانی شرکت بیمه است که متعهد به جبران هزینه‌ها طبق بیمه‌نامه است. شرکت بیمه در بیمه‌نامه با عنوان بیمه‌گر درج می‌شود. در نهایت، شخص ثالث فرد زیان‌دیده در حوادث رانندگی است. ( منظور از زیان دیده هر شخص غیر از راننده مقصر است). حال که با تعریف شخص ثالث آشنا شدید، باید بدانید که ” بیمه شخص ثالث چیست” . تعریف این بیمه بسیار مهم است.
تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات به اموال را جبران می‌کند. در اینگونه اتفاقات، راننده مقصر هم می‌تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه‌ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می‌آید، استفاده کند. باید توجه داشت که بیمه حوادث راننده، فقط زیان‌های جانی را به عهده می‌گیرد و در مقابلِ زیان‌های مالی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
هر فردی باید مسئولیت وظایف و کارهای خود را قبول کند. همچنین در صورت بروز حادثه باید جبران خسارت انجام شود. دقت کنید فردی که به دیگران صدمه یا خسارتی وارد می‌کند، چه به صورت مالی یا جانی باید به جبران خسارت بپردازد. بیمه شخص ثالث یکی از پر فروش‌ترین بیمه نامه‌ها در صنعت بیمه است و با توجه به مسئولیت مدنی، این بیمه نامه‌ اجباری است. در حقیقت اگر راننده‌ای دچار حادثه شود و خسارتی به شخص ثالث وارد کند، بیمه نامه شخص ثالث خسارت‌های وارد شده را تا سقف تعهدات خود جبران خواهد کرد.
بیمه شخص ثالث دو نوع پوشش مالی و جانی دارد که برای جبران خسارت‌های فرد یا افراد زیان دیده شده در حادثه می‌پردازد. خسارت پوشش‌های بیمه شخص ثالث به شرح زیر است:
پوشش جانی و غرامت پرداختی با توجه به نوع صدمه بدنی و جانی وارد شده به شخص ثالث بستگی دارد. صدمه وارد شده در حادثه بر اثر تصادف می‌تواند شامل: شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی موقت یا دائم، ازکارافتادگی جزئی و کلی، هزینه‌های معالجه و درمان یا دیه فوت است.
تصادف
خسارت فوت یا نقص عضو در تصادفات با بیمه ثالث قابل جبران است.
اگر تصادف و حادثه رانندگی ‌به اموال شخص ثالث خسارت وارد کند، در این بیمه نامه تحت پوشش مالی بیمه شخص ثالث است. در حقیقت اگر به خودرو فرد زیان دیده، آسیب وارد شود، شرکت بیمه با توجه به میزان سقف تعهدات خود، به پرداخت و جبران خسارت اقدام خواهد کرد.
نرخ حق بیمه شخص ثالث با توجه به عوامل مختلف قیمت گذاری می‌شود که عبارتند از:
میزان دیه در ابتدای هر سال و توسط قوه قضاییه اعلام می‌شود. این مبلغ مهم‌ترین مبنا برای محاسبه حداقل نرخ حق بیمه شخص ثالث است. بیمه مرکزی با دریافت این مبلغ می‌تواند میزان سقف تعهدات خود را مشخص کند. در سال ۱۴۰۱ مبلغ دیه معادل ۸۰۰ میلیون تومان در ماه حرام اعلام شده و حداقل نرخ بیمه شخص ثالث خودرو، یک چهارم یا ۲٫۵ درصد از دیه اعلام شده است. با توجه به این موضوع، راننده‌ها و بیمه‌گزار‌ها باید حداقل بیمه شخص ثالث را با نرخ مبلغ ۲۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ انتخاب کنند.
همچنین بیمه‌گزار می‌تواند برای افزایش میزان تعهدات و پوشش‌های اضافی بیمه شخص ثالث، حق بیمه بیشتری پرداخت کند و بیشترین پوشش مالی را برای این بیمه نامه خریداری کرد.
نرخ بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۱ طی بخشنامه‌ای از سوی بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام شده که به شرح زیر است.
نرخ بیمه خودرو سواری در سال ۱۴۰۱
 
نرخ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ خودروهای بیش از ۶ سر نشین
نرخ بیمه موتور سیکلت در سال ۱۴۰۱:
عوامل دیگری نیز در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث تاثیرگذار هستند:
جریمۀ دیرکرد بیمه‌‍ شخص ثالث
دیرکرد در تمدیدی بیمه شخص ثالث جریمه دیرکرد و افزایش قیمت بیمه شخص ثالث را در پی دارد. این خسارت دیرکرد به صورت روزشمار محاسبه شده و به حق بیمه با توجه به نوع خودرو افزوده می‌شود. اگر مدت اعتبار بیمه نامه شخص ثالث منقضی شده‌ باشد و حادثه دارای خسارت مالی یا جانی رخ دهد، بیمه‌گر تعهدی در قبال پرداخت خسارت ندارد و خود شخص مالک خودرو یا وسیله نقلیه زمینی باید خسارت را پرداخت کند.
جریمۀ دیرکرد بیمۀ شخص ثالث به ازای هر روز معادل تقسیم حق بیمۀ کامل بدون تخفیف یک سال خودرو بر تعداد متعارف روزهای سال یعنی ۳۶۵ است. علاوه بر این، بابت هر روز دیرکرد، باید جریمه بیمه شخص ثالث نیز به اضافه مبلغ یاد شده پرداخت شود که میزان آن سالانه توسط سازمان بیمه مرکزی اعلام می گردد.
هر سال، کمترین و بیشترین میزان پوشش مالی بیمه های شخص ثالث ماشین از جانب بیمۀ مرکزی تعیین می گردد؛ اما بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بیشتری دریافت کند.
حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث که در سال ۱۴۰۱ توسط بیمه مرکزی تعیین شده است، ۲۰ میلیون و حداکثر پوشش مالی در بیشتر شرکت‌های بیمه ۴۰۰ میلیون تومان است برخی شرکت‌های بیمه‌گر نظیر بیمه شخص ثالث ایران حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرده اند.
عامل تاثیرگذار بر بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت بیمه است یعنی به تعداد سالی که بیمه‌گزار از بیمه‌گر خسارت دریافت نکرده باشد، در هنگام تمدید بیمه‌نامه می تواند از شرکت بیمه‌گر تخفیف بگیرد و مبلغ تخفیف از حق بیمه شخص ثالث او کسر خواهد شد. با افزایش تعداد سال‌های عدم خسارت، درصد تخفیف بیمه شخص ثالث نیز افزایش می‌یابد. در قانون جدید تخفیف بیمه شخص ثالث، تعداد سال‌های تخفیف عدم خسارت از ۸ به ۱۵ سال تغییر یافته است.
برای خرید بیمه شخص ثالث با بیشترنی تخفیفات و ارزان ترین قیمت به لینک زیر مراجعه نمایید:
https://bimeh.com/thirdparty
با توجه به اجباری بودن بیمه شخص ثالث، با عدم خریداری این بیمه نامه با جریمه مواجه خواهید شد که به حالت‌های مختلف است و عبارتند از:
خریدآنلاین بیمه خودرو از بیمه دات کام
به طور کلی خرید بیمه شخص ثالث هنگام بروز حادثه و تصادف رانندگی، کمک بزرگی برای تمام افراد و راننده‌ها است. همچنین پوشش‌های بیمه شخص ثالث باعث می‌شود، دغدغه‌های افراد برای جبران خسارت‌های ایجاد شده در حادثه، کاهش پیدا کند. برای اینکه بتوان بیمه نامه مناسب با شرایط بیمه‌گزار خریداری کرد به استعلام و مقایسه شرکت‌های بیمه‌ای نیاز است.
با توجه به پیشرفت صنعت بیمه، دیگر نیازی به خرید حضوری بیمه نامه نیست و می‌توان از طریق پلتفرم‌ها و سایت‌های آنلاین خرید انواع بیمه نظیر bimeh.com، بیمه نامه خود را خریداری کرد. بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه نامه است و می‌توان بدون صرف انرژی و زمان به صورت آنلاین بیمه نامه‌های مختلف از جمله بیمه های خودرو: بیمه شخص ثالث و بیمه ماشین را از  https://bimeh.com/ خریداری کرد.
به راحتی وارد صفحه اصلی bimeh.com شوید و در منوی محصولات این وب سایت بیمه نامه مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین در این سامانه شرایط مقایسه محصولات شرکت‌های بیمه‌ای فراهم شده است تا در کوتاه‌ترین زمان بهترین بیمه را خریداری کنید و کارشناس‌های بیمه دات کام به صورت ۲۴ ساعته و در طول ۷ روز هفته آمادگی پشتیبانی محصولات بیمه‌ای خود را دارند.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *شما می توانید با رفتن به بخش ارتباط با ما ، پیام خود را با ما در میان بگذارید .
نشانی : ایران، تهران، ونک
ایمیل : info@goldvitrin.ir
لیست 15 امداد خودرو در تهران
لیست 10 امداد خودرو در اصفهان
لیست 10 امداد خودرو در اهواز
لیست 10 امداد خودرو در مشهد
مسئولیت آگهی ها بر عهده آگهی دهندگان می باشد.
تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط khodrocamp